Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ilość Styropianu Na Skosy Poddasza


Krzych83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko odnośnie ścian szczytowych w domu jednorodzinnym. Domek z użytkowym poddaszem lecz nieużytkowym , nieocieplonym strychem, ściany z betonu komórkowego odmiana 500. Czy na ocieplenie ścian szczytowych od góry wystarczy 10cm styropianu grafitowego. Tyle miejsca pozostawił wykonawca tychże ścian nie murując ich do samych desek. Mógłbym wyciąć jeszcze kawałek skosów ale nie wiem czy jest sens? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być OK. Najważniejsze to, że w ogóle zostawili Ci miejsce i można zachować tam ciągłość izolacji. Do dziś na wielu budowach wykonawcy mają to w poważaniu.

U mnie jest 15 cm, zostawiłem puste do czasu ocieplenia poddasza, potem zrobiłem tam kieszenie z membrany dachowej dla osłony przed wiatrem i wypełniłem wełną mineralną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ścianach szczytowych ich poinformowałem że mają zostawić przestrzeń na styropian. Niestety nie powiedziałem ile i zostawili 10cm. Przy ścianach działowych już się nie popisali ponieważ zakończyli je w połowie wysokości jętek i musieli docinać poniżej by weszło ocieplenie. Pewnie jak bym im nie wspomniał o szczytowych to też by nimi dojechali do dachu.

 

Też myślę że 10cm styropianu dobrej jakości powinno w zupełności wystarczyć. Oczywiście jeśli się mylę to proszę o sprostowanie moich przekonań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem -  ale wydaje mi się że lepiej byłoby położyć w szczelinie płat wełny mineralnej która znajdowałaby się na styk nad ociepleniem od poddasza tak aby nie było łączenia na wewnętrznej krawędzi ścianypost-10686-0-82340200-1511467208_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.