Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na mocy maksymalnej mam 8% sam do tego doszedłem , innymi mocami nie palę . Do serwisu Kipi pisałem , rozmawiałem , facio obiecywał i dupa. Podejrzewam że nie robili żadnych pomiarów a wystarczyło powiedzieć prawdę. Każdy palnik jest inny ale 9,5 % dla mocy maksymalnej to wg. mnie trochę za dużo. Włączysz to sam zobaczysz. Najważniejsze że jak raz ustawisz tlen to nie będziesz musiał dobierać nadmuchu dla innych pelletów. Czekam na opinię. ^_^

Ps. ustawień regulatora nie zmieniałem ale spróbuję.

Edytowane przez Darek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym serwisem KIPI też spróbuję , zobaczymy co mi doradzą , dam Ci znać i innym. Nie wieżę w to , że nie robili żadnych badań i testów na palnikach różnych , wież mi to jest nie możliwe , to są profesjonaliści , tak , że spokojnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na relacje :)

Dzięki

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów . Obstawiał ktoś coś W moim piecu kosztem niepszespanych nocy najlepiej piec ustawiłem przez econet . Lepiej niemogło się dać. Niestety problem dalej pozostał. Po powrocie do domu zastałem w palenisku osmolony niedopalony pellet. Komin czysty jest ciag to możemy wykluczyć - pozostają ustawienia oraz zły pelet lub awaria palnika.

Kolego Benton661 zmierzyłem wagę niestety dalej pomiar do d.. ponieważ muj stary pellet miesza się z nowym i zależy ile jest w zasobniku na tyle procent się miesza- potrzeba czasu aby całkiem się zużył stary .

Mimo to ustawiłem ciężar oraz kaloryczność na max w skrócie i tak dalej zapycha palnik. 

Co 3 czasem co 2 działkę pelletu zabierałem ręcznie wtedy płomień się poprawiał a i tak ciężko było mu wygasić o oczywiście przy ustawieniach na max. 

Płomień wydawał mi się ok żółty czasem niebieski przy dyszach, poza tym że do połowy żarzył się pellet w palniku. 

Z moich obserwacji chyba nie kręci mi się rotator co 1 min pyka i przekręca się o 1 milimetr . 

Pytanka : 

 - gdzie ustawić moc kotła oprucz FL 

- czy przypadkiem nie zawiesił mi się palnik lub sterowniki może reset 

 

Ps Mój palnik to 18 kw a gdy dałem mu wszystko na max znaczy się wagę i kalorie to moc wzrosła do 100 iluś kw . 

Wkleiłbym parę zdjęć ale padam na twarz. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twym miejscu wezwał bym serwisanta odżałował parę $ i po sprawie. Jeżeli nie obraca Ci się komora to masz problem z czyszczeniem i napowietrzeniem komory. Jak długo użytkujesz ten palnik. Może czas łożyska przesmarować bo się zapiekły. Wspólnie ze znajomym też u niego przymierzamy się do tej czynności , bo zgłasza dziwne dżwięki wydobywające się z palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypomnij mi kol. Rzegus, bo nie chce mi się szukać we wcześniejszych postach, jakiego producenta masz palnik? Też KIPI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może też coś dorzucę. U mnie po ok. 10 dniach od montażu palnik zaczął głośno zgrzytać w czasie obrotu. Po rozebraniu okazało się, że wogole nie był smarowany! Dla mnie trochę to dziwne, bo producent zaleca smarowanie po czy przed sezonem.bcd35e08e04060e4c03ca153e15b4844.jpg8c9a2b7e02459c00d19ca53a6c4c8824.jpg92143142b4c9f216fb98aa1efd9ec9fe.jpg4883bd7638a7ee71a3f369e9b2a711cd.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam kipi 18kw teraz takich nie produkuja Poszedl reset . Duzo to nie pomoglo dzis od nowa wazenie i kalkulacja kalorycznoscia moze cos da. Palnik mam od 2016 teraz pale 2 sezon.

Edytowane przez rzegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś konkretny rodzaj smarowidła stosujecie czy coś ogólnie dostępnego? Też chyba mojemu lekkie smarowanie by się przydało

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem ŁT-43. Teraz palniczek cyka jak szwajcarski zegarek

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest raczej pewne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam kipi 18kw teraz takich nie produkuja Poszedl reset . Duzo to nie pomoglo dzis od nowa wazenie i kalkulacja kalorycznoscia moze cos da. Palnik mam od 2016 teraz pale 2 sezon.

Na moje oko to uszkodzony palnik albo coś nie halo ze sterownikiem. Wzywaj chłopie serwis jak najszybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a u was jak często on przy mocy max się obraca widać to . Jak dam mu test to ładnie kręci. Może być jeszcze bardzo kiepski pelet. Jak dam 60% mocy to się w miarę ładnie spala i jest płomień na poziomie 60%. Mam wecend jeszcze po testuje. A ten serwis to na gwarancję nie przyjedzie.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy? Na pewno zacznie śmierdzieć? I co w takiej sytuacji? Wsad trzeba wkładać? 

Z racji niskiej temperatury spalin następuje ich gwałtowne wychłodzenie w kominie, co skutkuje wykraplaniem się kondensatu. Zakładaj wkład jak najszybciej, bo najpóżniej na wiosnę będziesz płakał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a u was jak często on przy mocy max się obraca widać to . Jak dam mu test to ładnie kręci. Może być jeszcze bardzo kiepski pelet. Jak dam 60% mocy to się w miarę ładnie spala i jest płomień na poziomie 60%. Mam wecend jeszcze po testuje. A ten serwis to na gwarancję nie przyjedzie.???

A robiłeś przeglądy roczne? Ile jest gwarancji na to cudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyć temperaturę spalin koniecznie! Jaka jest obecnie?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata gwarancji mam go rok. To może teraz czas na przegląd też chyba czas go przesmarować bo głośniej pyka

Koledzy ponawiam pytanie czy ktoś widział jak wygląda obrót palnika podczas pracy

A czy ktoś ustawiał ten parametr -- "Czas podawania paliwa przy 100% mocy kotła (w regulatorach retortowych główny czas podawania)" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem obrót. Tego parametru  u mnie econecie nie widzę, tylko o nadmuchu przy retorcie jest mowa

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tomku dokładnie przy ustawieniach palnika -- jestem do niedzieli w domu :D :D :D

Obrót chodzi mi jak pracuje palnik najlepiej z pełną mocą a ty masz otwarte drzwiczki z nim czy widać co ile się załącza i czy widać jak się kręci ta flan-sza -- może u mnie się kręci tylko tak wolno a ja nie byłem w stanie tego zauważyć

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.