Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec C.o Zasypowy


Leszek787

Rekomendowane odpowiedzi

Przy otwartym układzie, wartość wskazywana przez manometr jest właściwa. Proponuję zakup manometru wyskalowanego do mniejszej wartości granicznej np 2.5 bara,będzie bardziej czytelny. Miejsce montażu umiejscowił bym na rurze zasilającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj takiego wyskalowanego np w kPa do wartości 2.5 kPa. Będzie bardziej czytelny. Zobacz na stronę Fuego sklep, albo Kotły com. Ale czy to warto zmieniać? Pytałes więc ci odpowiedziałem, no chyba że twój jest jakiś felerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro można kupić nawet w zakresie 0-1,6 bara np- http://allegro.pl/manometr-tarczowy-tylny-fi-63-0-16-mpa-1-4-1-6-bar-i6229728963.html  - do ukladów otwartych jak znalazł - sam w tym roku podobny wstawiłem tyle że termomanometr -  http://allegro.pl/termomanometr-radialny-1-2-0-16mpa-1-6-bara-120-st-i6229657599.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są manometry do Twojej instalacji  1 bar=10 metrów słupa wody jak wysoko od spodu kotła masz naczynie ?"lustro wody" od tego powinieneś zacząć. poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku, takie urządzenie jest przydatne w instalacji zamkniętej,przy otwartej tak sobie :) . Ja mam zamontowany na otwartej i powiem szczerze, jest bo jest.Nie jest to konieczne urządzenie w oprzyrządowaniu kotłowni.  Dawniej raz czy dwa razy w sezonie dopuszczałem wodę do instalacji, do przelania przez rurę przelewową i było oki. Jeśli nie ma wycieków to dolewanie jest taką profilaktyką i manometr jest powiedzmy gadżetem. No ale jeśli chcesz go mieć, jeśli uważasz że jest przydatny i konieczny to ja Cię rozumiem. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.