Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana Pieca Węglowego Na Pellet A Obejście Grawitacyjne


tomaszzakopane

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw się nagrzewa krótki obieg a następnie rusza sprzęgło, ustaw na kotle więcej - 60C to mało dla pelletu

a jaki masz ten zaw termostatyczny na powrocie - pewnie on trzyma, lub odwrotnie wstawiony zaw zwrotny

Pompy muszą chodzić obie przed i za sprzęgłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co się dzieje jak pompa w obiegu kotłowym jest w trybie autoadapt to wtedy pompa na co nie pompuje 

zmniejszylem pompe w obiegu kotłowym na 1 bieg 4w i jest chyba ok 

Wygląda jak by sobie przeszkadzały 

 

To na ile ustawić piec na 65?  jaką dać histeryze ? 

przy jakiej temperaturze ustawić wlączanie się pomp ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Caly czas obserwuje twoje zmagania. Co do zadanej na pelecie to ci Sambor juz doradzi. TZM masz rozumiem 60stopni? Jezeli tak to zeby cos na sprzeglo poszlo zadana musi byc wyzsza. Zalaczanie pomp ustawilbym na jakies 50 stopni. Zeby w przypadku rozpalenia kociol sie troche rozbujal.

Histereza? Zalezy jak palisz czy w dwustanie czy na jakims pidzie. Jakiej mocy sprzeglo zastosowales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy ustaw na włączanie ok 50C - wtedy szybciej nagrzeje się krótki obieg i ruszy grzanie grzejników, 

Temp na kotle daj 65C a histerezę 4C.

 

 

PS

Teoretycznie aby sprzęgło działało prawidłowo pompa kotłowa powinna mieć o 10-20% większy przepływ niż pompa odbiorów

( ta za sprzęgłem)

Wtedy część gorącej wody wraca przez sprzęgło do kotła i nagrzewa go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak było nawet w miarę dopuki piec się nie wyłączył temp spadła do 55 zanim się na nowo rozchulal i znów cieplo nie szlo na instalacje jest do kitu ledwo rusze zaworem 3d i albo idzie letnia albo zimna

Wystarczy że przekręce o 2 mm i zmiany są drastyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie pompy grundfos apha2

Przed tem fajnie działało jak ta z obiegu była na 1 biegu a ta za zaworem na 2 ale jak piec się wyłączył i włączył już nie działa.

Próbowałem ustawić na odwrót czyli kotlową na 2 a ta na co na 1 i też nie działa jak powinno

Zawor afriso przedstawiłem już we wszystkich możliwych kombinacjach z instrukcji i tak jak pisałem jest 1 miejsce w którym ciepłelko idzie na instalację ale wystarczy go odrobinę ruszyć i po ciepłelku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodze i patrzę co może być przyczyną takiego stanu rzeczy i zobaczylem że pompa którą dokupilem to 25/60 a nie 25/40 jak mialo być a ta w obiegu kotłowym jest 25/40 czy to może być problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też problem z ustawieniem pieca otóż gdy nastawie na tryb ciągly i ustawie temperature 65 stopni histeryze 5 stopni to dziwnie pracuje czyli gdy już zbliża się do zadanej palnik dalej pracuje na 60-70% i temperatura wzrasta powyżej zadanej i następuje wygaszenie

przelączyłem na tryb automatyczny ale tam temperatura kotła jest stala 60 stopni i nie da się jej zmienić i praca kotla jest znacznie plynniejsza 

 

początek filmiku to praca ciągla  puzniej automatyczna 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Zy16wml94wY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.