Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Licznik Czasu Pracy Silnika Pieca Z Podajnikiem


nex1983

Rekomendowane odpowiedzi

Pieklorzem, nie wiem jaką ma dokładnie wartość.

W domu stałe 21-22, łazienka 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc są pierwsze wyniki:

To jeszcze trzeba zważyć ze 25 kg węgla i przepościć to przez podajnik bez palenia do popielnika  sprawdzić kalibrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba bo w tabelce mocy masz spalanie /h przy danej dawce i z tego wychodzi 0.5kg na minutę działania silnika. Potwierdzone jest to przeze mnie spalonym węglem, więc powyższe dane są poprawne.

 

Tak czy siak porównanie Pid do dwustanu będzie wiarygodne bo tu liczymy czas pracy silnika, a czy pali 0.5kg na minutę czy 0.51 to już nie jest tak istotne bo porównujemy czasy pracy które są zaliczane 100procent dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a minimalny czas podawania to 1 sekunda w Pid, a w dwustanie 3 sekundy. Więc wytłumacz mi jak pomiar może nie być dokładny.

 

Kiedy podajnik chodzi 1 sekundę licznik dodaje 1 sekundę, kiedy chodzi 2 sekundy licznik dodaje 2, kiedy chodzi 3 sekundy licznik dodaje 3, kiedy 4 dodaje 4 itd itd i wszystko sumuje. Chyba źle zrozumiałeś na czym to polega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tym stoperem jest licznik czy ty nadal nie rozumiesz? On sobie zalicza czas pracy

 

W dwustanie mam ustawiony czas podawania 3s, w podtrzymani 4s, obserwowałem kilkanaście cykli czy dolicza idealnie i tak właśnie jest. Jak chcesz To ci nagrań filmik jak będę po 22 w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale popatrz mówisz że zalicza blednie, a ja ci udowodnie że zalicza idealnie. Cała dobę dodaje cykle idealnie. Dostaniesz film. Kiedy zaczyna podawać podczas pracy zawsze dodaje ten czas jaki pracował.. może miałeś doświadczenia z innym licznikiem, ten robi to dokładnie w 100 procentach, czy Bedzie 50 cykli czy 100 cykli po 3 sekundy to wynik będzie 150sekund albo 300sekund. Nie ma omylki ani 1 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stary mylisz pojęcia, tutaj nie ustawia się czasu w setnych sekundy tylko co 1 sekundę. Nie siej zamentu. Obserwowałem jego pracę i zalicza idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pidzie będzie problem bo pid nie zawsze podaje w pełnych sekundach podaje też w setnych np.2.20 albo 2.40 lub 2.80 i jak będzie liczył to twój licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Pid podaje w setnych to tego nie wiedziałem, dwustan podaje dokładnie tyle ile mu zadamy bez setnych sekundy. Jeżeli Pid podaje raz 0.5 a raz 2.4 mimo nastaw powiedzmy od 1 minimalnej do 3 maksymalnej to upewnie się o tym w techu i sprawdzę jak na to reaguje licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszych softach zmiana mocy była związana ze zmianą czasu przerwy np.zwiększenie mocy na skali +10 skrócilo czas przerwy o 10s a wentylator też musiałeś dostroić do zmiany, w nowym zmiana mocy wiąże się ze zmianą czasu podawania czasu przerwy i predkości wentylatora czyli zmniejszsz moc np. 5% to zmieniają się wszystkie 3 parametry procentowo i są modulowe w różnych zakresach z zadanych mu widelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stary mylisz pojęcia, tutaj nie ustawia się czasu w setnych sekundy tylko co 1 sekundę. Nie siej zamentu. ,,,,

Ja nie wiem jakie parametry w swoich sterownikach nastawiacie.

Ja na przykład w moim sterowniku, nie mam takich nastaw jak czas podawania, czy czas postoju.

 

Dlatego kiedyś z ciekawości, te czasy pracy podajnika i jego postoju zmierzyłem.

 

 

,,,,  Obserwowałem jego pracę i zalicza idealnie

Ważne, żebyś to Ty był zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak jest to tak czy inaczej z dwustanu spalanie oblicze z dokładnością idealną, a z Pid Bardzo zbliżoną. Rano zobaczymy co pokaże zegar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jakie parametry w swoich sterownikach nastawiacie.

 

W dwustanie ustawiam czas podawania, przerwę oraz czas podawania w podtrzymaniu.

Przykład u mnie:

Podawanie 3s

Przerwa 40s

Kiedy wejdzie w podtrzymanie podaje 4s co 10 minut.

 

W czasie pracy zawsze podaje 3 sekundy, a w czasie podtrzymania 4.

Licznik te czasy sumuje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca w PID:

 

Praca w PID pełną dobę tj od 08:00 15.01 do 08:00 16.01

Praca podajnika przez pełną dobę w pracy PID to czas 21 minut i 39 sekund czyli tej doby spalił 10.7kg węgla.

 

W porównaniu w dwustanem wynika że spalił 1.3 kg mniej przez dobę.

Wczoraj poszlakę co do PIDU dał kolega Andrzej_M_ który twierdzi że praca w pid mimo ustawień serwisowych minimalnej pracy powiedzmy 1s a maxymalnej 3s nie podaje tymi sekundami ale czasem może to być 0.6s a czasem 2.4s i przez to licznik może błędnie notować odczyt sekundowy w pracy z PID. W pracy w dwustanem zawsze wynik jest idealny bo tam podaje ustalonymi równymi sekundami - przetestowane i 100% pewności.

Niemniej jednak ja do PID już nie wrócę, palenie w dwustanie przy idealnie wyregulowanych nastawach daje mi więcej korzyści niż spalenie 40kg węgla mniej z PID. To żadna oszczędność w stosunku sezonu gdzie zima powiedzmy trwa 6 miesięcy jeżeli pomiar z PID jest tak jak należy to 240kg/sezon zimowy dupy nie urywa. Z pracy w dwustanie mam idealnie dopalony węgiel na popiół papierosowy, 0 spieków i kalafiorów, momentalnie zadaną temp na piecu, retorta zawsze czysta. Ja do palenia z PID nie wrócę, dla mnie za dużo minusów niż plusów. TO TYLKO MOJE ZDANIE, każdy zrobi jak uważa.

Ilość popiołu po wyczyszczeniu pieca i po 7 dobach palenia:

popiol.jpg

 

Poniżej wklejam wykres pracy kotła oraz czas jaki pracował podajnik przez dobę palenia z PID

post-65332-0-84452400-1452960731_thumb.jpg

post-65332-0-39012300-1452960735_thumb.jpg

post-65332-0-66222600-1452960737_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz kolego jak ci mówiłem to nie chciałeś słuchać o dwustanie :) Ja znowusz teraz palę z pid przy moim węglu mam lepszy popiół i i mniej sadzy się osadza na wymienniku czy oszczędniej napewno ale nie sa to koriozalne różnice. :mellow: Ale wykres jest super ładna ciągła lina oscylująca +2-2 a jak będzie w mrozy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audilhr możesz napisać jaki masz piec i ustawienia sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie dobowe przy stałej temperaturze zewnętrznej -2 dzień -6 noc: 15.5kg , oczywiście dwustan

 

post-65332-0-00301300-1453015359_thumb.jpg

post-65332-0-97745300-1453015363_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam po spaleniu 100kg węgla ze w piecu defro 12kw z nowym 30 watowym motoreduktorem, minuta jego pracy to 0.5kg spalonego ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.