Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

A tak wygląda od wczoraj od około 20.00 do teraz.

Jakiego rodzaju ogrzewanie kolega ma zastosowane? Grzejniki czy mieszane?

 

Bez bufora to nie ma się czym chwalić ;)

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko grzejnik

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom stary nie było możliwości założenia podłogowej , 8 grzejników żeliwnych, 7 już nowszych

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja bez bufora od 20 grudnia 2016 - 2480 rozpalen

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dużo gdyż ona pali już ponad 2 lata w tym latem grzeje wodę.

Musisz tak ustawić palnik , że gdy osiągnie temp zadaną kocioł przyk, 65 i przeciąga FL o 5 st, i jest tryb grzanie tzn. odbiór KW z pieca przez grzejniki by nie doprowadzać do wygaszania , lecz by temperatura na kotle oscylowała w granicach 65,69 wtedy palnik pyka sobie na mocy 5 KW i w takim przedziale temperatur. Dom nagrzany pompa stop osiąga 70 i się dopiero wygasza.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem takiego problemu ze słonecznikowym bo grzeje w całym zakresie czasu na max mocy 26kW na bufor. 

 

 

Dokładnie tak jak piszesz i ja napisałem że pellet z łuski na maxa pali się całkiem nieźle.  Jednak przy FL jest już problemowym paliwem. Myślę że i jego kalorycznośc również pozostawia wiele do życzenia. Nie spotkałem żadnego polskiego producenta więc ten ukraiński ze względu na cenę cieszy się zainteresowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie ja mam sterownik 850 P2-C. Proszę o informację czy wyświetla wam komunikaty płynnie czy z lekkim opóźnieniem. Poprzedni sterownik do retory pracował mi bardziej płynnie. Ten wyświetla mi info np. o uruchomieniu podajnika myślę że z 2 sek opóźnieniem nie mówiąc już o informacjach na ecosterze 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W #560 podałem wyniki "badań" i ten słonecznikowy jeśli chodzi o kaloryczność wyszedł porównywalnie  jak Lava przy czym 10-tnie więcej  z niego było popiołu. Nie wiem skąd był ten pellet jak go w tamtym roku próbowałem ale słonecznik to chyba wszędzie takie same łuski ma.  

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie na pokazanie jak wygląda różnica w popiele. Ten z lewej to pellet drzewny a z prawej z łuski słonecznika. Grudki które widać w palcach się rozkruszają jednak popiołowi z łuski daleko do aksamitnego popiołu z drzewa.

post-76031-0-26590600-1511285936_thumb.jpg

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur34, u mnie też komunikacja Ecoster200 ze sterownikiem jest mocno ospała, ale w sumie w niczym to nie przeszkadza. Widocznie tak po prostu jest.

 

Rozglądam się za ukraińskimi opcjami pelletu drzewnego, będę w najbliższym czasie pytał i szukał jakiś dojść. Po to przecież dokładało się do palnika, żeby teraz w jeden sezon to odrobić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komunikacja była podobna lecz z ecosterToucz jakby wróciła na właściwe tory czyli normalnie bez opóźnień.

Jeżeli chodzi o ukraińskie pellety to faktycznie tańsze i to sporo dużo ogłoszeń na OLX ale okolice Lublina czyli bliżej granicy i w dużych ilościach.

Zastanowię się latem nad tą opcją i w 5 lub 6 użytkowników może weźmiemy tira.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robin60, ja podobnie kombinuję i zgadamy się z kilkoma osobami na cały samochód.

 

Muszę kilku osobom udowodnić, że eko i gaz wcale nie są najlepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, jakim cudem masz tak niską temperaturę spalin przy pracy palnika z mocą maksymalną? Nie leje Ci się kondensat z komina przy mrozach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc od początku:

- komin średnia 200mm, wysokość 9m, ceramiczny ocieplony doklejony do zewnętrznej ściany - stary nadaje się do remontu więc musiałem postawić nowy

- RCK zabudowane i ustawione na 10Pa

- w kotle zawirowywacze spalin, oryginalna półka ceramiczna dedykowana przez Klimosza do tych kotłów przerabianych na pelletowe, sam jeszcze dodałem jedną "półkę" z wkładek ceramicznych na samym palnikiem tak by płomień nie szedł prosto do góry. Teraz lepiej jeszcze "obmywa" człony kotła.

 

I to wszystko. Kondensatu nie zauważyłem , komin suchy i czysty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi

Zacząłem się zastanawiać nad kupnem zapasowym ale widzę, że można się z tym wstrzymać.U mnie tych rozpaleń od 01.09.2017 r. jest już ponad 600 oczywiście bez bufora no i dużo kombinowałem z owsem i ligninocelulozą co zżarło mi pewnie koło 200 rozpaleń. Ogólnie nie polecam tego typu paliwa w palniku 5-16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem palnik to dostałem taką informacje od producenta, że jakbym chciał palić gorszym pelletem lub agropelletem to nie zalecają do palnika mniejszego niż 26kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.