Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Tekla, estyma igneo slim


Dacir

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Od dłuższego czasu mam problem z prawidłowym ustawieniem pieca Tekla ze sterownikiem estyma igneo slim. Przerobiłem już dwóch serwisantów i ich ustwienia też nie przyniosły rezultatów (nie będę ukrywał, że niewiele zrobili). 

Wczoraj zważyłem pellet, sprawdzając, ile podaje w ciągu 10 min, zważyłem i wyszło 2,16 kg.  Wartość pomnożyłem razy 6, żeby mieć wagę na godzinę - wyszło 13 kg.
Następnie zgodnie z tabelą nastaw kotłów producenta dopasowałem czas podawania i resztę parametrów. 

Pomimo tego pellet jest zwęglony. Wrzucam zdjęcia ustawień z menu serwis podajnika i zdjęcie popiołu. Używam pelletu Lava.

Proszę o pomoc, co jeszcze może być tutaj źle?

IMG_20220924_200756.jpg

IMG_20220924_200802.jpg

IMG_20220924_200807.jpg

IMG_20220924_200813.jpg

IMG_20220924_200819.jpg

IMG_20220924_200823.jpg

IMG_20220924_200915.jpg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz trochę podawanie wygląda jakby nie zdążył się spalić i delikatnie daj więcej powietrza przy mocy min i max.

Za każdym razem jak wprowadzisz jakaś zmianę czekaj i obserwuj czy przynosi to efekty poczekaj kilka dni. Zapisuj wszystkie zmiany w zeszycie.

 

Każdy pelet jest inny nie zawsze idzie go ustawić z tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kubutek11180 napisał:

Zmniejsz trochę podawanie wygląda jakby nie zdążył się spalić i delikatnie daj więcej powietrza przy mocy min i max.

Za każdym razem jak wprowadzisz jakaś zmianę czekaj i obserwuj czy przynosi to efekty poczekaj kilka dni. Zapisuj wszystkie zmiany w zeszycie.

 

Każdy pelet jest inny nie zawsze idzie go ustawić z tabeli.

Dzięki za odpowiedź. 
 

Czyli podawanie z 3,4 s na 3s i powietrzne z 50 na 55?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sproboj ale zmień jeden parametr np. podawanie na początek i obserwój. Wygląda że pelet jest niedopalony i okopcony czyli w kocioł musiał pracować na niskiej mocy z niskimi obrotami wentylatora w palniku panowała pewnie niezbyt wysoka temperatura. Nie ma sensu dostarczać paliwa którego nie spali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.