anek65 Opublikowano 28 Lutego 2016 #1 Opublikowano 28 Lutego 2016 Witam Koleżanki i Kolegów. Chciałbym Was zainteresować ,kociołkiem Viadrus u 32. Może to jest doskonały kociołek DS i właśnie na podstawie jego budowy można by coś poprawić w naszych smoluszkach. Proszę o opinie. Cytuj
Gość Opublikowano 28 Lutego 2016 #2 Opublikowano 28 Lutego 2016 (edytowane) Na pewno nie będzie doskonały z powodu braku rusztu ruchomego. Waga prawie pół tony. Kwestią pozostaje jeszcze jego cena na rynku polskim. W Czechach wychodzi prawie 5700zł. Tylko kolejna ciekawostka dla pasjonatów. Edytowane 28 Lutego 2016 przez Gość Cytuj
gondoljerzy Opublikowano 28 Lutego 2016 #3 Opublikowano 28 Lutego 2016 Przy paleniu drewnem ruchomy ruszt niepotrzebny. Dolniaki od Viadrusa bardziej na węgiel to U24 i U28. Też bez ruchomego rusztu. Ten ma ciekawe podawanie wtórnego powietrza, fikuśną ceramiczną kształtką. Niestety, zdjęcia dostępne w internecie mają format nieakceptowany przez forum. Ciekaw też jestem żywotności tej kształtki, jej dostępności i ceny. Cytuj
maciej1007 Opublikowano 28 Lutego 2016 #4 Opublikowano 28 Lutego 2016 W ofercie Klimosza te nie mają tego kotła w sprzedaży na Polskę, wygląda ciekawie. Cytuj
Tomek0407 Opublikowano 25 Września 2016 #5 Opublikowano 25 Września 2016 I chyba nie będą mieć nic z nowości firmy Viadrus. Dzwoniłem i dostałem taką odpowiedź, że nie będą sprowadzać nic nowego. Jak wejdziecie na stronę producenta (Viadrus) jest tam parę nowych kociołków - http://www.viadrus.pl/koty-na-paliwa-stae-9.html - . Klimosz piszę, że jest dystrybutorem firmy viadrus, ale chyba tylko tego co do tej pory mają. Poza tym, to cena na polski rynek to porażka w stosunku na Czechy róznica około 3 tys. zł. http://www.viadrus.pl/doc/cms_library/cennikpl_160801-63.pdf To już lepiej pojechać do salonu w Bohuminie i tam zakupić Cytuj
Tomek0407 Opublikowano 25 Września 2016 #6 Opublikowano 25 Września 2016 (edytowane) Niewiem, może się mylę ale jak oglądałem ten filmik zamieszczony przez anka 65 - to gościu wkładał te kształtki chyba bez przedniego człona pieca ( tak mi się wydaje). Co w przypadku gdy któraś z nich ulegnie zniszczeniu - czeka nas demontaż? Chyba lepiej jednak jeśli ktoś byłby nim zainteresowany dopytać się o takie rzeczy. Jeśli chodzi o rusztowanie w tym piecu to na filmiku to dobrze widać Edytowane 25 Września 2016 przez Tomek0407 Cytuj
Tomek0407 Opublikowano 5 Października 2016 #7 Opublikowano 5 Października 2016 Ważną jest może ta informacje, że kociołek ten spełnia wymogi 5 klasy emisji. To tak a propos zapowiedzi zmian w prawie odnośnie kotłów montowanych, sprzedawanych po 2018r. Cytuj
mac65 Opublikowano 6 Października 2016 #8 Opublikowano 6 Października 2016 No nie sposób tego nie napisać . Pomysł żywcem wzięty z tego forum . Konstrukcyjnie odwrócony górniak z PP przez zasyp i PW z popielnika , łącznie z pochylnią dla paliwa pomysłu w postach ksgw zgoda (pomysłodawcy nie pamiętam ale dla zainteresowanych powód do lektury ) . No wypisz wymaluj ktoś to nasze forum za granicą czyta :D i proszę V klasa na zasypowcu :P Nie do pomyślenia ...... Cytuj
Mikesz62 Opublikowano 6 Października 2016 #9 Opublikowano 6 Października 2016 Pochylnie pierwszy zastosował viadrus w dolniaku u28. Cytuj
Tomek0407 Opublikowano 6 Października 2016 #10 Opublikowano 6 Października 2016 (edytowane) chyba jako dodatkowe wyposażenia do palenia drewnem.? Sprawdziłem w instrukcji na szybko - fakt do węgla też są pochylnie w formie małych blach Edytowane 6 Października 2016 przez Tomek0407 Cytuj
