Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Komfort Duo Pz 15 Kw Zbyt Wysoka Temperatura


lukas144

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam wielki problem z Kotłem. Posiadam go dopiero 3 dni i nie wiem o co chodzi sterownik K1PZv4. Gdy włącza się nadzór kotła podnosi się do 80 stopni. Ustawienia na kotle 60 stopni CUW 53 stopnie i nie chce się utrzymać stała temperatura kotła.Ustawienia max na powrocie 80 stopni tak zalecał serwis jak dziś dzwoniłem. Na nadzorze ustawienia są takie

czas pracy 8s

przerwa- 4 min

czas pracy wentylatora- 15 sek

czas przerwy wentylatora- 8 min

siła nadmuchu- 38

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podłączony czujnik spalin? Bo wywala Ci błąd na sterowniku to pewnie jest przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie ze jest taki problem ze mam jakby dwa czujniki tzn jeden wychodzi z kotła od razu był podłączony pod kostkę a drógi dostałem osobno do czopucha i go wkręciłem ale nie podłączałem bo dziś serwisant z infolinii sam nie umiał mi do końca wytłumaczyć. Ale nie wyczuwa temp. spalin ;/ 

post-69521-0-39203600-1476390531_thumb.jpg

post-69521-0-18205100-1476390540_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz kolego go podłączyć z tyłu kotła jest ta kostka i tam trzeba podpiąć te kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej z Pid...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pale z Pid. Dziękuję za wytłumaczenie ze by podpiąć kabelki pod kostkę, bo nie kompetentny serwisant powiedział mi ze to już ma w sobie czujnik spalin ;/ teraz temp spalin pokazuje 70 stopni a temp pieca 76 stopni  możne się unormuje i nie będzie tak skakać. A co do ustawienia parametrów nadzoru mogą takie być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Co do nadzoru to najlepiej tak dobrać moc żeby kocioł w niego wchodził przy paleniu z Pid niech sobie chula na niższej mocy ale non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zostaw tak jak masz. Korekty trzeba robic spokojnie i moc dopasować do zapotrzebowania na ciepło domu. To ze u mnie jest na 50% nie znaczy ze u Ciebie zagra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec nadal ma wysokie temperatury. W automacie spalanie jest w granicach zadanej temp. 58-62 stopnie a gdy włacza sie nadzór podnosi sie do po ponad 70 stopni. Zmniejszyłem ochronę powrotu z 80 na 70 stopni i jest toche lepiej ale zawór przy wysokich temp na dworze nie chce otwierac sie przy zadanej 28stopni tylko ponad 30 i rosnie do temp kotła czyli ok 70stopni i spada  w domu jest sauna ;/ nawet na temp komina widać wielka różnice temp. na auto ma ponad 100stopni a na nadzorze spada poniżej 60stopni 

post-69521-0-87061800-1476459754_thumb.jpg

post-69521-0-23996200-1476459757_thumb.jpg

post-69521-0-45249600-1476459760_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak jak by nie było żadnego odbioru na budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby z kotła nie wychodziła ci woda na instalacje i przegrzewa kocioł. Spróbuj zmniejszyć moc kotła jeszcze w wg mnie za dużo podajesz Eko w nadzorze. A na palniku ok wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu masz na zaworze tylko 30 stopni? Jest do co czy do podłogówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od CW ? O_O tzn od grzania ciepłej wody czy za pompą od CO na grzejniki co idzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie są za bogate nastawy w nadzorze? Bo widać wzrasta jak piec stoi. Albo łapie lewe powietrze palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten czujnik od zaworu masz wpięty chyba zaraz na wyjściu z kotła chyba ze zle widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.