Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Estyma Igneo Slim, Opinie, Problemy, Lista Życzeń I Co Jest Dobre.


Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw zadzwoń i napisz co ci odpowiedzieli. Zanim założysz nowy temat, poszukaj czy nie ma już podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich!  Jest to mój pierwszy wpis więc prosze o wyrozumiałość :)

 

Jezeli to możliwe bardzo proszę o porade.

Posiadam kocioł tekla draco duo bio ze sterownikiem igneo slim zasila on bojler, podłogówke i grzejniki (drabinka w łazience i drugi w garazu) gdzies po drodze jest zawór 4D

Jak napisałem wyżej umnie jest ogrzewanie podłogowe a wiec podejrzewam ze kwestia ustawienia sterownika już jest całkiem inna jak u was gdzie macie grzejniki i czy w takim wypadku jestescie wstanie mi cos podpowiedzić ? Do rzeczy.....

Sterownik mam uzbrojony w dwa czujniki pokojowy i zwenętrzny i tu już nasuwa która konfiguracja pasuje do podłogówki najbardziej ? Kiedy działam na samym pokojowym czujniku dochodzi do sytuacji że kocioł pracuje np 4 godziny po czym  wygasza się i ma przerwe np 5 godzin po tym czasie cała instalacja jest już wyziębiona czy jest to dobre rozwiązanie ? Jak narazeie ta opcja najbardziej mi pasuje ale ma  minusy i nie wiem jak to bedzie przy dużych mrozach: na czujniku mam zadaną temp 17 kiedy do niej dobija kocioł sie wygasza ale temperatura nadal rosnie tak do 17,5 ponieważ podłoga nadal "oddaje" w drugą strone jest to samo gdy temperatura spada zanim podłoga nagrzeje się znowu spada do 16,5. 

 

Druga sytuacja próbowałem ustawić na czujnik pogodowy ale po przeczytaniu tego wątku wiem że robilem to calkiem na ślepo bez szans jakiego kolwiek powodzenia by zrobic to dobrze bo zjadlo od cholery paliwa a wcale mocno nie zagrzalo  a może opcja optymalna to praca na tych dwóch czujnikach ?

 

Panowie jak widzicie mam bardzo małą wiedze na temat ale jeżeli to możliwe bardzo proszę o jakieś wskazówki w którą strone iść by to jakoś sprawnie smigało.

 

Pozdrawiam 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoczesna praca obu czujników się nie wyklucza. One odpowiadają za coś zupełnie innego.

Podaj twoje ustawienia, to postaramy się je zmienić tak, żebyś nie miał tak długich przestojów.

Masz w domu 17 stopni? Ty tam mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że więcej ludzi lubi 23, niż 17  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Grzejniki są na osobnym obiegu a 17 stopni to tylko przykład bo mam akurat usawione 15 poniewaz jeszcze tam nie mieszkam i cały czas piec pracuje na zasdzie testów.

Co do ustawień nie wiem do konca co jest najbardziej istotne aby tu podać zaczne od tych podstawowych.

Temperatua zadana kotła 60

Histereza -  5

Temertura zal pompek 45 ( tu jest chyba nieprawidlowosc ponieważ kiedy piec sie wygasi trzyma temperature, zawór 4d jest zamkniety a pompki do podłogówki pracuja 3-4 godziny ? Na te pompki posiadam osobny sterownik )

Temperatura zadana na czujniku -  15 

Histereza -  0,1

 

Koledzy bardzo bym prosił aby napisac mi jakie ustwainia mam podac jutro jak będe na budowie wszytkie spisze.

Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pompki podłogówki masz osobny sterownik? Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zbędny, ale samą Estyma można posterować dwoma obwodami grzewczymi. Albo sterownik Igneo Slim plus dodatkowy moduł albo sterownik Igneo Touch, którym można sterować dwoma obwodami. Z naciskiem na to drugie, nowocześniejsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert: trzy obwody pociągnie sama Estyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia !

