Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koks I Ogrommne Spieki Ekogroszku


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Piec odkupiłem 2 lata temu ucząc się palić dużo przesiedziałem w necie czytając o ustawieniach i oglądając filmiki na Y......BE kombinowałem rożne nastawy,ogólnie trzymałem się zęby lekko dmuchać mimo to spieki,i kalafiory przy różnych nastawach no ale myślę nie ma na to rady jakoś tam się  paliło czyli na oko porównując z filmików może być,nastawy miałem 6sek podawania,pauza 32sek przesłona na dmuchawie otwarta 1cm,ale postanowiłem otworzyć przesłonę dmuchawy na 3cm i zmieniłem czas podawania czyli 6sek podawania, pauzy 24sek,no i strzał w 10-siatke ogień jasno żółty stojący zero spieków czy innych tam kalafiorów,może nie uwierzycie ale drugi dzień palenia i popiołek jak z papierosa czyli kolorek prawie biały,i po dwóch dniach palenia szufla popiołu no i temperatura zadana pieca dochodzi szybciej pale eko 29MJ/kg.........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to chyba wina opału, próbowałem już chyba wszystkich kombinacji i zawsze spada niedopalony zlepiony węgiel.

Próbuję teraz więcej dmuchać 65 % 7/50 praca przerwa.

Jak by miał ktoś jakieś sugestie to był bym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to za dużo zdecydowanie paliwa. Zmniejszaj aż zacznie uciekać kopczyk wówczas dmuchawa

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to chyba wina opału, próbowałem już chyba wszystkich kombinacji i zawsze spada niedopalony zlepiony węgiel.

Próbuję teraz więcej dmuchać 65 % 7/50 praca przerwa.

Jak by miał ktoś jakieś sugestie to był bym wdzięczny.

A nadmiar powstaje  podczas spalania czy podtrzymania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich ustawień bym nie używał zawsze po środku wychodzi popcorn a boki a wokoło jest zapadniete i później ten popcorn się przewraca i spada do popielnika.

Myślałem jeszcze, że to wina nie uszczelnionego retortu ale odkrecilem wszystko i tam jest sznur wiec chyba ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W moim przypadku to chyba wina opału, próbowałem już chyba wszystkich kombinacji i zawsze spada niedopalony zlepiony węgiel.

Na jakim palniku tak sie dzieje mozliwe ze ma wadliwe napowietrzanie , jaki typ wegla wyglada na 32,2 albo domieszka jeszcze bardziej koksujacego bo chyba wywala ci niespalony czarny koks nie spieki ,spieki w postaci stopionego popiołu moga sie dołaczac do tego koksu i wychodzi ładny  bałwanek  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.