Mikesz62 Opublikowano 6 Października 2016 #11 Opublikowano 6 Października 2016 Posiada pp, pw ,pd. Cytuj
Tomek0407 Opublikowano 6 Października 2016 #12 Opublikowano 6 Października 2016 Ta konstrukcja (U32) bardziej mi odpowiada. W niej chyba nie będzie problemu z zawieszaniem się węgla w typach wyższych od 31. Problem często występujący w DS-ch Cytuj
Mikesz62 Opublikowano 6 Października 2016 #13 Opublikowano 6 Października 2016 Obawiam się że będzie się wieszał,chciałbym się mylić Cytuj
marcus312 Opublikowano 6 Października 2016 #14 Opublikowano 6 Października 2016 kociołek ten spełnia wymogi 5 klasy emisji. Papier jest i to sie liczy i skoro go ma to wystarczy przerobic GS na DS i juz mamy 5 klase bez wymiany kotła oczywicie bez papieru ale jest 5 klasa :D Cytuj
Tomek0407 Opublikowano 7 Października 2016 #15 Opublikowano 7 Października 2016 No nie wiem czy wystarczy tak po prostu przerobić. Rasowy DS Kocioł MPM ma certyfikat na 4 klasę współpracując z buforem. A tu albo faktycznie coś niesamowitego udało im się wykonać z konstrukcją pieca , albo "popracowali" nad papierami. Cytuj
Mikesz62 Opublikowano 7 Października 2016 #16 Opublikowano 7 Października 2016 Uważam( moje zdanie)że Viadrus nie wypuszcza bubli na rynek kotły są przemyślane i zrobione perfekcyjnie Cytuj
marcus312 Opublikowano 8 Października 2016 #17 Opublikowano 8 Października 2016 Rasowy DS Kocioł MPM ma certyfikat na 4 klasę współpracując z buforem. No własnie i jest wymiennik pionowy dłuzszy i nie ma 5 klasy a w wiadrusie dołozony palnik szamotowy przegroda skosna blacha i krotki wymiennik przeciez to typowy GS przerobiony na DS wiec napisalem dobrze powyzej .Oczywiscie ja nie mam nic do wiadrusa zrobili badania i maja wynik na 5klase to chwala im za to ;) :D Cytuj
Gredy Opublikowano 9 Października 2016 #18 Opublikowano 9 Października 2016 (edytowane) Panowie 5 klasa nie jest problemem. Mpm uzyskał bezproblemowo 5 z ekologii a 4 z efektywności. I jest to celowe!. Czemu? Komin! Większoś osób do których trafia nasz produkt, nie ma przystosowanego komina do temperatur w których kocioł musi pracować żeby spełniał 5 klase. Wolimy by nasi użytkownicy nie mieli takich problemów jak kondensat w kominie a z czasem na ścianach w pokojach, niż zabijać sie o papierek 5-iątej klasy ;-) Piąta klasa to nie wszystko. Piąta klasa zapomniała o większości (ok 90%) użutkownikach) kotłów śmieciowych, któży mają zwykłe kominy z cegły :-\ Profesorowie z instytutu byli pod wielkim wrażeniem możliwości,osiągów naszego ds-a I to nam wystarczy. Mamy potencjał, nie spoczywamy na laurach, cały czas staramy się coś nowego wprowadzać, ale idziemy w stronę ergonomi użytkowania ;-) Pozdrawiam. Grzegorz Edytowane 9 Października 2016 przez Gredy Cytuj
Tomek0407 Opublikowano 9 Października 2016 #19 Opublikowano 9 Października 2016 (edytowane) Czyli po wejściu w życie przepisów odnośnie kotłów ( wymóg 5 klasy) to producent MPM-a nic nie będzie musiał przerabiać tylko będą wpisane wymogi odnośnie komina? Pytam bo będę chciał kupić ten piec i tak się zastanawiam czy już mogę teraz czy po 2018, a komin mam nowy ceramiczny Edytowane 9 Października 2016 przez Tomek0407 Cytuj
rzeznik2555 Opublikowano 9 Października 2016 #20 Opublikowano 9 Października 2016 A mi ten kociołek U32 na taki super nie wygląda bo patrząc na filie widać w tym wzierniku jak płomienie wędrują ku górnej grodzi czyli jest tam dla nich ujście , czyli nie jest do końca ds ale mogę się mylić i jest to tak zrobione by płomienie odpalały palne rozgrzane gazy wymieszane z pow dodatkowym Cytuj
