Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

to jeszcze napiszcie ile komu spalaja wasze zabawki groszku bo to jest dosc istotne.ja mam DEU NZ 19 i mam wrazenie ze pali dosc duzo bo przy takich temeraturach ponad 20 kilo.zawor 4D z siolwnikiem powrot 5 stopmi mniej od zadanej kotla wszysko niby ok tylko to spalanie moglo by byc mniejsze...

Tak jak pisał "nex 1983 nie jest to złoty środek" ale na pewno porawia jakość spalania.

Ile spala kociołek pisałem wcześniej, a teraz przy takich temp. jeszcze inaczej ;)

Pozdrawiam :) idzie wiosna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie jestem nowy. Mam prośbę do was o fotki Waszych przerobiony wentylatorów podobno jest już w sprzedaży nowa większą turbinka nie zasłaniająca światła wentylatora. Wziąć samą turbinkę czy cały zestaw wiadomo kasa ale nie kosztem jakości.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieksza turbinka rozstaw otworow mocujacych 105mm idealnie pasuje do wentylatora WPA HL 120 pobier 83W wentylator oryginalny z przeplywomierzem pobiera 80W, troche oszczedniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam mam małe turbo ale jare hehe. A tak na poważnie to musiałem zwiększyć tylko obroty małej turbinki na 710 i jest git wszystko ładnie i pięknie. Popiół bajka i zero sadzy tylko szary pył więc chyba nie warto całego zestawu kupować no chyba ze ktos ma fundusze :)

 

Wszystko zależy jeszcze od ekogroszku.

Jak zamawiałem to pisałem ze do wpa120 i taka mi dali i jakos okiełznałem.

 

Pale pierwszy sezon wiec za rok cos więcej powiem o spalaniu. Jade na 50% mocy i daje rade. Najważniejsze ze palenisko ładnie zasypane i wszystko dopalone na cacy to duży plus v3 i przepływki.

Pozdrawiam koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź w takim razie biorę turbinkę 105mm, a 3waty to nie tragedia biorąc pod uwagę że nie chodzi non stop.dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100kg ÷ 16 dni to mamy 6,25 kg na dobę, a nie 8kg. Zaraz Ci wyjedzie, że mniej spalasz niż ludzie w lato na podgrzanie samej wody. Mi szczerze nie chcę się w to trochę wierzyć :-)

Nawiąże jeszcze raz do twojego postu bo wczoraj o 15 zasobnik doładowałem więc 125kg było 13 dni i kilka godzin. Średnia dobowa spalania z ostatnich 13tu dni 9.5kg

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza bo 9,5kg to nie 6,25 kg i w to wierzę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaladowalem podajnik w zeszła sobotę rano, wiec jest już 8 dni, a węgla jeszcze pół zasobnika więc na kolejne 8 dni spokojnie wystarczy. Wychodzi koło 8 kg /dobę.

Zobacz co pisales parę dni temu, a co Ci wyszło i tak samo wyliczylem sobie Twoje spalanie ze 100 kg, a nie 125 kg bo jak się piszę, że zawsze ładuje do zasobnika po 100 kg, a nagle 125 to skąd koledzy z forum mają wiedzieć?! Nie chcę mi się szukać tego postu ale kilkakrotnie tak pisales i to zapamiętałem. Nex 9,5 to i tak ładne spalanie i skończmy temat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, byłem wczoraj po piec - sam piec Defro KOMFORT EKO 12KW - 6200. Cenę sterownika będę znał jutro. Szybkie pytanie czy w tych kotłach można samemu zmienić strony podajnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zmienic strone bez problemu,pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co pisales parę dni temu, a co Ci wyszło i tak samo wyliczylem sobie Twoje spalanie ze 100 kg, a nie 125 kg bo jak się piszę, że zawsze ładuje do zasobnika po 100 kg, a nagle 125 to skąd koledzy z forum mają wiedzieć?! Nie chcę mi się szukać tego postu ale kilkakrotnie tak pisales i to zapamiętałem. Nex 9,5 to i tak ładne spalanie i skończmy temat :-)

kolega sie pewnie pomylil, bo zasobnik wedlug instrukcji miesci 114kg max, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega sie pewnie pomylil, bo zasobnik wedlug instrukcji miesci 114kg max,

 

Producent podaje, że pojemność zasobnika to około 132 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też 125 wchodzi a podajnik taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyczyściłem retortę. W kolanie nazbierało sie trochę osadu musiałem młotkiem zbijać. Rozpaliłem i czekam na efekty. Przewalało mi eko na jedna stronę teraz pali sie na całej retorcie ale poczekam jak palnik ładnie sie zasypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga węgla to to pojęcie bywa bardzo elastyczne - oto przykład.

Kolega zawsze kupował jesienią eko luzem i na składzie wsypywali mu w big-bagi, w bag zawsze wchodziło mu około 1000kg.

W zeszłym roku mówię mu - susza,wszystko wypalone na pieprz to trzeba też eko zakupić bo suchutki - posłuchał i kupił.

Trochę się zdziwił jak w big-baga tylko 800kg weszło.

Wg mnie wartości z tabeli defro odzwierciedlają wagę suchego opału - mi się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Piecyk KE 15kW już odpalony z CWU ;)

Mam sterownik K1Pv3, prośba o info czy warto podnieś soft do wersji 2.4.2? Czy sie różni od 2.3.7?

Działam na PIDzie i mam pytanie, bo cały czas działa mi podajnik, dmuchawa itd nie wchodzi w tak zwany stan czuwania? Czy muszę coś pozmieniać w konfiguracji? Czy na kaloryferach muszę mieć głowice termostatyczne?

 

pozd

eman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.