Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Komfort Duo Pz 15 Kw Zbyt Wysoka Temperatura


lukas144

Rekomendowane odpowiedzi

Piec posiadam dopiero 4 dni wiec sugerowałem sie ustawieniami z forów ktore testuje i ciagle temp kotła rosnie jak jest zawór zamkniety nie umie sie ustabilizowac

Myślę, że powinieneś wrócić do ustawień fabrycznych i zobaczyć jak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to od powrotu jest :)

Cos chyba nie tak z tymi czujnikami i zawór głupieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednim było inaczej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest oka to moc w dół i parametry fabryczne i musi zagrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damy rade hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci taka wysoka temperatura na ochronę powrotu? U mnie ustawione jest na 45stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ustawieniu ustawein fabrycznych nie wiem dla czego ale nadal temp wysoka 70 stopni.Jest włączony nadzór pali sie ledwo co a rośnie temperatura. Moc ustawiona na 88% moze cos z ustawieniem nadzoru.Troche sie spieka  nie jest w palenisku groszku jak na pierwszym zdjęciu. Wydłużyć podawanie? aktualnie mam 8s  Po włączeniu ostawień fabrycznych ustawienia nadzoru sie nie zmieniły 

post-69521-0-08711200-1476475248_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeszcze zjedz z mocą np do 50% narazie ustaw nadzór tak jak był fabrycznie. Te zdjęcia pokazują jak ma sie palic w pracy a nie w nadzorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi ci o ochronę temp powrotu czy jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach jest min i max mam ustaloną min 30 max 80 bo jak miałem na 45 to zawór głupiał wiec to nic dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak sie zmniejszy moc to kocioł łagodniej dochodzi do zadanej i pracuje bez nadzoru i to jest dobre. Gdybyś podniósł temp zaworu to więcej pójdzie na grzejniki i piec pracuje stabilniej powrót tak nie będzie się nagrzewał i nie będzie ci sie otwierał co chwile na max. Jaj sue otwiera to praktycznie to co masz na kotle idzie w instalacje i rozgrzewa ci pomieszczenia i tak w kółko. No chyba ze masz zawory termostatyczne na grzejnikach ale w tedy to siłownik i pogodówka nie są tak bardzo potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas  ja nie mam takiego pieca ale dość dużo czytam różne tematy na tym forum i takie narzuca mi się pytanie :  co będzie z twoim piecem na jaką moc go trzeba będzie ustawić gdy na zewnątrz będzie minus 25 lub -30 ???  Chyba moc nie można ustawiać na 150% ani tym bardziej 200% bo teraz pisałeś o ustawieniu mocy na ok.80% z zamiarem zmniejszenia do 60% co wg mnie jest nadal za dużo.  Zejdź z mocą do 40% przy temp. +5  lub 50% przy +/-0.  Jak będzie -5 do -10 to moc 60-70% powinna być odpowiednia OCZYWIŚCIE OPAŁ PRZYZWOITY.  
Podaj dokładnie parametry opału to pozwoli również zorientować się o prawidłowym i właściwym paleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja otwarta? Technikiem nie jestem. Ale za zaworem tam gdzie jest pompka i czujnik myślę ze może być problem z odpowietrzeniem. Pompka na maxynalny bieg czyli lll stały. I z czasem powinno przestać. A grzejniki ciepłe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór przy wysokich temp na dworze nie chce otwierac sie przy zadanej 28stopni tylko ponad 30 i rosnie do temp kotła czyli ok 70stopni i spada  w domu jest sauna

 

Zawór wbudowany masz określony jako CO, a na zdjęciach widać taką oto sytuację:

1. na zewnątrz 5 stopni - na zawór wyliczone 31 stopni

2. na zewnątrz 6 stopni - na zawór wyliczone 30 stopni

3. na zewnątrz 10 stopni - na zawór wyliczone 28 stopni

Tu coś nie halo z krzywą grzewczą. Sprawdź i podaj jak to wygląda w tej chwili.

 

Sprawdź, czy zgadzają się czasy otwarcia zaworu. Na obudowie zaworu powinna być tabliczka znamionowa z informacją o czasie otwarcia zaworu wyrażonym w sekundach (np.: 45, 60, 80, 120, 180). Tą wartość musisz wprowadzić do sterownika w menu zaworu.

Sprawdź i podaj ustawienia pracy zaworu, tj. w menu zaworu:

1. Kontrola temperatury

2. Czas otwarcia

3.Skok jednostkowy

4. Minimalne otwarcie

5. Krzywa grzania

6. Regulator pokojowy (czy jest, jak ustawiłeś jego wpływ na pracę zaworu).

 

Upewnij się, czy czujniki są we właściwych miejscach na układzie i dobrze podpięte do sterownika. Ma być jak niżej:

 

post-18583-0-64806000-1476608365_thumb.jpg

 

Spalanie wyregulujesz po opanowaniu pracy zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj po prawie zagotowaniu sie pieca zadzwoniłem do serwisu i Pan podał mi optymalne ustawienia do nadzoru i kazał ustawić moc na 100%. Po czym temp sie ustabilizowała na piecu jak i w domu. Nie wiem czy czasami płomien nie jest za mały w nadzorze ale temp nie skacze. 

Co do rozdzielacza to jest zrobione tak ze sa jakby 3 zasilenia a dalej jest podłączone szeregowo tzn 1 zasilenie odchodzi na 2 grzejniki 2 zasilenie idzie na 4 grzejniki 3 zasilenie na ogrzewanie góry 3 grzejniki . Zastanawia mnie wlasnie fakt ze te grzejniki sa jakby nie dogrzane ponieważ nie sa ciepłe na całej powierzchni grzejnika. Odpowietrzałem je bardzo długo z myślą ze może gdzieś jest pecherzyk i nie dogrzewa. Zasilanie od rozdzielacza pociagniete 20 Pex

Ustawienia nadzoru 

czas podawania -1 s 

przerwa - 6 min 

czas pracy wentylatora - 10s 

czas przerwy wentylatora- 7 min 

siła nadmuchu - 35  

 

post-69521-0-55174300-1476616740_thumb.jpg

post-69521-0-68277400-1476616746_thumb.jpg

post-69521-0-12268100-1476616750_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.