Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie "zwykły" bo zwykły jest 2-żyłowy takie posiadałem i też podpinałem. W instrukcji jest napisane standardowy rozdzielacz ( taki posiadam telefon i internet działa) i standardowy kabel telefoniczny RJ11 ale nie piszą ilu żyłowy z rysunku mogę wywnioskować że jest ich 4 więc tym się kierowałem. Po podłączeniu kabla do rozdzielacza sprawdzałem piny czy się zgadzają czy nie są odwrotnie ale wszystko jest dobrze.  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to i też się tymi standardowym kablem i rozdzielaczem kierowałem. Może ja nie mam standardowych tylko jakieś chińczyki  :) Ja mam na 7 stronie  :mellow:

O co w tym chodzi u ciebie jest końcówka RJ14 u mnie RJ11 ?  

Edytowane przez Cresida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

econet300 ma w zestawie interfejs ecolink (usb-rj14), więc jeśli go nie dostałeś to pisz do sprzedawcy, bo samym przewodem nic nie zdziałasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Cresida skoro masz problem ze zdjęciem i nie wiemy co posiadasz to Ci napiszę po kolei:

Ten kabelek który zamieściłeś w poprzednim poście w wkładasz w gniazdo płyty głównej zaś drugi koniec w jedno z dwóch  gniazd tej kostki trójnika którego zdjęcie zamieścił kolega Laptop. 

Do drugiego gniazda obok wkładasz końcówkę kabelka  panelu sterującego 

Zaś z tyłu w pojedyńcze gniazdo tego trójnika wkładasz końcówkę ecolink 2.

Całość porządkujesz w środku , i przykręcasz panel wraz z pokrywką obudowy,

Drugą końcówką ecolink 2 USB wkładasz w port USB w TP - LINK czyli econet300 w mniejszy port usb wkładasz końcówkę zasilacza , zaś wtyczkę do gniazda 230 V i obserwujesz diody. Po kilku minutach wchodzisz w panel sterujący ecomaxa i robisz odpowiednie ustawienia jak na załączonej instrukcji obsługi którą posiadasz.

Następnie spisujesz sobie na kartce pewne dane z zakładki informacje które są potrzebne do założenia konta w econet24.com

To jest połączenie poprzez wifi , po kablu jest podobnie tylko kabel od internety wpinasz w TP-link. i Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz tę kostkę trójnika tego co zdjęcie zamieścił kol Laptop.

Cyt: W zestawie nie było rozdzielacza ani kabla z wtyczkami . Rozdzielacz telefoniczny miałem w domu, a kabel dokupiłem 4-żyłowy.

Ten swój rozdzielacz telefoniczny możesz wyrzucić do kosza .

Masz zastosować taki jak opisano w instrukcji , możesz go nabyć w sklepie elektronicznym bądź jak nie masz jak, na znanym portalu aukcyjnym.

Poza tym ten kabelek którym łączysz płytę główną z jednym z 2 gniazd tego trójnika ma być połączony 1 do 1 na zaciskach wtyczek RJ 45 czyli czerwony-czerwony zielony - zielony itd. Wtedy będzie OK. Z tego co wiem to PLUM nie daje w zestawie tego trójnika ani kabelka trzeba samemu się doposażyć a to dlatego , że do innych modułów tego nie trzeba. Ale jak byś w swym zamówieniu poprosił o pełne połączenie jakie wymaga Twój ecomax 850 P-2C na pewno by Ci to zrobili gratis. Działaj.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu próbach i po ponownym zakupie kostki, kable miałem ze 2 4-żyłowe + jeden dorobiony przez elektronika 1 do 1 bez rezultatów. Znalazłem jeszcze trójnik z bezpośrednim podłączeniem do kostki na płycie i o dziwo działa. Musiałem tylko odkręcić płytę główną bo nie było możliwości jej wpięcia ( za blisko ścianki obudowy). Moja radość nie trwała jednak długo -do momentu rejestracji na stronie ecoNET24. 

"Moduł internetowy ecoNET nie współpracuje z urządzeniem tego producenta. Proszę o kontakt z producentem w celu zakupu właściwej wersji modułu internetowego."\

Totalna porażka, produkty jednego producenta a takie problemy k...a!!!

