Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Estyma Igneo Slim, Opinie, Problemy, Lista Życzeń I Co Jest Dobre.


Rekomendowane odpowiedzi

Przestaw zwierciadło. Ale nie wiem czy mogę ingerować w jego robotę aby później nie powiedział, że coś jest z mojej winy... A czy przy tej pracy muszą odcinać dopływ wody itd? Czy woda nie powinna lecieć? 

 

Zawór zwrotny klapkowy mam. A woda grzeje się bezwładnie do temperatury jaką ma kocioł. Może się zawiesił... Z tym już wytrzymam do jego wizyty, Tylko strach o dzieci przy tak gorącej wodzie...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak zdemontujesz siłownik z zaworu 4D to woda nie poleci :) , a pojawi się oś z nacięciem , którą wystarczy przekręcić o 90 stopni od pozycji w której była .

Potem założyć siłownik i sprawdzić ręcznie czy na ciepłym grzeje .

Zawór zwrotny klapowy może nie działać dobrze np w pozycji poziomej lub wystarczy mały paproch i się nie domknie , powinien być taki jak na foto  post-55806-0-64920800-1513710078_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiam do złego ale tu by trzeba było go jakoś postraszyć. Np że weźmiesz innego fachowca, który za nim poprawi, a fakturę dasz mu do zapłaty. My tu kombinujemy nad sterowaniem, a tu chyba koncertowo spierdzielona instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Besix dzięki a powiedz mi jak się on nazywa. Będzie go gość wstawiać. Klapkowy jest poziomo. Też słyszałem, że w tej pozycji może on nie robić swojej roboty...

 

Ozi80 dokładnie tak jak piszesz... Kupę godzin spędzonych w kotłowni, rozmyślanie gdzie co i jak, a żona ciągle za mną chodzi i mówi, że grzejniki zimne jak umarłego dupa... Już myślałem, ze szału dostanę. Kasa wyłożona a z poprawy miałem tyle, że nic spokoju w domu.

 

Besix to czyli: tak rozkręcam śruby mocujące siłownik i przekładam o 90st. A jak sprawdzić ręcznie ustawienie. Mam nie podłączać siłownika a dać zrobić to fizycznie dźwignią?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zawór zwrotny sprężynowy i najlepiej z mosiężnym grzybkiem , a nie plastikowym .

Co do siłownika i zwierciadła

Ustawiasz sobie jedno ze skrajnych położeń np na czerwone ale na max , demontujesz siłownik i nie ruszaj tylko pokrętła na siłowniku, zobaczysz wystającą oś zaworu z nacięciem z jednej strony , dla pewności możesz sobie sobie jakimś markerem zrobić kropkę na osi żeby wiedzieć o ile przekręcić , przestawiasz oś o 90 stopni i zakładasz siłownik ale z takim położeniem pokrętła jak było , wtedy zawór zacznie działać odwrotnie niż teraz, więc wskazania na siłowniku zrobią się prawidłowe.

Kurde nie umiem prościej tego napisać :)

 

Zawór zwrotny jeden i drugi pasują zamiennie , wystarczy zdjąć klapowy i założyć sprężynowy :)

A ten fachman to naprawdę mistrz musi być :)

Edytowane przez besix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesteście wielcy. Bardzo Wam dziękuję. Jutro będę się brać do pracy i mam nadzieję, ze to ogarnę. Na pewno zdam relacje co i jak. 

Najpierw jednak upewnię się czy aby nie zostały podmienione bieguny na instalacji.

Czy gdyby bieguny się zamieniły to jaki jeszcze mógłby być objaw? 

 

Jutro będę działać a Wam należy się piwko. Kurde szkoda, że wirtualne ;) Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby przewody sterujące siłownikiem były zamienione to trybie test siłownik ZAM , twój zawór by nie puścił ciepłej wody na instalację , więc zbędne będzie to  sprawdzanie.

Monter dał ciała i nie sprawdził działania zaworu z siłownikiem ot cała historia.

Przestawisz zwierciadło i będzie gitara 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi czy tobie się w ogóle sam kręci ten siłownik? W sensie takim, że jak ma grzać to np. co minutę przekręca się o 1/10 podziałki otwierając stopniowo zawór. A jak ma przestawać grzać to co minutę coraz bardziej go zamyka. Działa ci to tak, czy cały czas stoi w jednym miejscu?

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wszystko sprawdzam. Początkowo myślałem, że działa odwrotnie. 

 

Temperatura zadana w tej chwili jest niska. Temperatura na grzejnikach jest 2x wyższa. Ponownie wykonałem test mieszacza aby ustawić go na środku skali. Po ok 8 minutach od wyłączenia testu jego położenie się nie zmieniło. Będę to jeszcze sprawdzać...

