Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zle Wykonana Instalacja?


tyszol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Otóż hydraulik zrobił ta instalacje co w załączniku lecz nie wiem czy do konca jest ona poprawnie zrobiona. Temperatura powrotu nie przekracza 30-35 stopni. Temperatura po dobiciu do 55 stopni zadanej po 4 5 minutach spada nawet do 39. Rozmawialem ze znajomym i powiedzial ze ta instalacje nadaje się do przeróbki tak by podłogówka była na osobnym obwodzie. Co o tym wszystkim sadzicie ???

post-65847-0-91039800-1451234021_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Powrót masz zimny bo zawór 3d masz w funkcji regulacji temp CO a nie ochrony powrotu.

2. Naczynie źle podłączone

3. CWU źle podłączone

4. Podłogówka źle podłączona ( w jaki sposób sterujesz temperatrą podłogi, ile metrów podłogi?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik mogłem nie w tym miejscu na schemacie podłączyć wiec jest chyba z nim jest wszystko ok.

To co daje ten schemat jeśli nie jest on odbiciem rzeczywistego podłączenia?

 

 

32m^2 podłogowki

 

 

. Przy wlocie cieplej wody do podlogowki mam glowice termostatyczne zalozone a i tak sa zawsze na maksa odkrecone

 

Jak już to powinny być zawory RTL i na powrocie ale taki układ to i tak do powierzchni 10 - 15 m2. Do podłogówki to osobna pompa  z zaworem mieszającym i rozdzielaczem

 

Generalnie całość do przeróbki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko przeróbka

post-2974-0-78351500-1451241623_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem że wstawiłeś schemat - tak jest ok. 

Możesz zrezygnować z pompy kotłowej i powrót dogrzewać pompą CWU 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa cwu caly caz bedzie krecic by grzac powrot , to tak na szybko by bylo , ale straty na bojlerze beda .

pompa kotlowa tez moze byc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.