Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Leszka


Juszczaczek1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Witam, jestem również zainteresowany zakupem takowego modelu (20KW lub 17KM) do ogrzania polówki (ok180m kw)  nieocieplonego bliźniaka.

Interesuje mnie głośność podajnika (brałbym chyba żeliwny) oraz jakość wykonania oraz to czy piec to lokomotywa wywalająca odmęty czarnego dymu czy całkiem ładnie dopalająca gazy konstrukcja. Dodatkowo wymiennik jest dość ciekawy konstrukcyjnie i tu pytanie czy nie ma problemów z czyszczeniem oraz czy piec ma ekonomiczne podejście do ilości wciąganego opalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałem takie kilka razy i konstrukcja średnia, palnik i sterownik kiepski, można kupić zdecydowanie lepszy kocioł za podobne pieniądze.

 

Wg mnie nie warto, proponuję porównać z kotłem Skam-PV 20 lub RBR-K 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem również zainteresowany zakupem takowego modelu (20KW lub 17KM) do ogrzania polówki (ok180m kw)  nieocieplonego bliźniaka.

Interesuje mnie głośność podajnika (brałbym chyba żeliwny) oraz jakość wykonania oraz to czy piec to lokomotywa wywalająca odmęty czarnego dymu czy całkiem ładnie dopalająca gazy konstrukcja. Dodatkowo wymiennik jest dość ciekawy konstrukcyjnie i tu pytanie czy nie ma problemów z czyszczeniem oraz czy piec ma ekonomiczne podejście do ilości wciąganego opalu.

 

Posiadam w domu bliźniaczy sargas 16 kW, ze zwykłym palnikiem za to bogatszym sterownikiem st480 zpid. Użytkuję 2 sezon grzewczy. Póki co piec się sprawdza, nie kopci(wersja z rusztem żeliwnym i deflektorem). Problemów z czyszczeniem nie ma. Fajne jest to, że przy podajniku jest elektroniczna zawleczka. Do tej pory miałem raz zaklinowany ślimak. Wystarczyło zresetować przycisk i przełączyć ślimak na ruch wsteczny, później normalny i problem z głowy. Co do jakości wykonania. Same blachy pospawane i poskładane ok, nie widziałem różnicy między tym kotłem, a tymi dużo droższymi. Za to zewnętrzna cienka blacha osłaniająca izolację termiczną, jest poskładana średnio. Normalne gotowe panele poskręcane na czarne wkręty. Do tego wielki problem z zerwaniem z nich folii ochronnej. Do podajnika, kosza oraz przekładni nie mam zastrzeżeń, może poza tym że siłownik do podtrzymania klapy jest wewnątrz kosza i po roku przestał działać (wymieniony bez problemów). Sama przekładnia nie jest jakaś super głośna. Kocioł pali mniej więcej tyle groszku ile wyszło z obliczeń na ciepło właściwe. Wg mnie warto dopłacić do lepszego sterownika, nie trzeba kombinować z ustawieniami żeby palił do sensownego popiołu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki za info, jak będę brał to ze sterownikiem ST 580 Z oraz modułem Ethernet (możliwość zdalnego sprawdzenia pracy kotła, obniżenia/podniesienia temp. itp.). W opisie jest podana sprawność ponad 80% (pewnie tylko jak nowy i czysty :) ). Jeszcze trwa sezon, a wymianę jak coś to zaplanuje na wiosnę. Kwota  za 20 KW, z najwyższym modelem sterownika, modułem ethernet oraz podajnikiem żeliwnym to 7350. Jeszcze tylko podskoczę i zapytam jak będę brał z montażem to czy coś na Vacie nie urwą...

Węgla w zasypowcu spalam 5-6 ton w zaleznosci od zimy (kopalnia Marcel). Mam nadzieję, ze w kotle z podajnikiem  nie spalę więcej, a może coś się uda zaoszczędzić.

