Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Źle Wykonana Instalacja


marwen1978

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym uzyskać odpowiedź na temat instalacji , jak będzie możliwa.

Budynek piętrowy 2 rodzinny ( 120m2) i (180m2)

Piec miałowy 62KW postawiony w piwnicy

Piec podłączony do starej grawitacyjnej instalacji , rury w starej otulinie .

Na wyjściu z pieca zainstalowana pompka 25/60 dalej jest rozgałęzienie na 3 piony  i teraz do rzeczy.

Złota rączka zrobiła instalację dla pana co ma 180m2 na 2 kondygnacjach i jest problem .

Opiszę co widać w piwnicy

Z pionu starej instalacji 6/4 gościu zredukował do miedzi 22 i tym zasilił grzejniki, podłogówkę z pompką i bojler z płaszczem efekt jest taki że teraz bojler słabo grzeje a grzejniki ma zrobione z jakimś zaworem czasowym że  1 godzinę  grzeje parter po czym przymyka i grzeje godzinkę piętro .

Chciałbym aby ktoś mi napisał czy dobrze myślę , rura cu 22 ma wydajności 14kw przy przepływie 0,3m/s to jest za mało na 140m2 + 40m2 podłogówki + bojler.

Ja chcę to poprawić a więc

Na przejściu ze stali wstawić trójnik 6/4 z redukcją na cal , w jedno podejście dać bojler + pompka  cu 22 w to wpiąć się podłogówką + pompka ,

w drugie podejście wpiąć cu22 pompka na grzejniki

Pompki będą z zaworami zwrotnymi.

Myślę że powinno się porawić , czekam na opinie weteranów tego forum.Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Troszkę to "chaotycznie" Opisałeś ...

Może jak Byś dodał jakieś fotki schematy, itp.

było by prościej doradzić...

Wiesz jak to bywa z "weteranami" ..

oczy już nie te,pamięć,słuch,,, B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to za magik zredukował się na Cu 22 przy kotle 62KW

 

Sterowanie czasowe dwoma obiegami już pominę...

 

Potrzebny jest schemat instalacji bo podejżewam  że wyjdzie więcej kwiatków  przy których nie grzejący bojler jest najmniejszym problemem mianowicie naczynie wzbiorcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z schematem będzie ciężko , piec jest w układzie zamkniętym ,  opisałem widok w piwnicy .

Ten piec nie jest zredukowany do cu22 , tak jak pisałem wszystko jest w starych zagipsowanych rurach , a wyjście z pieca rozchodzi się na 3 odgałęzienia i w jedno z tych rozgałęzień wielkość rury stal 6/4 jest redukcja na cu22 z którego ogrzewane jest 180m2 , pozostałe 2 odgałęzienia z tego pieca też są zredukowane na cu 22 i odpowiednio zasilają  parter 60m2 i piętro 60m2 , być może błąd jest taki że jest jedna pompka 25/60 zasila  te trzy rozgałęzienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "jest w układzie zamkniętym"?

Nie ma w tej instalacji naczynia wzbiorczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.