Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Estyma Igneo Slim, Opinie, Problemy, Lista Życzeń I Co Jest Dobre.


Rekomendowane odpowiedzi

Pisz proszę precyzyjniej. Nie wiem czy chodzi ci o zadaną kotła, CO, czy pokojową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na początek dzięki za ten temat - niedawno tutaj trafiłem, ale dzięki wskazówką zawartym w temacie można naprawdę fajnie ustawić piec :)

Posiadam Biawar Pellux Compact, tam jest ten sam sterownik.

 

Moje pytanie dotyczy regulatora bezprzewodowego CTP-02R - w jakim miejscu macie go umieszczonego? W jakiej pozycji - leży gdzieś na półce, powieszony na ścianie? Mam trochę z nim problemów, wydaje mi się że nie podaje dokładnie temperatury - obok niego mam położony termometr, różnica wynosi 0.3 stopnia. Wiem, że można regulować potencjometrem wskazanie. Z tym, że nie zawsze jest różnica, pojawia się tak jakby w momencie chłodu, w trakcie grzania wartości się pokrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Panowie zauważyłem, że zaczynają się u mnie pojawiać spieki (nowa dostawa pelletu) Co zmienić w ustawieniach aby ograniczyć to zjawisko?

Wiem, że to bardzo nieprecyzyjne pytanie ale powiedzcie im ile spalacie na dobę pelletu? U mnie ok 20kg/doba przy 180m2.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na początek dzięki za ten temat - niedawno tutaj trafiłem, ale dzięki wskazówką zawartym w temacie można naprawdę fajnie ustawić piec :)

Posiadam Biawar Pellux Compact, tam jest ten sam sterownik.

 

Moje pytanie dotyczy regulatora bezprzewodowego CTP-02R - w jakim miejscu macie go umieszczonego? W jakiej pozycji - leży gdzieś na półce, powieszony na ścianie? Mam trochę z nim problemów, wydaje mi się że nie podaje dokładnie temperatury - obok niego mam położony termometr, różnica wynosi 0.3 stopnia. Wiem, że można regulować potencjometrem wskazanie. Z tym, że nie zawsze jest różnica, pojawia się tak jakby w momencie chłodu, w trakcie grzania wartości się pokrywają.

Termometr możesz skalibrować, czyli w sterowniku dodać brakujące 0,3 lub odjąć.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Panowie zauważyłem, że zaczynają się u mnie pojawiać spieki (nowa dostawa pelletu) Co zmienić w ustawieniach aby ograniczyć to zjawisko?

Wiem, że to bardzo nieprecyzyjne pytanie ale powiedzcie im ile spalacie na dobę pelletu? U mnie ok 20kg/doba przy 180m2.

Pozdrawiam

Zmniejsz nadmuch. Jednak może się to okazać nieskuteczne jeżeli w pellecie znajdują się składniki powodujące powstanie spieku nawet w niższej temperaturze, jaka po zmniejszeniu nadmuchu będzie panować w palniku.

Spiek to teraz powszechny problem, jak masz mechaniczne czyszczenie palnika to nie jest to problem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ile ustawić ten nadmuch? Mam automatyczne czyszczenie. 

Robert004 mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Chyba ważniejsze. Domownicy narzekają, że mamy w domu za zimno.

Nie bardzo wiem co zrobić. Piec spokojnie pracuje do 75st i się wyłącza, nie ma problemu tej temperatury osiągnąć po czym wyłącza się i oczekuje na spadek wg histerezy. Ustawiłem pompę stałą, podniosłem krzywą grzewczą aż do 70/50/40. Zadana temperatura 23, czujnik pokazuje 21 i nie dogrzewa do tej temperatury. Co robić? masz jakiś pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyć stałą pompę. Obniżyć punkty krzywej 46/42/39 współczynnik korekcji na 10. Jednak tutaj proponuję konsultację z Ozim

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisał Robert: włączyć stałą pompę, krzywa grzewcza mocno w dół i współczynnik korekcji na co najmniej 10.

Podaj swoje aktualne ustawienia kotła (temperatura zadana, histereza, start pomp) oraz CO (minimalna temperatura pomp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stała pompa jest włączona od ok tygodnia.

