Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Załaczanie Pompy Co Czasowo


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie moje ogrzewanie stare czyli grawitacyjne wymieniłem tylko piec czyli z podajnikiem podłączony termostat pokojowy pod pompę,i teraz kiedy termostat wyłączy pompę i kiedy ponownie ja uruchomi czyli za powiedzmy 4 godziny to ciężko to wszystko nagrzać zastanawiam się nad podłączeniu automatu kiedy termostat wyłączy pompę żeby co 10min załączał pompę na 1min czy było by lepiej i oszczędniej............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie moje ogrzewanie stare czyli grawitacyjne wymieniłem tylko piec czyli z podajnikiem podłączony termostat pokojowy pod pompę,i teraz kiedy termostat wyłączy pompę i kiedy ponownie ja uruchomi czyli za powiedzmy 4 godziny to ciężko to wszystko nagrzać zastanawiam się nad podłączeniu automatu kiedy termostat wyłączy pompę żeby co 10min załączał pompę na 1min czy było by lepiej i oszczędniej............

A czy trzeba wyłączać pompę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie moje ogrzewanie stare czyli grawitacyjne wymieniłem tylko piec czyli z podajnikiem podłączony termostat pokojowy pod pompę,i teraz kiedy termostat wyłączy pompę i kiedy ponownie ja uruchomi czyli za powiedzmy 4 godziny to ciężko to wszystko nagrzać zastanawiam się nad podłączeniu automatu kiedy termostat wyłączy pompę żeby co 10min załączał pompę na 1min czy było by lepiej i oszczędniej............

zeby było komfortowo i tanio to trzeba założyć zawór 4d i sterownie pogodowe wtedy będzie komfort i realne oszczędności na opale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz ustawioną histerezę na tym sterowniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIMUS gdybym nie wyłączył pompy to w domu gwarantowane 30 stopni i okna pootwierane

Ja niczego takiego nie mam, jak masz instalację grawitacyjną, to grube rurki, więc pompa powinna toczyć wodę cały czas na niskim biegu, wtedy może coś zaoszczędzisz na prądzie. Jak będziesz ją ciągle włączał, na 3-cim biegu, to z tego pożytku nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mittek własnie taki regulator euroster mam gdzie w nim taka funkcja jest,ANIMUS gdybym nie wyłączył pompy to w domu gwarantowane 30 stopni i okna pootwierane

Jak przez 4h ten regulator nie załącza pompy to widocznie masz bardzo dobrze zaizolowany dom, euroster czy auraton podałem tylko dla przykładu, u mnie pracuje chyba z 8 lat Thermoflash i drugi już nie wiem jaki bo klapka się zgubiła i włączają się co kilkanaście minut na jakąś minutę oczywiście nie jednakowo.

Myślę że jak zastosujesz jak piszesz co 10 min to i tak może być za gorąco skoro tak małe te ubytki ciepła.

Chyba dobrym wyjściem to to jak pisze kol. automatyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się obieg grawitacyjny to nawet elektroniczna pompka na kilku W jest za mocna. A już całkowicie złym pomysłem jest sterowanie takim układem z poziomu regulatora pokojowego.

 

Wg mnie najlepiej właśnie elektronik+ głowice.

 

A tak w ogóle, skoro to chodziło na grawitacji to jakim sposobem znalazła się tam pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przez 4h ten regulator nie załącza pompy to widocznie masz bardzo dobrze zaizolowany dom, 

To ilość wody w instalacji tak działa jak bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[...] gdybym nie wyłączył pompy to w domu gwarantowane 30 stopni i okna pootwierane

 

Jaką utrzymujesz temperaturę na kotle, że pompka Ci pcha tyle ciepła na dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus wracając do pytania,czy będzie oszczędniej włączając pompę na 1min..co 20min,przykładowo......

Oszczędnie, to trzeba mieć pompę nową, one pobierają mniej prądu a tłoczą tyle samo, np. grundfos alpha 2, do tego zawór 4-drogowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki animus czy twoim zdaniem kiedy już euroster pokojowy załączy pompę jak lepiej palić jechać na małej mocy czy dużej..

Może wtrącę swoje 3-grosze.

Bardziej oszczędnie pod względem opału będzie palić jak najniższą temperaturą, byle by wystarczało do utrzymania odpowiedniej temp. pieca i  pomieszczenia

 

Oszczędnie, to trzeba mieć pompę nową, one pobierają mniej prądu a tłoczą tyle samo, np. grundfos alpha 2, do tego zawór 4-drogowy.

Pod względem oszczędności en. el. to tak, zawsze to coś, ale jaka to oszczędność tej en. , pompa bez elektroniki to na I biegu jakieś 35-40 W to w ciągu sezonu grzewczego ok 100zł. , elektroniczna niech zużyje 30% to oszczędność 70zł/sezon.

Włączając pompę poprzez regulator np. euroster, to będzie pracowała ok. 50% czasu, to ta oszczędność wyniesie ok. 20zł. a jak dojdzie siłownik i sterownik to pewnie bilans wyjdzie na zero.

 

U siebie mam dwie pompy CO(partr i góra) sterowane poprzez regulator i się to sprawdza.

w zał. wykres temp. w pom. z czujn.

post-69944-0-91006000-1478888727_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki animus czy twoim zdaniem kiedy już euroster pokojowy załączy pompę jak lepiej palić jechać na małej mocy czy dużej..

Na małej mocy pompa włączona non stop bez wyłączania,do podłogówki nie trzeba żadnych eurosterów, do grzejników głowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wtrącę swoje 3-grosze.

 

Pod względem oszczędności en. el. to tak, zawsze to coś, ale jaka to oszczędność tej en. , pompa bez elektroniki to na I biegu jakieś 35-40 W to w ciągu sezonu grzewczego ok 100zł. , elektroniczna niech zużyje 30% to oszczędność 70zł/sezon.

Takie wyliczenia to o kant d.... 

Na pompie  wyświetla 5 W przez 24h x 250 dni, pompa pracuje non stop poza sterownikiem, grzeję przepływem a nie temperaturą,  przez zawór 3-D .    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.