Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór 3D Herz Ustawienia Skala


DJBART

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak u mnie na wyjściu z pieca mam 2 cale to zawór 4d też szukać na 2 cale? Taki zawór jest dużo droższy ale czy aż tak konieczny?

Bo jak trzeba to trzeba i kupie taki tylko głośno myślę.

Wystarczy 5/4. Taki mieszacz z herz to 170zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedno, a mianowicie sytuacja kiedy zawór 4D ustawi się w pozycji 0 -zero czyli całość ciepłej wody z kotła idzie na powrót. Pompa jest "obcięta" od układu przez zawór zatem jak ta ciepła woda ma powrócić do kotła sama? Czy nie powinna być tam na powrocie pompa która będzie ściągać ciepłą wodę do kotła na powrót?

Czy tutaj zadziała grawitacja i będzie to wystarczająca siła? <_<

Kiedy przewidujesz taką sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak u mnie na wyjściu z pieca mam 2 cale to zawór 4d też szukać na 2 cale? Taki zawór jest dużo droższy ale czy aż tak konieczny?

Bo jak trzeba to trzeba i kupie taki tylko głośno myślę.

U mnie wyjście z kotła 6/4 dałem 5/4 i nie chce to działać poprawnie.Masakra cenowa pomiędzy 5/4 a 6/4 (ale nie to żebym chciał oszczędzać ale wkradła się pomyłka w ocenie rozmiaru króćca w kotle:)Teraz pozostaje mi już tylko dołożenie pompy Nie wiem może u Ciebie zadziała na 6/4,tu niech się wypowiedzą koledzy z większym doświadczeniem)Jak wyjście 2" to moc tego kociołka musi być nie mała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Odpowietrznik zmobilizował mnie i sprawdziłem w kotłowni i wyszło, że mam zasilanie oraz powrót w piecu na 6/4". ^_^

Czyli szukać zaworu 4-D na 6/4??

 

Odnośnie zaworu Womix to widziałem go w sklepach i przyznam cena + siłownik jest bdb. Wykonanie również niczego sobie. Troszkę taki siermiężny ale może to tylko takie wrażenie. Pytałem o opinie na ich temat i reklamacji niby nie ma ;)

 

Odnośnie samego tytułu tematu mojego posta to odkryłem że w Herz'u można odkręcając trzy śrubki zmienić tarczę na odpowiednią pozycję. Odkręcamy dwie przeciwległe śrubki + tą centralną w pokrętle i gotowe. Jak spojrzycie na mój pierwszy post i fotki to zawór źle jest ustawiony i tylko blokuje przepływ na instalację a mało co miesza. Teraz to zmieniłem i jest na "dole" czyli reguluje pobór z pieca oraz pobór z powrotu. Pompa z 3W wskoczyła na 7W :lol:  Wreszcie ma jak pracować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam po bardzo dłuuugiej przerwie,

 

 

Potrzebuję waszej rady odnośnie mojej instalacji ponieważ obecnie mam problemy z podgrzewanie powrotu grzejników przez pompę CWU (dotyczy to starej instalacji która w PN pójdzie pod młotek).

Dlatego proszę o podpowiedz gdzie zamontować zawory zwrotne w nowej instalacji (schemat w załączniku).

 

post-66583-0-07219100-1455228277_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pompą CWU.

Natomiast ja mam pytanie o pomysł pompy przed zaworem 3 lub 4D, która rozdziela wode z kotła na grzejniki i powrót.

Kiedy mamy na piecu 65* i ustawimy zawór w takiej pozycji żeby na grzejniki szło mało wody aby temperatura była niższa niż na piecu to przecież zamykamy zawór w dosyć dużym stopniu a co za tym idzie pompa CO nie pompuje z całą mocą tak jak to robi kiedy jest montowana za zaworem. Pytanie czy w takim ustawieniu ciepła woda dotrze do najdalszego grzejnika? Bo powrót będzie na pewno dogrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest "łatwiej" wodzie popłynąć, na małym czy na dużym obiegu?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miki1212 a gdzie dokładnie dać ten zawór zwrotny? Za pompą CWU czyli na zasilaniu bojlera czy na powrocie z bojlera?

 

Szkopuł w tym żeby woda nie poszła na zawór 4D i tym samym nie podgrzewała instalacji CO.

Bo może dać to na powrocie z 4D ? Tylko czy to rozwiązanie nie będzie "zakłócać" grawitacyjnej pracy zaworu 4D w pozycji "zamknięty" czyli całe ciepło z zasilania na powrót. :mellow:

 

Co wy na to? :(

 

PS. Jeśli to nie problem to proszę o schemat jak to dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Temat stary, ale nie będę zakładał nowego, ponieważ też chciałem się zapytać o skalę w zaworze 3D Herz'a. Zawór niedawno montowany, dopiero będzie przechodził testy, ale.... Skala jest tam od 0 do 10 z tym, że gałka od regulacji robi pełne obroty w jedną jak i w drugą stronę. Czy ustawiając pokrętło np na 6 albo 7 to nie ważne od której strony ją przekręcę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.