 

Podaję parametry: 

Obieg CO:

program CZASOWY

Tco zad ręcznie: 60st

krzywa grzewcza -20 to 70

0 to 50

10 to 40st

 

Max tzew Pomp Komf 12st

Max tzew Pomp Ekon 7st

Min Tco Pomp 30st

Temp Max 70st

Współczynnik korekcji 10st

Tryb pracy rećżny

czujnik pokojowy przewodowy mam ustawione jako CTP2 (poprawnie?)

Stała pompa TAK

 

Kocioł:

Tem min pomp 45st

Tryb pracy AUTO

Histereza 15st

 

Palnik:

Pow MIN 20% 55

Pow Max 100% 80

podawainie max 100% 2.0

Moc min FL2 50

Moc max FL2 100

Tlen Min 20% 14

Tlen max 100% 8

Dawka startowa 15s

 

Co Panowie zmienić? Jeśli obniżę krzywą grzewczą to czy nie będzie w domu jeszcze chłodniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CO masz włączony tryb pracy ręczny, więc obojętnie jaką dasz krzywą grzewczą, to i tak ci idzie na C.O. tyle samo. Ile? Nie wiem, bo nie podałeś jaką masz ustawioną "TCO zadaną ręcznie".

 

Przy trybie kotła automatycznym stałej pompy nie pociągniesz. Jeszcze jak masz histerezę 15 stopni, to faktycznie kocioł czeka aż temperatura spadnie do 35 stopni (50-15=35). Jako że masz start pomp ustawiony na 45 stopni, to gdy kocioł ma więcej niż 35 stopni, a mniej niż 45, to nic się nie dzieje (ani się nie odpala, ani nie oddaje ciepła na C.O.). Stąd te przestoje, w czasie których dom się wychładza. Standardowy błąd użytkowników, o którym pisałem na tym forum wielokrotnie.

 

Zmień tryb pracy kotła na CIĄGŁY, ustaw temperaturę zadaną na 65 stopni (zaobserwuj potem do jakiej de facto przy wygaszaniu ci dochodzi, jak nie będzie to więcej niż 80, to zadaną możesz zwiększyć nawet do 70 - ja tyle mam). Histerezę zostaw na 15.

Z kolei na CO koniecznie zmień tryb pracy na POGODOWY.

Krzywą grzewczą na razie nie zmieniaj, tylko czekaj, aż w domu się ogrzeje (z tego co piszesz, to brakuje dwóch stopni, więc to trochę potrwa). Jak już ci w domu w końcu temperatura dojdzie do takiej, jak chcesz (obstawiam, że przy 22 stopniach stwierdzisz, że już jest dość ciepło i nie będziesz nagrzewał domu do 23 stopni), to zmień krzywą grzewczą tak, jak napisał Robert: 46/42/39 i przez kilka godzin obserwuj co się będzie działo. Jak w domu temperatura dalej będzie rosła, to obniż tą krzywą grzewczą np. do 44/40/37. A jeśli dom się będzie za bardzo wychładzał (w co nie wierzę), to podwyższ np. na 48/44/41.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedno. Czy na pewno wszystko jest OK? 

Ustawiłem jak kolega OZI80 zasugerował. 

W momencie zdjęcia kocioł miał temperaturę ok 65.  Czy nie za niską temperaturę puszcza na kaloryfery przy obecnej sytuacji?!

Na grzejniki puszcza jedynie ok 32st. 

Temperatura w domu jest pokazana jako bardzo niska ze względu na to, ze żona przekręciła potencjometr czujnika temperatur aby piec mocniej nagrzał dom. 

oto zdjęcie:

http://ifotos.pl/zobacz/IMAG0609j_qxwsahn.jpg

miniaturka tego samego foto:

http://s5.ifotos.pl/mini/IMAG0609j_qxwsahn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaną na CO wyliczył ci 70 stopni, jak widzisz, czyli powinien grzać CO ile fabryka dała. A dlaczego jest tylko 31,5, to już ciężko na odległość powiedzieć.

Nie pamiętam, czy masz 4D, czy 3D? Nie pamiętam, czy zaworem kręcisz ręcznie, czy jest siłownik sterowany przez sterownik? Na ile on jest otwarty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór mam 4D z siłownikiem. Markę i model mogę podać jak będę w domu. Też mam wrażenie, że powinien dawać ile fabryka... Definitywnie coś tu jest nie tak...

Nie wiem na ile on jest otwarty nie wiem jak to sprawdzić....