Dodam że 4 diody na econecie się palą.

post-74354-0-12793800-1510343694_thumb.jpg

post-74354-0-72850900-1510345074_thumb.jpg

Edytowane przez Cresida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze pokazać foty econeta ile pali się diód oraz fotę z zakładki informacje z panelu na końcu gdzie są informację o wersji modułu i połączeniu wifi regulatora z econetem. Tzn. wszystko to co zawiera informacja econet w zakładce informacje na końcu krecąć pokretłem.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Econet zakupiłem w firmie MetalFach i na ich stronie jest napisane że współpracuje ze sterownikiem regulatora platinum ecoMax860P (http://www.metalfachtg.com.pl/produkty/akcesoria-dodatkowe/modul-internetowy/)

Czy jest możliwe że każda firma ma inne oprogramowanie które współpracuje tylko z ich sterownikami? W instrukcji ecoNet300 na ich stronie nie ma nic wspomnianego że działa tylko z ich urządzeniem.

Czy ecoNet nie jest uniwersalny jeżeli regulator pozwala na jego podłączenie ?

post-74354-0-93486300-1510387518_thumb.jpg

post-74354-0-19877100-1510387560_thumb.jpg

post-74354-0-02535100-1510387608_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Moduł internetowy ecoNET nie współpracuje z urządzeniem tego producenta. Proszę o kontakt z producentem w celu zakupu właściwej wersji modułu internetowego."\

Widzisz zapewne dokładnie taki obrazek:

post-73049-0-67894300-1510388237_thumb.jpg

 

A więc informuję Cię kolego, że nic z tym ecoNetem nie zrobisz! Pozostaje zwrócić sprzedawcy lub jeśli to niemożliwe odsprzedać dalej.

Od pewnego czasu, producenci palników podpisują z Plumem umowy i mają swoje zabezpieczenia. Moduł ecoNet należy zakupić u producenta/ przedstawiciela palnika. Jeśli chcesz dowiedzieć się z jakimi sterownikami współpracuje posiadany przez Ciebie moduł skontaktuj się z firmą Plum i podając nr S/N z modułu lub nr UID (musi był włączony moduł) uzyskasz taką informację.

Zabezpieczenia na 100% ma już PellasX oraz Kostrzewa.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jednak chciał drążyć temat i próbować coś ugrać w Plumie to uprzedzę, NIC w tym temacie nie pomogą, zmiana oprogramowania nie wchodzi w grę i szkoda Twojego czasu. :)

Pocieszę Cię, że takich przypadków jak Twój mają.......

Gdybyś wcześniej zerknął do działu ogłoszeń drobnych, była szansa na ecoNeta kompatybilnego z Twoim sterownikiem :D

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to problem rozwiązany tylko trzeba było od razu napisać skąd masz ten econet300, szkoda tylko ,że sprzedający jak była rozmowa z kupującym nie poinformował go o tym , że będzie kicha. Teraz ciekawy jestem czy przyjmie go od Ciebie i zwróci kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie wszyscy sprzedający mają pojecie o tym, że ich ecoNety nie będą współpracowały z danym sterownikiem co ich oczywiście nie usprawiedliwia. W większości ogłoszeń jest informacja o współpracy ecoNeta ze sterownikami ecoMax od serii 800. I to wprowadza w błąd. Na plumowskiej stronie jest już info: "ecoNET300 to moduł komunikacyjny, który umożliwia zdalne zarządzanie pracą urządzeń PLUM". Jak dla mnie również zbyt ogólnie...

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne, moduł który zakupiłem był w pudełku oklejony firmową taśmą PLUM. Jeszcze tek komunikat "ecoNet nie współpracuje z urządzeniem tego producenta?" nigdzie nie widziałem żadnej informacji że urządzenia są programowane dla konkretnego producenta kotła lub palnika. Kierowałem się informacją zawartą w instrukcji że ten moduł współpracuje ze sterownikami takim a takim . Człowiek wydał parę stówek na sprzęt który finalnie jednego producent nie współpracuje. Nie przypominam sobie żebym kiedyś miał taki problem że instrukcja jest tylko informacją ogólną, ale tylko producent wie do czego będzie pasować. Zaoszczędziłem na serwisancie a kupiłem sobie bezużyteczny klocek. :D

Edytowane przez Cresida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przykre ale , uwierzcie mi tu chodzi o dojenie klienta od początku aż do samego końca przez producentów kotłów - takich producentów należy omijać bardzo szerokim łukiem i to bez względu jakie mają produkty czy nawet te ecodesingi jak je teraz nazwali - to wstyd z ich strony , żeby pudełko TP-LINK które kosztuje 100 zł - po wgraniu oprogramowania swego i naklejeniu naklejki kosztowało przeszło 500 zł a u rekordzisty jednego producenta kotłów( którego nie wymienię) kosztowało prawie 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.