Gredy Opublikowano 9 Października 2016 #21 Opublikowano 9 Października 2016 Czyli po wejściu w życie przepisów odnośnie kotłów ( wymóg 5 klasy) to producent MPM-a nic nie będzie musiał przerabiać tylko będą wpisane wymogi odnośnie komina? Pytam bo będę chciał kupić ten piec i tak się zastanawiam czy już mogę teraz czy po 2018, a komin mam nowy ceramicznyWchodzi noma PN.....2020 i nasz kocioł z terazniejszymi parametrami bedzie normalnie w sprzedaży :-) Cytuj
Tomek0407 Opublikowano 10 Października 2016 #23 Opublikowano 10 Października 2016 http://www.klimosz.pl/media/site/2016/06/01/cennik_pl_2016_maj_KLIMOSZ_INTERNET.pdf Już w nowym cenniku klimosza jest, tylko cena raczej zaporowa Cytuj
damianox9 Opublikowano 24 Listopada 2019 #24 Opublikowano 24 Listopada 2019 (edytowane) Użytkuję U32 od roku i wymieniałem komin na ceramiczny z ociepleniem fi200. Mam wersję 7 członów 25kW. Komin 8m wysoki. Palę głównie drewnem. Poprzednio miałem jakiś miałowy piec Pleszew Kotłobud gdzie paliłem drewnem ale tam jeden załadunek starczał mi na 2 godziny utrzymania 60 stopni przy -10st C na dworze. W Viadrusie nieco więcej się mieści do paleniska ale do pieca się chodzi co 4-5h żeby utrzymać 60st w tych samych warunkach. Zawsze paliłem drewno plus 2 tony węgla na jedną zimę. Teraz palę tą samą ilość drewna bez węgla. Na moje oko piec jest 2 razy efektywniejszy od górniaków. Dolne spalanie fajne bo nie trzeba się bawić w ciągłe rozpalanie od nowa. Z filmików widziałem że MPM DS jest jednak lepszy i tańszy ale jest z blachy, która jak wiadomo rdzewieje. Żeliwo tutaj przewodzi ciepło jednak lepiej mimo sadzy. Czyszczenie pieca raz na tydzień ale raczej łatwa sprawa. Nie ma on miejsc gdzie zbierała by się siarka z wilgocią co prowadziło by do szybszej korozji pieca. Otwory wylotowe do czopucha są dosyć małe i to sprawia że jest on bardziej efektywny ale i ma zmniejszony ciąg. Nie jest to piec gdzie dorzucamy i zapominamy. No chyba że mamy super komin z ciągiem -25Pa nawet gdy mamy wygaszone palenisko. Wkurzającą rzeczą jest nieszczelna klapka w górnych drzwiach przez które się ładuję paliwo. Dym lubi wydostawać się tędy na zewnątrz i trzeba to zatykać. Mogli zrobić małe drzwiczki z dociskiem na zasadzie dużych. Piec jest bardzo ładnie wykonany i wydaje się być przemyślany. Jeśli mamy wilgoć w drewnie lub w powietrzu to przy dolnym spalaniu potrafi się skroplić w dużej ilości w popielniku. Po doświadczeniach z tym piecem zwykłego górniaka już bym nie kupił więcej. Tutaj nawet jak zapomnę i przyjdę po 10 godzinach to zawsze jakieś węgielki są w popiele i nie trzeba się bawić w rozpalaniu. Małe ujście spalin przez drzwiczki sprawia że w komorze spalania szybciej podwyższa się temperatura i paliwo szybciej się rozpala. Szkoda że firma sprzedająca ten piec nie wysłała mi obudowę z tymi wszystkimi bajerami w zestawie a zapłaciłem 8600zł za ten piec. Przyznam szczerze że nie paliłem jeszcze nim węglem i nie wiem na ile starcza jeden załadunek. Temperatura spalin jest nieduża i przy dolnym spalaniu i 60stopniach na piecu czopuch będzie miał może 80 stopni. A no i ważna uwaga. Lepiej piec złożyć samemu niż dawać partaczom. Pełne możliwości pieca tylko przy bardzo dobrym systemie kominowym. Edytowane 24 Listopada 2019 przez damianox9 pomyłka Cytuj
Gość witek1234 Opublikowano 24 Listopada 2019 #25 Opublikowano 24 Listopada 2019 Napisz co z ceramiką wewnątrz komory, nie pęka? No i ewentualnie jaki jest koszt zakupu kształtek? musi się kupić cały komplet czy można poszczególne sztuki? Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.