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na siłownik i widzisz na ile jest przekręcony - mój ma podziałkę od 0 do 10 i widzę, czy wskazówka jest na 3, czy na 7.

No chyba, że go "przecyknąłeś" na "rączkę", stoi w miejscu i nie puszcza więcej niż 31,5 na CO. Zrób zdjęcie i poślij.

Poza tym posiedź chwilę przy tym kotle i obserwuj jak się zmienia to, co wysłałeś na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam... Problem leży prawdopodobnie w zaworze mieszających 4d z siłownikiem.

 

Co powinno być w ustawieniu serwisowym TEST MIESZACZ: WYŁ/ZAM/OTW?

Wcześniej miałem w pozycji Wyłączony- czyli wg mnie prawidłowo bo nie chciałem dokonywać testów.

 

W pozycji WYŁ oraz OTW jego położenie wygląda tak:

 

http://s2.ifotos.pl/img/IMAG0616j_qxwarxq.jpg

http://www.ifotos.pl/zobacz/IMAG0619j_qxwarnh.jpg

 

Kiedy dam test mieszacz ZAM- mieszacz przechodzi na pozycje niebieską 

 

http://s5.ifotos.pl/img/IMAG0620j_qxwarnr.jpg

 

Dzięki temu grzeje mi na dom "ile fabryka dała" Ale pewnie to będę musiał zmienić do pozycji WYŁ. Tak czy nie? To przecież powinno pracować automatycznie... A test służy tylko do testowania prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Hardy najprawdopodobniej masz żle ustawione zwierciadło zaworu , łatwo to sprawdzisz w trybie ręcznym siłownika , jeżeli w pozycji ( niebieski) zasilanie jest gorące a w pozycji ( czerwone) stygnie to trzeba zdjęć siłownik , przekręcić pokrętło zaworu o 90 stopni i dopiero założyć siłownik  sprawdzić na ręcznym z siłownikiem i jak będzie ok to wyłączyć ręczne sterowanie siłownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to montował... jpd Panowie brak mi słów... montował to mistrzu mistrzów... Czekałem na niego pół roku w kolejce. Jednak jak się okazało to nie ma on zbytnio pojęcia o piecach na pellet, zawór 4d też nie za wiele mu mówił... Porobił masę błędów a doprosić się go o przyjazd to masakra. Jak już po tygodniu odbierze telefon to i tak mówi, że nie ma czas "wpaść" żeby zobaczyć co jest nie tak...
Montował mi również termostaty itd 3 nie wymienił bo jak stwierdził nie było po co- dowiedziałem się czemu nie było po co. Bo trzeba było ciąć i zgrzewać a było mu szkoda czasu na takie pierdoły.
Kasy zgarnął dużo za dużo. Poleciał w konia na częściach jak diabli. Chciał mnie w konia załadować pomiędzy VAT 8% a 23%. Na szczęście pracuje z fakturami więc mu nie pykło... Liczyłem (zgodnie z "ustaleniami") na ok 12tyś zł. Fakturę wystawił mi na 16tyś zł. Po drobnej rozmowie, że to nie są ceny na jakie się umawialiśmy etc. dostałem nową fakturę na kwotę 13500zł.
Wyżaliłem się, dzięki :) trochę mi lepiej ;) Generalnie nie polecę gościa nikomu ze znajomych...

 


A wracając do temu. Jak już w domu mi się zagrzej to siłownik powinien się przestawić na pozycje pośrednią tak? Spróbuję przełożyć bieguny bo wiem, że mój specjalista na pewno w tym roku się u mnie nie pojawi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy, że te CWU też masz chyba ***. No chyba że już sobie poradziłeś z tym, co pisałeś wcześniej, że grzeje nawet jak pompa stoi. Chyba że forumowiczów mylę?

Edytowane przez Ryszard
Po raz kolejny proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy, że te CWU też masz chyba ***. No chyba że już sobie poradziłeś z tym, co pisałeś wcześniej, że grzeje nawet jak pompa stoi. Chyba że forumowiczów mylę?

Nie kolego nie mylisz... Jest tak jak napisałeś. CWU nie działa prawidłowo. Czekam aż jaśnie pan specjalista się zjawi. Obecnie mam CWU całkowicie wyłączoną programowo. A woda gorąca jak diabli... Na noc po prostu zamykam zawór... Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.