Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Estyma Igneo Slim, Opinie, Problemy, Lista Życzeń I Co Jest Dobre.


Rekomendowane odpowiedzi

Spalanie ostatni tydzień:

28 stycznia - 28,1 kg
29 stycznia - 31,9 kg
30 stycznia - 30,0 kg
31 stycznia - 27,3 kg
1 lutego - 29,2 kg
2 lutego - 34,7 kg
3 lutego - 25,4 kg
 
Podawanie: 2,8 sek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tego co gość mówił to chyba tak z liściastego... 

Mam Draco BIO 15. 

Płomień... hmm... ciężko powiedzieć bo muszę mieć duży nadmuch bo inaczej zostają boby. Teraz aktualnie jeszcze robię jeden test... zobaczymy. 

OZI u Ciebie widać ewidentnie różnice... U mnie ciągle tak samo... 23-25 dziennie. Czy ciepło czy zimno.... Pellet lepszy czy gorszy... Dziwne to co? Co o tym myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dałem nadmuch jak powiedział OZI 10/20 ogień jest piękny. Spokojny, równy, żółty, bez iskier i nie poszarpany. Ale całe czarne knoty pelletu spadają do popielnika... Dopiero 85/55 dopala pellet. Jest dużo pyłu i są sporadyczne zgorzele. I ogień z iskrami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić płomień wystarczy otworzyć drzwiczki w kotle  ;)

Teraz palę liściastym notabene twardy jak kamień dlatego musiałem zmienić ustawienia .....podawanie z 2.8 na 2.0 wiatr max do 29 max ( wiatr ze względu na duży ciąg kominowy pomimo zainstalowanego rck ......rck ustawione na 10 Pa ale cały czas otwarty )

Rck u mnie w wyczystce założenie to kwestia godziny 

Pellet z liściastego 

Wiatr 10/20 ??? czyli max 20 minimum 10 ??

post-74322-0-71318600-1517775206_thumb.jpg

post-74322-0-23212100-1517775360_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr ja mam wrażenie że dalej wszystko mylisz :)

A te 59, które ci wylicza w trybie auto, to obstawiam, że nie z powodu CO, tylko CWU. Ile masz zadane na bojler i ile wynoszą obie delty?

Czarny dobrze pisze, że zadana na kotle powinna oscylować pomiędzy 60, a 70. Więc żeby to osiągnąć trzeba albo wybrać tryb auto i dowalić mu zadaną na CO na 60-70, albo wybrać tryb ciągły i ustawić mu zadaną na kotle te 60-70. Wybranie trybu auto i ustawienie mu zadanej na 50 stopni wg mnie to bezsens. Czarny świadomie pomija połowę automatyki, jaką daje mu sterownik. Olewa współczynnik korekcji, olewa stałą pompę, olewa komfort cieplny jaki może mu zagwarantować sterownik. Woli żeby było taniej. U mnie taniej przy takich ustawieniach nie było, więc ja niczego z tego nie olewam.

Bardzo zaciekawiło mnie to, co napisał Piotr, że jemu w domu spada temperatura o 0,5 stopnia, a w tym czasie kocioł wychładza się o 3-4 stopnie. Szok. Jaki to okres czasu?

Ozi myli Cię Twoje wrażenie, cześć już rozumiem:) o CWU jeszcze nie rozmawialiśmy:)

CWU mam na komfortowa 45 stopni, jako ze pompę mam tylko do CO to bojler trzyma cały czas Ok 55stopni. Program mam na wyłącz, histereze 5 stopni, delta źródła 10stopni, delta min temperatury 5

 

Ja mam na piecu cały czas 59 stopni wyliczoną, rozpala się teraz do ok 60 kilku zanim się podniesie temperatura do zadanej 22,5.  Do 55-54 spada w Ok. Godzinę i 40 min. Włącza się pompa spada momentalnie do Ok 50 i odpala się palnik. Cały cykl trwa ok 3h. Co do komfortu cieplnego to powiem Ci szczerze, ze przy histereze w domu 0,5 stopnia i 0,1 stopnia nie widzę większej różnicy. A jak ustawie w domu 23 i histereze 0,5 zamiast 22,5 i histereze 0,1 to nawet uważam, ze jest przyjemniej.

 

Patrząc na mój przypadek współczynnik korekcji o tak przy stałych temperaturach na dworze tak jak teraz nie działa. A co do pomijania automatyki to jestem za jeśli to ma zmniejszyć kosztu utrzymania instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr masz współczynnik korekcji na 10, program CWU wyłączony, tryb kotła auto, a na kotle cały czas wyliczona temperatura na 59? Czy tylko mi coś tu nie pasuje?

Ile masz zadaną na CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zadanej na CO 50 stopni i przy współczynniku korekcji 10 stopni, żeby w trybie auto sterownik wyliczył 59 stopni dla kotła, musiałbyś mieć w domu cały czas o 0,9 stopnia mniej, niż zadana pokojowa.

Albo jakimś cudem faktycznie tak jest, albo masz coś spierdzielone, albo ja o czymś zapomniałem. Czarny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czary. Chyba, że ten twój sterownik nie ma minimalnej zadanej na kocioł 50, tylko 59... Dziwna liczba.