 

Ogrzewanie:

 

Temp konf/eko  - 15 C

Histereza - 0,1 C 

Tco zadana ręcznie - 45 C

Max Tzew pomp komf - 15 C

Max Tzew pomp ekon - 10 C

Min  Tco pomp - 22 C

Temp maksymalna -  65 C

Czas mieszacza 180(s)

Czujnik CO - Tak

Stała pompa  - Nie

Kalibracja Pokojowego 0,0 C

Współczynnik Korekcji 10 C

Tryb pracy - ręczny

Krzywa Grzewcza 70/50/40 dla -20/0/10

 

Kocioł

 

Temp kotła - 60 C

Temp min pomp - 45 C

Tryb pracy  - auto

Histereza - 5 C

Min temp. powrotu 45 C

Czas mieszacza powr. 120 s 

 

Palnik

 

Powietrze min (20%)  60

Powietrze max (100%) 80

Podawanie max (100%) 4,0

Moc min -  60

Moc max - 100

Typ modulacji  - FL2

Próg foto - 30

Sterowanie lambda - nie

Tlen min(20%)  - 14

Tlen Max  - 8,0

Dawka startowa paliwa 15s

Maks pracy  - 4 godziny.

 

Tak to wygląda, dodam że ustawiał mi to kolega który ma taki sam sterowinik ale ma instalacje bez podłogówki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten obwód CO, którego ustawienia nam tu podałeś, to co on ogrzewa? Tylko grzejniki? Ze sterownika idą kable do siłownika na zaworze 4D i do pompy CO. Gdzie te dwa elementy są? Za sterowanie którym obwodem one odpowiadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden obwód na grzejniki i podłogówke. Można to rozdzielić ? a może nawet jest to wskazane ?

Wszytkie 3 pompki załaczają sie w tym samym czasie czyli jak kocioł osiągnie 45 C tak ustawiam ale nie wiem czy jest to poprawnie.

Pompki do podłogówki mają termostat nie puszcza wiecej jak 40 stopni na obieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystkie trzy pompki są podpięte do tego sterownika Estymy, czy tylko jedna, a dwie pozostałe do tego drugiego sterownika? No i gdzie jest 4D, z którego kabel idzie do sterownika Estymy? Steruje on przepływem tego, co leci do podłogówki czy to co leci do podłogówki omija 4D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że srednio idzie mi to wyjasnianie.

Czyli tak zawór 4d jest pierwszy na wyjsciu czyli idzię wszytko przez niego.

Co do podpięcia pompek wyglada to tak że ta na grzejniki jest podpieta bezposrednio do estymy a sterownik pompek podłogówki jest podpiety do ?kable napewno idą do kotła  on tylko czyta temperature kotła i załacza lub rozłacza pompki. 

 

Może te foty coś pomogą

 

https://imge.pl/p/179420/n/17942013584746.jpg

 

https://imge.pl/p/179420/n/17942013584744.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 stopni na podłogę to raczej dużo (masz ustawione nawet 45, ale piszesz, że sterownik na podłogówkę nie puszcza więcej niż 40). Dom się nagrzeje do zadanych 15 stopni, czujnik pokojowy daje sygnał o tym, więc pompa CO się wyłącza. Kocioł nie mając odbioru ciepła, szybko przekracza temperaturę zadaną wiec się wygasza. Tymczasem w domu temperatura dalej rośnie aż do 15,5. Nim opadnie do 14,9 to mija 5 godzin. Wtedy czujnik pokojowy daje sygnał i uruchamia się pompa CO. Z kotła wysysa ciepło (o ile nie ostygł w ciągu tych 5 godzin), piec się odpala i zaczyna grzać z powrotem wyziębioną podłogówkę. Nim to mu się uda, temperatura w domu zdąży spaść do 14,5 stopnia. I zaczyna się zabawa od nowa. Tak to wszystko wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak, jak wyżej napisałem to chyba lepiej byłoby włączyć stałą pompę. Tryb pracy CO pogodowy i krzywa grzewcza mocno w dół: 40/35/30, a może i nawet jeszcze niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dokładnie tak wygląda jak napisałeś .

Trzeba wypróbować te ustawienia a takie pytanko jak to będzie miało to czujnika pokojowego kocioł bedzie nadal pracował by trzymac tą temeperature zadaną? 

Jaką temeperature ustawić by załaczaly sie pompki 45 c może zostać  czy obniżyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.