Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Arsanit Producent Styropianu


krajos33

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zastanawiam sie nad kupnem styropianu ARSANIT thermo lambda 0,033 jest dobrej cenie tz 140 zł/m3 z frezem natoamist arbetu bialy styropian o lambdzie 0,04 kosztuje 130 zł/m3 przeliczajac cene do lambdy to wychodzi bardzo atrakcyjnie, ale nie moge znalesc opini w internecie na temat tego styropianu macie moze jakies doswiadzczenia z tym styropianem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

ja akurat teraz nim ocieplam , kupiłem 200m2 o grubości 12 cm oraz lambda 0,032 czyli wychodzi 140 zł za m3 ale kupowałem na olx podobno gość wycofał się z jakiejś inwestycji , a sam styropian hm no jak to styropian czasem pierwszy arkusz za bardzo ściśnięty i lekko się wykrzywiał ale to nie problem bo poszło na docinki , w miarę równy ale który jest równy ja nie widziałem nawet za 200za zł m3 , dosyć twardy fajnie się nim robi a kleję na piance dp pistoletu nie chce mi się babrać tymi maltami z worka bo sam to robię    mówimy o grafitowym oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To chyba mało widziałeś. U mnie na ściany termoroganika a na posadzki swisspor i wszystko równe

 

 

termoorganika miałem 100m2 do ogrzewania podłogowego typowo podłogówka i nie zauważyłem aby było coś lepiej , styro jak styro opakowania inne reszta to religia , granulat wszyscy producenci biorą od jednogo może dwoje dostawców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem dzis do arsanitu aby rozwiali moje watpliowsci co do styropianu produkowanego przez nich. Doradca odpowiedział ze surowiec do grafitowego styropianu jest produkowany tylko przez dwie fabryki i przez to nie ma mozliwosci zeby oszukac na styropianie grafitowym natomiast przy styropianie bialym jest tych fabryk okolo 12 oraz jest pozyskiwany z np starych plyt warstwowych, itp i tu jest juz mozliwosc kombinowania. Doradca powiedzial ze przy wyborze styropianu grafitowego mozna kierowac sie przy woborze tylko cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Już widzę jak miałeś organikę jak tak piszesz

Papier i forum wszystko przyjmie także bajki dalej opowiadaj.

 

 

właśnie mam w podłogówce termoorganika z prostej przyczyny że w mojej miejscowości obecnej (Opolskie) ciut zacofanej po prostu innego nie mieli a ja potrzebowałem  100m2 i nikt ci tego nie dowiezie a jak to cena zamiast 208zł/ m3 pewnie wyszło by mnie to z 250 zł/m3 . a co niby to ma być jakiś cudowny styropian?? moim zdaniem jak każdy inny . wylewkarz namawiał mnie na austroterma ale u mnie w okolicy hm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

no nie kumam o co ciebie kaman , możesz mi to ciut nakreślić o co ci dokładnie chodzi , wiadoma sprawa że do podłogówki musi być inny twardszy styropian więc taki jest na ściany elewacyjne może być każdy inny a ty swoje baju baju , za kubik płaciłem 208 zł i to z niespecjalną lambdą a co by było jak by mi się zachciało 0,031 to pewnie w K,K bym płacił 350 za kubik , tu mają chore ceny i chore ceny usług , na Śląsku jest wszystko 30 % tańsze ale nie tu w Opolskim gdzie co drugi pracuje w DE a ci handlarze o tym dobrze wiedzą to ciągną jak za zboże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku przestań takie głupoty pisać bo się czytać nie chce.

jest XXI wiek i wszystko ci pod dom przywiozą za darmo. Teraz kupowałem styro na posadzki 10m3 i za transport nie płaciłem a wieźli 400km ,tylko czekałem 3 tyg jak logistyka z czymś to połączy. Jak się nie myśli to już nie jest to niczyja wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wiem ze odkopuję ale chciałem parę słów, może się komuś przyda.

