Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Licznik Czasu Pracy Silnika Pieca Z Podajnikiem


nex1983

Rekomendowane odpowiedzi

@toudi100 ochłoń nieco i nie podejmuj nieprzemyślanych decyzji.

Podłącz pod zaciski nr. 11 i 12 przekaźnika czasowego zasilanie 230 V.
Pod zaciski 4 i 5 przekaźnika podłącz przycisk dzwonkowy (lub zwieraj okresowo te zaciski).

Obserwuj jak zachowuje się i co wyświetla przekaźnik czasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie spieszę sie. Mam już ten licznik z miesiąc wiec na razie na spokojnie ,zwłaszcza że w domu bede dopiero w wekend. Na początku podpiąłem  tak jak piszesz pod zaciski 11 i 12 ale nic nie podpiołem pod 4 i 5. A gdzie mam podpiąć podajnik w takim razie? pod które zaciski? Bo jesli tak jak na schemacie z urządzeniem odbiorczym ,czyli N pod 6 a fazowy pod 12 to tak nie przejdzie . Jakby tak miało być  to musiałbym ustawić w przekaźniku czas podawania i czas przerwy ale to tez by nie przeszło żeby ustawić piec równo razem z przekaźnikem  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Twoim ostatnim poście, domyślam się, że szeroko rozumiana elektrotechnika jest raczej dziedziną Ci obcą.
Nic się nie martw, damy radę.

Podstawa to BHP
Odłącz napięcie zasilania z obwodu ( kotła) gdzie masz teraz podłączony przekaźnik  TC10/11. 
Przekaźnik czasowy zdemontuj.

Przenieś się wraz zdemontowanym przekaźnikiem czasowym w bezpieczne (izolowane) miejsce (domowy warsztat, pokój).
Podłącz pod zaciski nr. 11 i 12 przekaźnika czasowego przewód zasilający zakończony wtyczką elektryczną.
Wtyczkę elektryczną włóż do gniazdka elektrycznego, uważając jednocześnie na bezpieczeństwo swoje jak i osób postronnych.

Pod zaciski nr. 4 i 5 przekaźnika podłącz przycisk dzwonkowy lub zwykły wyłącznik (lub zwieraj te zaciski kawałkiem przewodu).
Obserwuj jak zachowuje się przekaźnik czasowy i co wyświetla wyświetlacz przekaźnika.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej_M_ napisał:

Po Twoim ostatnim poście, domyślam się, że szeroko rozumiana elektrotechnika jest raczej dziedziną Ci obcą.
Nic się nie martw, damy radę.

Masz racje elektronika, elektrotechnika jest dla mnie skomplikowana.:) Ale nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem o co mi chodziło w poprzednim poście bo napisałem trochę chaotycznie.  Ale nie ważne.

Dziękuje za tak dobrze opisaną instrukcje  . Jakby tak były napisane instrukcje montażowe to nikt by nie miał z tym problemu.

 

Godzinę temu, Andrzej_M_ napisał:

Podstawa to BHP
Odłącz napięcie zasilania z obwodu ( kotła) gdzie masz teraz podłączony przekaźnik  TC10/11. 
Przekaźnik czasowy zdemontuj.

Przenieś się wraz zdemontowanym przekaźnikiem czasowym w bezpieczne (izolowane) miejsce (domowy warsztat, pokój).
Podłącz pod zaciski nr. 11 i 12 przekaźnika czasowego przewód zasilający zakończony wtyczką elektryczną.
Wtyczkę elektryczną włóż do gniazdka elektrycznego, uważając jednocześnie na bezpieczeństwo swoje jak i osób postronnych.

Pod zaciski nr. 4 i 5 przekaźnika podłącz przycisk dzwonkowy lub zwykły wyłącznik (lub zwieraj te zaciski kawałkiem przewodu).
Obserwuj jak zachowuje się przekaźnik czasowy i co wyświetla wyświetlacz przekaźnika.

Ale bez przesady aż taki lewus nie jestem:). Nie potrzebna mi instrukcja BHP :)

Godzinę temu, Oldek napisał:

Jak masz możliwość to zwróć ten licznik dla spokojności. Ten licznik jest dla ludzi w temacie." Prości" ludzie kupuja prosty sprzęt.

No niestety Oldek za poźno już na zwrot towaru. Ja własnie myślałem że to jest prosty sprzęt, a kupiłem droższy i bardziej skomplikowany   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.