Skocz do zawartości

Piotr0000

Stały forumowicz
  • Postów

    103
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Piotr0000

  1. Acha Ok. Latem zamuruje resztę, dzieki ozi. A może ktoś coś w sprawie temperatury spalin?
  2. Dzisiaj zmierzyłem temperaturę na wylocie spalin. Przy mocy min o obrotach 20 temp. 100 stopni po podkręceniu do 30 obrotów 120stopni. Na 80% mocy i obrotach 30 temp. 150 stopni. Czy to są poprawne wyniki? Przeważnie kocioł chodzi na min temperaturze wiec spaliny maja Ok 100-120 stopni. Napewno temperatura jest nie za wysoka co jest zasługa dużego kotła i jego budowy, kilka półek spora powierzchnia. Zastanawiam się tylko czy temperatura nie jest za niska. Komin jest stary, ceglany, jeden kanał ma wielkość wiadra:) kanały są 4. Co myślicie?
  3. Możliwe. Ale w instrukcji estymowskiej dla sterownika igneo wall tez jej nie ma wiec raczej jej nie proponują albo tylko defro ja sobie zażyczyło, choć i oni dając instrukcje sterownika jej nie ujawniaja. Dopiero serwis mi opisał co ona realizuje. Wolałbym miec dobieg pompy jak w touch:) Mniejsza większość pozdrawiam:)
  4. U mnie zawsze temperatura dobija do zadanej w domu potem chodzi chwile i się wygasza, bez sensu by było aby chodził palnik dalej. Może jak przyjdą mrozy to stestuje:)Jak widać estymą testowała taka opcje, ciekawe czemu się z tej opcji wycofali
  5. Generalnie opcja bez sensu. Mój sterownik ma oprogramowanie z połowy 2016 roku, jakby kogoś to interesowało:)
  6. Z tego co widzę, mam opcje , która nie jest dostępna w innych sterownikach z serii igneo. Smart Auto - to funkcja podtrzymania pracy palnika z mocą minimalną (do 60 minut , po przekroczeniu przez kocioł temp zadanej o 5*C ) jeśli pracuje pompa CO. Co myślicie o praktyczności tej funkcji? Nie bardzo wyobrażam sobie sytuacje w której mogła by ta opcja zadziałać. Zasadniczo jeśli piec już przekroczy o 5*C zadana temp to pompa już jest dawno wyłączona, bo w domu już temperatura się podniosła do zadanej.
  7. Jasne, kumam. Poczekam jak się trochę ustabilizuje temperatura i popróbuje. Generalnie dla mojej prostej instalacji na ta chwilę najbardziej by pasowało palić na stałe. Niby FL2 to zaleta ale jak widzę ustawienia palnika to baaaaardzo indywidualna sprawa:). Jak było w plus temp. potrafił mi zejść na 20% jak do tego zejdę z palnikiem na 10Kw to może on chodzić na 2Kw. Potestuje dzięki panowie:)
  8. Mogło tak być bo w tym momencie kocioł dobijał do zadanej w domu mogło być 20,1-20,2 dlatego skakało 63-64:) Wychodzi na to, ze dlatego zadana fabryczna była 60 stopni a fabryczna WK 10stopni, ktoś to policzyl. Generalnie widzę, ze nastawy fabryczne tutaj najlepiej się sprawdzają:) Odkąd na dworze minusowa temperatura piec mi chodzi dość długo i na około 8-9Kw to dużo jak na niego. Spalanie skoczyło z 17kg na 24kg. Przerwy są Ok 1h i 2 h palenia.Zastanawiam się czy nie lepiej zmienić tak jak u Ciebie ozi na skokowa zamiast na FL2. Wtedy palnik chodzi na 100% lub 30% czy zmienia się te progi? W związku z tym, ze mogę zmieniać moc znamionowa palnika to mógłbym dopasować moc tak zeby chodził na jak najmniejszej mocy cały czas oscylując koło maxa zadanej a w razie gdyby się ociepliło to wskoczył by ponad 5 stopni i czekał. Zyskałbym na komforcie cieplnym bo paliło by się calu czas a spalanie pewnie będzie podobne lub mniejsze. Jak przełączyłem na skokowa spadło mi podawanie na 0,6kg na 1progu. Czyli Ok 20-30 Procent mocy palnika. A na FL2 w tym czasie było 8,8KW i coś koło 1,6kg Co myślisz?
  9. Coś kombinowałeś chyba w dobra stronę, wyglada na to ze ten sterownik przyjmuje min prace w auto na 59 stopni:) Nastawa fabryczna jak dobrze pamietam była 60stopni.
  10. Odpowiadam:) Do zadanej ręcznie 56 włącznie nic się nie zmienia wyliczona cały czas 59 stopni ale..... od 57 stopni zadanej ręcznie zaczyna działać. Tzn przy 57 pokazuje się wyliczona 60 a przy 60 wyliczona zaczyna pływać 63-64. W tych wyższych temperaturach tez zmiana WK zmienia wyliczenia.
