Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cwu


CEZAR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przygotowuje sie do zrobiena instalacji c.o. w domu jednorodzinnym. Nosze sie z zamiarem zrobienia tego samodzielnie oczywiscie po konsultacji (niedlugo wrzuce schemat do oceny). Mam pytanie dotyczace zasilania zbiornika CWU, a mianowicie.

Od pieca idzie nitka do naczynia wzbiorczego, na trojniku odchodzi nitka na C.O. Przed zaworem 4d odbicie na bojler. Na nitce do bojlera chce zamontowac pompe (jaka??) za pompa zawor zwrotny (zeby woda sie nie cofala jak pompa nie bedzie chodzila??) I tu moje pytanie co dalej?? bedzie potrzeby jakis czujnik temperatur wedlug ktorego sterownik bedzie zalanczal i wylanczal pompe (jak to ma wygladac??)

Pytanie pewnie banalne, ale pliss o zrozumienie.

POzdr

 

p.s. Chce dodac ze bede palil albo Warmet 200 Ceramik albo Logica, i chce korzystac z funcji podgrzewania przez ten piec CWU poza sezonem grzewczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podłączyłem CWU bez pompy bezpośrenio do kotła ( pod wyjście 1/2 " z tyłu kotła,powrót pod zawór spustowy, temp. prawie taka jak na kotle, czyli 70 stopni,doskonale to funkconuje ( bojler jest blisko kotła,125l płaszczowy) żadnych zaworów odcinających,warmet i tak chodzi non-stop,(rurka miedź 18mm, a czujnik temp.z luxusa podłączyłem na wyjściu z zaworu 4d i mam informacje o temp.na grzejnikach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podłączyłem CWU bez pompy bezpośrenio do kotła ( pod wyjście 1/2 " z tyłu kotła,powrót pod zawór spustowy........

 

w zwiazku z tym ,ze jestem właśnie na etapie robienia instalacji piecowo- bojlerowej mam prosbę, czy byłbys w stanie to naszkicować, moze bedzie to cena wskazówką. ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
podłączyłem CWU bez pompy bezpośrenio do kotła ( pod wyjście 1/2 " z tyłu kotła,powrót pod :) zawór spustowy, temp. prawie taka jak na kotle, czyli 70 stopni,doskonale to funkconuje

 

A czy powyższe rozwiązanie grawitacyjne ma zastosowanie również do wymienników stojących w pionie, czy tylko do tych podwieszanych nad kotłem?

 

pozdrawiam

BD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest zainstalowany zawór termostatyczny na wyjściu wody. I w kranie możesz mieć nawet 35 st. Tylko taki układ ma jedną wadę poprostu przy temp powyżej 50 st wytrąca się kamień.

Ale i ma podstawowa zalete - jest buforem, i nie potrzeba sterowania.

W razie awarii, brak pradu, przejmuje czesc ciepla.

Tak powinno sie robic zawsze, o ile jest to mozliwe.

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.