Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Instalacji


kristof82

Rekomendowane odpowiedzi

To ten zawór 3D nie zabezpieczy powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przesadzać z ilością pomp. zrezygnowałbym z mieszającej, pompa CWU załatwi sprawę.

Dodatkowo, pomyśl już teraz jak będziesz sterował zaworem 3D (podłogówka).

Na schemacie masz opisany kocioł OEP 16kW, jesteś tego pewny?

 

post-41218-0-46382400-1486675738_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "pop" boiler jest ładowany za pomocą pompy. Wydaje mi się że takie podłączenie zbiornika wyrównawczego jak przedstawiłeś jest niezbyt dobre bo w chwili załączenia się pompy CWU woda z instalacji będzie szła do zbiornika wyrównawczego , a z niego przelewem w kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kristof82 dokształć się, zwłaszcza zasada działania układu otwartego a zamkniętego,ty se daj i 20 pomp tylko na co?? mnie by wystarczyła 1 porządna pompa i dał bym ją na powrocie do kotła,

 

Wydaje mi się że takie podłączenie zbiornika wyrównawczego jak przedstawiłeś jest niezbyt dobre bo w chwili załączenia się pompy CWU woda z instalacji będzie szła do zbiornika wyrównawczego , a z niego przelewem w kanał.
zapamiętaj robisz układ otwarty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griszah taki kocioł już posiadam :) Pompa CWU niby załatwi sprawę ,ale chyba wtedy nie ma kontroli nad temperaturą ciepłej wody. Jakiś pomysł na sterowanie zaworem 3D? Myślę że może siłownik z jakimś sterownikiem.

 

Na CWU masz taką samą temp. co zadana na kotle. Nie wiem dlaczego ludzie boją sie 55-60deg w kranie.

A najlepiej te 4 grzejniki i boiler zrób na jednej pompie a drugą  pompę na podłogówkę. Pieniądze w kieszeni zostaną juz teraz, no i w przyszłości mniejsze rachunki za prąd.

Jeśli masz eCola 3.5 to jest tam sterowanie siłownikiem, jeśli masz wersje 2.1 lub 2.4  to możesz zrobić coś takiego jak ja (zerknij na kocioł w stopce), lub poszukać zewnętrznego sterownika pogodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe kristof82 a co zrobisz Gdy zabraknie prądu?? pompa off a w piecu huczy żar heheheeh

 

bez wspomagania w postaci dmuchawy to ten żar se nie pohuczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko bedzie dup i po kotle, znasz zasadę działania układu otwartego?? nie myl z działaniem układu zamknietego.

 

Spokojnie, przecież to oczywiste że zbiornik za pompą został wrysowany bez sensu.

Zwróciłem uwagę, że bez prądu kocioł nie poszaleje z temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro ci dom tzw schemat wg twego schematu, i co ja bym zrobił, ty nawet nie uwzgledniłes tzw jakie rury masz, i co chcesz miec, bo kazdy może wg swego widzi misie naszkryflac schemat a potem bo to nie działa. jutro znojda czas to ci naszkryflom wg twego schematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.