  11. Jak go włączę to się nie drze tylko pokazuje 0,00. Ja nie mam gdzie wpiąć czujnika:) w mojej estymie muszę dołożyć moduł po CAN. Może faktycznie to ogranicza ta funkcjonalność, to mnie denerwuje w tym sterowniku, mogę się pogodzić z jego ograniczeniami ale powinni nieaktywne funkcje oznaczać:/Z pomysłem na czujnik, dzieki ale u mnie nie tak prosto. Swoją droga jak dostałem czujnik pokojowy to padłem:) Tam jest tylko termik 10K, jakbym to wiedział to bym był 90zl do przodu:)
  12. Nie, o 18:04 pisałem, że jak zmieniam WK to się wyliczona nie zmienia. A o 19:33 napisałem ze jak zmieniam temperaturę zadana ręcznie to się wyliczona zmienia.
  13. Nie mogę bo mam wyłączona opcje czujnik CO bo go nie mam. Jak włączę czujnik CO to mogę włączyć pompę. Jakoś liczy to WK bo jak zadana podnoszę to wylicza wyżej. Fakt dziwnie się zachowuje.
  14. Faktycznie różnice niewielkie ale są, u mnie stoi temperatura wyliczona na debowo:) Generalnie teraz sprawdzam na trybie stałym zadana 60 histereza 10 stopni ale wydaje mi się, ze generalnie różnice są niewielkie jeśli w ogóle zauważalne. Jedno co sprawdziłem i uznaje za dobre dla mnie rozwiązanie to histereza w domu 0,5stopnia zamiast 0,1 ustawionej na początku testów , nie widzę różnicy w poczuciu ciepła a piec się rzadziej włącza w ciągu doby. Najlepiej było jak nie było czujnika pokojowego, chodził na 55 stopni non stop, komfort cieplny super, tylko spalanie kilka kg większe i palnik chodził cały czas ma 3Kw a to chyba średnio zdrowe. Poza tym jak sie temperatura podniesie na plus to się ugotuje bez zaworu:)
  15. Cuda Panie cuda :) tak jest, histereza chodzi dokładnie. Mam zastrzeżenia do wyświetlanego stanu w kotle. Widze ze kocioł chodzi od dłuższego czasu na 60 % a na wykresie płasko 20%. Dziwnie się zachowuje
  16. Histereza w mieskzaniu pokazuje Ok. Spada o 0,5 stopnia i zaczyna pompować na dom, podbija do 22,5 i się wyłącza.
  17. Dokładnie tak. Temperatura zadana ręcznie dla trybu auto 50 stopni. Temperatura kotła jaka została po trybie stalym 65 ale ona nie bierze udziału przy auto.
  18. Ozi myli Cię Twoje wrażenie, cześć już rozumiem:) o CWU jeszcze nie rozmawialiśmy:) CWU mam na komfortowa 45 stopni, jako ze pompę mam tylko do CO to bojler trzyma cały czas Ok 55stopni. Program mam na wyłącz, histereze 5 stopni, delta źródła 10stopni, delta min temperatury 5 Ja mam na piecu cały czas 59 stopni wyliczoną, rozpala się teraz do ok 60 kilku zanim się podniesie temperatura do zadanej 22,5. Do 55-54 spada w Ok. Godzinę i 40 min. Włącza się pompa spada momentalnie do Ok 50 i odpala się palnik. Cały cykl trwa ok 3h. Co do komfortu cieplnego to powiem Ci szczerze, ze przy histereze w domu 0,5 stopnia i 0,1 stopnia nie widzę większej różnicy. A jak ustawie w domu 23 i histereze 0,5 zamiast 22,5 i histereze 0,1 to nawet uważam, ze jest przyjemniej. Patrząc na mój przypadek współczynnik korekcji o tak przy stałych temperaturach na dworze tak jak teraz nie działa. A co do pomijania automatyki to jestem za jeśli to ma zmniejszyć kosztu utrzymania instalacji.
  19. Nie mylę, pisze o histereze pokojowej. Kotłową mam na 0. Nie wiedziałem że net pokazuje zadana w trybie stałym. U mnie tez ona jest ale nie można jej edytować w trybie auto. Zapomniałem ze masz dobieg pompy to tłumaczy to wychładzania pieca. U mnie spada na piecu 3-4 stopnie po wygaszeniu i w domu już spada o 0,5 stopnia i się piec rozpala. Potestuje dalej u mnie niby dzisiaj rano po dobie w auto spalił mniej o Ok 4 kg ale może to przypadek.
  20. Ok. Jest jasne:) a zima tak jak teraz? Lepiej częściej odpalać kocioł w auto czy bujać od dołu w trybie stałym? :) Jak patrzę na Twoje zdjecie ze sterownika to sporo Ci spada temperatura od 65 zadanej do 50kilku przy histereze 0,5stopnia. Ja mam dzisiaj na testach :)temperaturę komfortowa 23stopnie na piecu wyliczona 59 stopni i histereza 0,5 stopnia i dzisiaj od wygaszenia spada do 57 stopni i się znowu odpalał. Tzn ze u Ciebie się wolniej dom wychładza i dlatego piec bardziej się wychładza tak?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.