 

Wcześniej jednak jak temperatura i na na kotle i na grzejnikach była wysoko a ja wymusiłem jego zmianę położenia (siłownika) on dążył do pozycji niebieskiej czyli tj. do chłodzenia. Co w mniemaniu testu mieszacza powodowało jego otwarcie... 

 

zobaczymy jutro co będzie się dziać... Bo póki co ten mieszacz najlepiej miesza ale w mojej głowie... 

 

pozdrawiam i bardzo dziękuję za rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i ja mam pytanie.

Instalacja na kotle Biawar Pellux Compact, zawór 4D z siłownikiem, siłownik ustawiony na automat, ustawiony na pewno dobrze bo ręczne przekręcenie powoduje puszczenie ciepłej wody na grzejniki.

Problem jest taki:

- kocioł w trybie auto

- temperatura zadana w pomieszczeniu np. 23 stopnie

Kocioł pracuje, puści kilka razy wodę na grzejniki, jednak w pewnym momencie przestaje - sterownik zamyka zawór 4D, piec osiąga temp ~ 70 stopni i się wyłącza. Pompka CO pracuje cały czas, ponieważ piec jest nagrzany jednak zawór nie puszcza wody pomimo że temperatura w pomieszczeniu nie została osiągnięta, przez co temperatura na grzejnikach nie jest wysoka i dom się nie nagrzewa.

Co może być źle ustawione?

Przez tą sytuacje całe CO 'czeka' na ostudzenie pieca, co z temperatury 70 pare stopni trochę potrwa przy zamkniętym 4D...

Edytowane przez piotrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kolego piotrant  napisać co steruje siłownikiem tego zaworu ,  bo tak to ciężko zgadywać , może być źle zamontowany czujnik mierzący temperaturę zasilania CO jeżeli jest przed zaworem  4D to taki cyrk się zrobi, ale to tylko przypuszczenia , podaj więcej danych , jaki sterownik, czy sterujesz pogodowo, czy może oddzielny sterownik zaworu ze swoim czujnikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik kotła Estyma Igneo Slim do niego jest wpięty siłownik. Czujnik jest za zaworem, zaraz za pompką CO.

Sterowanie pogodowe.

 

https://imgur.com/a/HBmLc

https://imgur.com/a/jGdB3

 

Po przestawieniu zaworu na tryb ręczny i przekręceniu pokrętła woda poszła na grzejniki, dlatego teraz piec się odpalił.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie. Udało się dojść do porządku. Faktycznie okazało się, że kiedy siłownik zaworu 4d miał otwierać to zamykał i odwrotnie. 

 

Podmieniłem przewody DO1 z DO2 w sterowniku i w domu temperatura prawidłowa :) Obniżyłem już nawet krzywą grzewczą na taką jaką mi sugerowaliście i jest super :)

Pozdrawiam. 

 

 

Kolego Piotrant uruchom test zaworu mieszającego i zobacz czy prawidłowo go zamyka i otwiera. Czy czas otwarcia zaworu jest prawidłowo zaprogramowany. Być może będziesz mieć podobny problem do tego jaki ja miałem...

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HardyDemon to masz taki prezent świąteczny od forumowiczów ;)

A na tym CWU może też coś na odwrót twój magik zamontował? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha no tak Ozi80 to piękny prezent :) Taki ciepły :) cała rodzina się cieszy.... Dzięki jeszcze raz. 

Na CWU nie wydaje mi się nic takiego co mógłby tam źle zrobić. Wydaje mi się, że po prostu należy wyrzucić zawór kierunkowy klapkowy a na jego miejsce wstawić zawór sprężynowy. 

 

W chwili obecnej mam wyłączone zasilanie na CWU i mocno ograniczony przepływ poprzez zawór kulowy. Dzięki temu mam wodę ciepłą ok 50stC. A nie tak jak wcześniej ok 70. i to bez pompki.

 

Pozdrawiam Panowie i życzę Wam wesołych Świąt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie. A czy taka sytuacja na CO jest normalna? 

http://s2.ifotos.pl/img/IMAG0669j_qxserar.jpg

 

Dodam, że bywa bardziej skrajnie. np. 55 wyrzuca. Zadana 32. Pompa oczywiście wyłączona bo w domu zagrzane. 

Mam wrażenie, że tutaj również zastosowany jest nieprawidłowy zawór.

Też tak macie czy znów u mnie jest kolejny błąd? Mam wrażenie, ze przez to ucieka mi niepotrzebnie sporo energii z pieca.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak długo taka sytuacja ma miejsce. Nie znam się na hydraulice ale u mnie też po tym, jak pompa się wyłączy to czasem przez chwilę grawitacyjnie jeszcze napcha mi sporo ciepła. I wtedy przez chwilę mam gorące grzejniki, mimo że wcześniej miały np. 35 stopni. Nie wiem czemu tak się dzieje, ale to trwa tylko przez chwilę. Tak jakby taki chwilowy buch gorąca i potem już stygnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie. Nie wiem jak u HardyDemon.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.