Groszek widziałem nawet Tauron sprzedaje (kaloryczność 25-27 MJ/kg) po cenie ok. 860 pln za tonę z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Skam w 5 klasie może być bez wkładu - mam tak u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to jest

Każdy z was reklamuje to co produkuje lub sprzedaje

 

Przekonaj mnie do innych to też będę je sprzedawał i reklamował bo oferuję innym to co sam uważam za najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam w domu bliźniaczy sargas 16 kW, ze zwykłym palnikiem za to bogatszym sterownikiem st480 zpid. Użytkuję 2 sezon grzewczy. Póki co piec się sprawdza, nie kopci(wersja z rusztem żeliwnym i deflektorem). Problemów z czyszczeniem nie ma. Fajne jest to, że przy podajniku jest elektroniczna zawleczka. Do tej pory miałem raz zaklinowany ślimak. Wystarczyło zresetować przycisk i przełączyć ślimak na ruch wsteczny, później normalny i problem z głowy. Co do jakości wykonania. Same blachy pospawane i poskładane ok, nie widziałem różnicy między tym kotłem, a tymi dużo droższymi. Za to zewnętrzna cienka blacha osłaniająca izolację termiczną, jest poskładana średnio. Normalne gotowe panele poskręcane na czarne wkręty. Do tego wielki problem z zerwaniem z nich folii ochronnej. Do podajnika, kosza oraz przekładni nie mam zastrzeżeń, może poza tym że siłownik do podtrzymania klapy jest wewnątrz kosza i po roku przestał działać (wymieniony bez problemów). Sama przekładnia nie jest jakaś super głośna. Kocioł pali mniej więcej tyle groszku ile wyszło z obliczeń na ciepło właściwe. Wg mnie warto dopłacić do lepszego sterownika, nie trzeba kombinować z ustawieniami żeby palił do sensownego popiołu. 

Zewnętrzna blacha tzw izolacja. Nastąpiły zmiany, trochę inna blacha w innej strukturze farby i folia się zrywa lepiej ( parę sztuk ze starą folią jeszcze nam zostało). Aczkolwiek, za zerwaną folę przed zamontowaniem kotła, który w trakcie montażu się porysowała, zbieraliśmy gromy. Od tej pory folia ochronna na blaszce jest. Może to przy dostawie i montażu nie wyglądało najlepiej, ale nie rysowało się tak mocno....

Inne uwagi słucham uważnie, ale może wolałby PW bo mogę się zacząć bać  :)

 

Co do sterownika dla 5 klasy już stosujemy ST 480 PID seryjnie...,.

 

Ustawiałem takie kilka razy i konstrukcja średnia, palnik i sterownik kiepski, można kupić zdecydowanie lepszy kocioł za podobne pieniądze.

 

Wg mnie nie warto, proponuję porównać z kotłem Skam-PV 20 lub RBR-K 15

Ależ sprzedajesz bardzo dobre kotły, na bardzo dobrych sterownikach i palnikach. Znam osobiście producenta palników ( pozdrowienia dla Grzegorza jak czyta) i sterowników.

Tylko dlaczego uważasz, że Tech ma kiepskie sterownik? Dla klasy 5 stosujemy ST 480 PID dedykowany....

Dlaczego uważasz, że palnik jest kiepski?

Pytania retoryczne.

Parę sztuk kociołków z tym palnikiem udało nam się sprzedać. Prawda, że dla klasy 5 wracamy do zwykłych, fajkowych palników, ale to nie świadczy źle, o tych palnikach.

 

Porównujesz kocioł konstrukcyjnie 4 klasy nasz, do 5 klasy konkurencji. Tu nam posłodziłeś.

 

 

Przekonaj mnie do innych to też będę je sprzedawał i reklamował bo oferuję innym to co sam uważam za najlepsze.

 

Nigdy złego słowa nie powiemy o konkurencji, sprzedawaj tak, żeby wykazać że Twoje są lepsze. Tylko, proszę nie mieszaj na do tego. Kojarzy mi się to z  sytuacją z przed paru lat, gdzie konkurencja założyła niezbyt pochlebny temat dotyczący naszej firmy (ponoć zaczęliśmy być troszeczkę rozpoznawalni i ....). Nie wiem czy mamy być dumni czy się mamy bać.

 

Za fachowe rady, Twoje też, cenię forumowiczów, są niezwykle cenne.  Zawsze to mówiłem i będę powtarzał.

Mam nadzieję, że kiedyś dalej wykorzystam Twoje cenne uwagi. Może kiedyś zaproponuję współpracę na polu zawodowym, jeśli tylko wyrazisz chęci,

 

a tymczasem:

 

Użytkowników naszych kociołków informuję jak zawsze, w razie problemów jesteśmy  do dyspozycji....

Dziadowa kłoda, kotlyleszka

 

Pozdrawiam Paweł Nowak "kotlyleszka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.