Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Już zapodana.

Dzięki Wojszym! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem konwerter usr-tcp232-410s i mam sterownik kotła SKZP-02 , chciałbym skorzystać z aplikacji na androida Wojszym2244 i nie bardzo wiem jak go podłączyć fizycznie a nie chciał bym go uszkodzić. Na forum pisze jeśli dobrze zrozumiałem , że należy połączyć wyjście konwertera usr-tcp232-410s RS485 A i B z wejściem sterownika SKZP-02  panel pokojowy ( mam gniazdo telefoniczne 6 pinowe opisane z tyłu jako panel rozumiem że do podłączenia zewnętrznego panelu pokojowego) ale nie wiem które piny są A i B w tym gniazdku telefonicznym , może mi ktoś podpowie kto już to przerabiał z tym sterownikiem i konwerterem

 

 

post-73742-0-30964400-1511291314_thumb.jpg

post-73742-0-98124600-1511291367_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel pokojowy wykorzystuje 4 linie. Jak we wtyczce jest 6 to zewnętrzne są niewykorzystywane. Z pozostałych czterech dwie to zasilanie. Pewnie można je znaleźć miernikiem. Pozostałe dwie to A i B. Na forum są koledzy, którzy podłączali konwerter do takiego gniazda (chyba wersja zabudowana) to może coś podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu sterownika obok zworek do pomp są wejścia A i B czy pod to nie da rady bo chyba pod podłączałem u siebie.konwerter podobny do mojego tylko bez WIFI i zapewne będą takie same ustawienia.szukaj postów moich i jednego z kolegów nie pamiętam nicka tam było co i jak jak znajdę chwilę a będzie potrzebna pomoc spróbuję pomoc to rozgryżc.jak chcesz się łączyć ze sterem z netem tylko w domu czy i poza nim?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu sterownika obok zworek do pomp są wejścia A i B czy pod to nie da rady bo chyba pod podłączałem u siebie.konwerter podobny do mojego tylko bez WIFI i zapewne będą takie same ustawienia.szukaj postów moich i jednego z kolegów nie pamiętam nicka tam było co i jak jak znajdę chwilę a będzie potrzebna pomoc spróbuję pomoc to rozgryżc.jak chcesz się łączyć ze sterem z netem tylko w domu czy i poza nim?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Przy takim wyjściu z tyłu jak kolega wrzucił fotkę, to wejścia A i B, to podłączenie czujnika klapy zasobnika, a nie panelu pokojowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem napięcia między poszczególnymi pinami , wygląda że pin 1 i 6 są wolne nie ma napięcia nie mają połączenia z innymi pinami

 

Pin 2-3   5,1V

Pin 2-4   1,9V

Pin 2-5   4,8V

Pin 3-4   3,1V

Pin 3-5   0,2V

Pin 4-5   2,6V

 

i pytanie które piny będą jako A i B przyjmując że zasilanie było by na pinach 2-3 a może 2-5

 

post-73742-0-35692800-1511377853_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wyjściu z tyłu jak kolega wrzucił fotkę, to wejścia A i B, to podłączenie czujnika klapy zasobnika, a nie panelu pokojowego.

Aha no to się nie wcinam, ja nie mam pod zabudowę,a jak widać z są inaczej skonstruowane

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://skzp.novitech.pl/index.php?DevId=TPJI7Y4DMM

Dodałem wykresy v3 z możliwością wyboru daty wstecz.  

Dodałem w wykresach v3 wiecej wyświetlanych parametrów i przy aktualizacji co 1min zapamiętuje które mają być wyłączone.

 

ps. czy przy dostępie macie problemy, że wyświetlają się inne dane niż swoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. czy przy dostępie macie problemy, że wyświetlają się inne dane niż swoje?

 

Tak. Jak mama np. otwartą w jednym oknie przeglądarki twoją wizualizację i otworze drugie okno z swoimi danymi to mi otwiera w tym drugim oknie twoją wizualizację.

Edytowane przez raxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojszym2244

 

Dodałem w wykresach v3 wiecej wyświetlanych parametrów i przy aktualizacji co 1min zapamiętuje które mają być wyłączone.

 

Teraz extra jeszcze brakuje % otwarcia zaworu. A potem zabraknie kolorów żeby wstawić w wykres. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napiszę dla nowych użytkowników

 

Pomierzyłem napięcia między poszczególnymi pinami , wygląda że pin 1 i 6 są wolne nie ma napięcia nie mają połączenia z innymi pinami

 

Pin 2-3   5,1V

Pin 2-4   1,9V

Pin 2-5   4,8V

Pin 3-4   3,1V

Pin 3-5   0,2V

Pin 4-5   2,6V

 

i pytanie które piny będą jako A i B przyjmując że zasilanie było by na pinach 2-3 a może 2-5

Uruchomiłem i dziękuję kolegą z forum za pomoc

Dla tych co będą podłączać sterownik SKZP-02 z konwerterem usr-tcp232-410s RS485

 

sterownik SKZP-02 pisze Panel gniazdo RJ11 Piny 2-3 zasilanie 5V nie łączymy z usr-tcp232-410s RS485

sterownik SKZP-02 RJ11 Piny 4-5 napięcie 2,6V łączymy z usr-tcp232-410s RS485 A+ RJ11pin4+  B-RJ11 pin5-

i wszystko chodzi

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja pewnie jeszcze się przyda w przyszłości.

A teraz czas na podłączenie rs232 do novitech.pl 8443 

 

Dodałem wykres otwarcia zaworu 3D/4D o czy pisał @raxx. Wykres jest "dość" ciekawy bo pokazuje jak kręci siłownik.

Tak dla ciekawości to podam kolory: 

colors: ['blue', 'yellow', 'lime','green', 'red', 'cyan', 'Orange', 'Coral', 'magenta', 'brown', 'MediumOrchid', 'lime', 'Olive', 'magenta', 'Crimson'],
Pełen wykaz 140 kolorów jest tu: https://www.w3schools.com/colors/colors_names.asp       
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję z tym mieszaczem.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napiszę dla nowych użytkowników

 

Uruchomiłem i dziękuję kolegą z forum za pomoc

Dla tych co będą podłączać sterownik SKZP-02 z konwerterem usr-tcp232-410s RS485

 

sterownik SKZP-02 pisze Panel gniazdo RJ11 Piny 2-3 zasilanie 5V nie łączymy z usr-tcp232-410s RS485

sterownik SKZP-02 RJ11 Piny 4-5 napięcie 2,6V łączymy z usr-tcp232-410s RS485 A+ RJ11pin4+  B-RJ11 pin5-

i wszystko chodzi

Piny 2-3 można wykorzystać jako zasilanie konwertera.

Twój model może być zasilany DC 5~36V więc powinien działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piny 2-3 można wykorzystać jako zasilanie konwertera.

Twój model może być zasilany DC 5~36V więc powinien działać.

 

Też o tym myślałem tylko nie wiem jaki max prąd można pobrać z sterownika na tych pinach 2-3 tu by musiał  się wypowiedzieć producent sterownika Tomek , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.