Styropian należy kupować wtedy gdy jest duza szansa ze bloki u producenta miały szansę sie wyrezonować przed pójściem na druty.

Czyli w lecie a tym bardziej w jesieni nie kupować bo cała produkcja idzie na pniu i cięte są bloki niewysezonowane.

Moim zdaniem najlepiej kupować w zimie.

U siebie kładłem Termoorganikę na podłogi i elewację. Kupowałem chyba w połowie lutego. Elewację robiłem w jesieni a styropian na wylewki kladlem na wiosnę w następnym roku. Płyty idealnie równe, nie było potrzeby gdziekolwiek piankować. Kolega zobaczył i też się napalił na Termoorganikę. Kupił w jesieni i kładł w następnym roku. I narzekał ze nierówne, nie bez powodu - widziałem jak to u niego wyglądało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na budowę kupowałem styropian o różnych porach roku i różnych producentów i ani razu nie trafiła mi się krzywa sztuka.

Na ewekacje przyjechały prosto od producenta (koniec sierpnia). I też nic.

 

Moim zdaniem to ściema.

 

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem skrótu myślowego, miałem na myśli że problem z trzymaniem wymiarów i formy może się pojawić jak kupujesz świeży styropian np. w lecie czy w jesieni i czeka on parę m-cy lub rok na położenie. Tak zrobił mój kolega i efekt widziałem na własne oczy.

 

Jak zakupiony styropian od razu idzie na ścianę czy w podłogę  to za krótki czas i styropian nie zdąży się pokręcić.

A potem i tak nic nie widać.niezależnie od tego co się z nim dzieje :).

 

Tak czy siak, nie wiem czy to ściema czy nie ale przedstawiłem swoje zdanie, każdy ma swój rozum i zrobi jak mu lepiej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem klejem z termoorganiki i do siatki ten sam. Nie pamiętam symbolu ale w opisie bylo ze do klejenia i do siatki. U mnie wszyscy wykonawcy używają tego kleju i chwalą. Ja tez nie mialem żadnych problemów choć robiłem to pierwszy raz. Nie wiem z czego masz ściany, moje sciany gruntowalem przed klejeniem gruntem z termoorganiki a styropian kołkowałem na termodyble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak, zwykłe kleje nie łapią dobrze :).

Ten z T.O. ma włókna, nie ryzykowałem i na nim robiłem.

U mnie wszyscy na tym robią niezależnie czy kładą biały czy grafitowy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Panowie. Jakim klejem kleić grafitowy styro? Takim nie niszczącym budżetu! :)

Nie wiem ale ja bym ci radził jednak robić to klejem piankowym , zdecydowanie lepszy do styro grafitowego chyba że masz zamiar jeszcze kołkować , ja kleiłem pianką insta stick oraz tytan eos i powiem że tytan droższy ale instą mimo że tańsza to lepiej się robi , nie kołkowałem i ściany przeżyły a obok pozrywane dachy ok 20 szt i pozrywane elewacje , gmina Cisek , było w telewizji o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem InstaStick do czegos innego ale to rzeczywiście dobry i mocny klej piankowy z krótkim czasem rozprężania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dorwałeś ten TO-KU do sprawdzenia?

Jak wyniki?

Ja go o ile pamiętam rozrabiałem z deczko większą ilością wody (delikatnie wiecej) bo zgodnie z proporcjami jak dla mnie był za twardy i ciężko się dobijał. A troszeczkę rzadszy lepiej i wyraźnie mocniej się chwytał do płyty.

Być może mialem zbyt suchy ten klej w workach.

Ale i tak dyblowalem dla pewności.

Jakbyś się zdecydował na termodyble to nie kupuj tych plastikowych frezow 67mm tylko metalowy frez 65mm, krążek + pianka i wchodzi na odpowiedni wcisk i nie wypada z otworu tak jak przy tych plastikowych.

Niewiele więcej przy tym roboty a przynajmniej biedronki na ścianach nie ma :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.