Przy histerezie pokojowej 0,5 stopnia powinna ci się wahać zadana na kocioł od 50 do 55. Oczywiście zakładając, że nie przekracza zadanej pokojowej i nie spada poniżej histerezy pokojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

Może Piotr ma inaczej napisany soft, w końcu to inny sterownik.

 

Jak wrócę do domu to zmienię u siebie na TCO60+WK10 zostawię tak jakiś czas, potem wrzucę odczyt z videnet-a do porównania cykle obecne i te zmienione, przy okazji poobserwuję o ile będzie się zmieniać w trakcie dochodzenia do zadanej pokojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

Poniżej wklejam zrzuty z videneta TCO60+WK10 :

1) na pierwszym widać jak zmieniała się wynikowa w stosunku do wzrostu temperatury (w czerwonych kółkach), z czego najwięcej czasu w cyklu temperatura nie wzrasta w ogóle, a jak już ruszy to dzieje się to tak szybko że nie kocioł nie zdążył zredukować temperatury (zielone kółka) i już zaczęło się wygaszanie

 

2) na drugim zrzucie porównanie dwóch cykli, po lewej TCO70+WK0 a po prawej TCO60+WK10 widać co prawda że zaczął wyhamowywać ale temperatura znacząco nie spadła

 

Stąd moje wnioski że przy grzaniu w AUTO z stałą pompą na NIE na 0,5* histerezy pokojowej różnice są niezauważalne, oba cykle trwały podobnie

 

 

 

 

 

 

post-66388-0-31045700-1517849799_thumb.jpg

post-66388-0-77357800-1517850249_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie różnice niewielkie ale są, u mnie stoi temperatura wyliczona na debowo:)

Generalnie teraz sprawdzam na trybie stałym zadana 60 histereza 10 stopni ale wydaje mi się, ze generalnie różnice są niewielkie jeśli w ogóle zauważalne.

Jedno co sprawdziłem i uznaje za dobre dla mnie rozwiązanie to histereza w domu 0,5stopnia zamiast 0,1 ustawionej na początku testów , nie widzę różnicy w poczuciu ciepła a piec się rzadziej włącza w ciągu doby. Najlepiej było jak nie było czujnika pokojowego, chodził na 55 stopni non stop, komfort cieplny super, tylko spalanie kilka kg większe i palnik chodził cały czas ma 3Kw a to chyba średnio zdrowe. Poza tym jak sie temperatura podniesie na plus to się ugotuje bez zaworu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

Piotr wygląda na to że Twój sterownik w ogóle nie bierze WK pod uwagę,może to jakaś okrojona wersja oprogramowania, pisałeś wcześniej że nie masz możliwości stałej pompy na TAK.

Wygląda to dziwnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas kiedy byłem w pracy dostałem info, że kocioł osiągnął temperaturę 85*C. Czy to jest niebezpieczne dla kotła?

 

Temperatura stała 60st. Tryb pracy pogodowy. Grzanie czasowe. Dawkowanie 2,2 powietrze min 53 max 78- dopiero przy tak wysokim powietrzu popiół wygląda w miarę tzn nie ma w nim niespalonego popiołu. Natomiast jest bardzo dużo pyłu. Nawet widać to poza kotłem.... np. drzwiczkach...

 

Poranny wykres 

1.

http://s5.ifotos.pl/img/1jpg_qnhsqps.jpg

2.

http://s2.ifotos.pl/img/2jpg_qnhsqpa.jpg

 

Wysoka temperatura:

http://s2.ifotos.pl/img/temperatu_qnhsqhh.jpg

 

Zdjęcie pelletu 6mm bo ktoś kiedyś o to pytał...

http://s2.ifotos.pl/img/IMAG0992j_qnhsqhp.jpg

 

Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr wygląda na to że Twój sterownik w ogóle nie bierze WK pod uwagę,może to jakaś okrojona wersja oprogramowania, pisałeś wcześniej że nie masz możliwości stałej pompy na TAK.

Wygląda to dziwnie ;)

Nie tylko WK nie bierze pod uwagi, ale i zadanej na CO chyba też. No bo przecież ma zadane 50, a wylicza mu 59.

Piotr a jak zmienisz zadaną na CO np. na 55, to wyliczona na kocioł dalej będzie 59 czy proporcjonalnie dodaje 9 i wychodzi 64?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr wygląda na to że Twój sterownik w ogóle nie bierze WK pod uwagę,może to jakaś okrojona wersja oprogramowania, pisałeś wcześniej że nie masz możliwości stałej pompy na TAK.

Wygląda to dziwnie ;)

Nie mogę bo mam wyłączona opcje czujnik CO bo go nie mam. Jak włączę czujnik CO to mogę włączyć pompę.

 

Jakoś liczy to WK bo jak zadana podnoszę to wylicza wyżej. Fakt dziwnie się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś liczy to WK bo jak zadana podnoszę to wylicza wyżej.

O 18:04 napisałeś coś zgoła innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.