Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zastępczy Sterownik Pid


leors

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem nowym użytkownikiem forum pragnę się grzecznie przywitać.
Od kilku dni mam problem ze sterownikiem ST880. Po pewnym czasie pracy wyskakuje komunikat że jest wysoka temperatura mosfet. Po wyłączeniu funkcji PID działa prawidłowo, ale przy dłużej pracy dmuchawy (30%) podczas wygaszania komunikat wyskakuje.   Naprawa sterownika wiąże się z odesłaniem do serwisu TECH i pomyślałem że kupię jakiś sterownik na ten czas i na inne nieprzewidziane sytuacje. I tu mam pytanie co mogę kupić względnie dobrego nie wpędzając sie jednocześnie w duży koszt? Czy sterownik IE30z byłby dobrym wyborem?  A moze jakiś inny w rozsadnej cenie?. Dmuchawa WPA-120.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj .Najpierw sprawdz  czy uszkodzony .jest ster czy went. ODLACZ WENT. od ster. i zamiast went. podepnij zarowke zarowa podobnej mocy i zal.ster.bez podajnika po co ma przesypywac wegiel.jak pójdzie dluzej jak z went. to jest ster. dobry.

uszkodony went. prawdopodobnie  wymontwac kondensator i w sklepie elekktronicznym kupic nowy nie majatek i podlaczyc.Podlaczyc wszystko jak bylo i sprawdzic.

Powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Oczywiście, jeszcze dziś zrobię test żarówkowy i podmianę kondensatora. Pozostaje jednak temat sterownika na wypadek awarii. Nawet jeśli mój sterownik jest sprawny chcę coś kupić bo zima długa i wszystko może się zdarzyć. Gotów jestem kupić również zestaw sterownik- dmuchawa, tylko nie orientuję się jaki. Stąd moje pytanie o IE30z który często sprzedawany jest w zestawie z dmuchawą.co nie oznacza ze nie może być inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój kocioł to skg 18 plus z firmy krzaczek. Jest miejsce na miarkownik? Jeśli jest miejsce na miarkownik i dobry cug w kominie to przy przejściu na miarkownik same plusy, "geld" w kieszeni mniejsze zadymienie. Proszę zapoznaj się  tym tematem  http://czysteogrzewanie.pl/czym-ogrzewac/. Ja 3 lata temu pozbyłem się nałogu palenia za pomocą dmuchawy dorzucając węgla co 5-7 godzin. Przeszedłem na palenie od góry na miarkowniku. Spalanie spadło o kosmiczną ilość. W sezonie  grzewczym po statremu do 2,5 tony+ 3m drewna i zimno w chałupie 18-22, po nowemu sezon 2014 ok 1.1 t kg + 1m drewna, 2013 1,4 tony  w mieszkaniu 19-25 stC,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cug w kominie mam dobry i jestem otwarty na wszelkie innowacje. Przejście na palenie od góry mam już za sobą i nie wyobrazam sobie innego sposobu. Żeby zamontować miarkownik trzega trochę pokombinować ale myśle że do zrobienia. Pewnie najproście byłoby założyć unistera, ale analogowy tez  by się udało. Temat ciekawy ale pewnie do realizacji po sezonie i przy modernizacji (zawór czterodrogowy

a może i bufor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unister działa bodajże  zero-jedynkowo  otwarcie -zamknięcie , nie mam porównania,  na mój rozum  stopniowe otwieranie i zamykanie klapki PG lepiej się sprawdzi niż max/otwarcie,max/zamknięcie, dodatkowo możliwość awarii unistera na otwarciu i nie piszę o braku prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok Unistera sa chyba inne miarkowniki elektroniczne np http://kotlonet.pl/nowosc-elektroniczny-miarkownik-ciagu/ Patrzyłem dziś w sklepie na miarkowniki normakne ale wszystkie były na 3/4" a u mnie byłaby możliwość tylko 1/2" Na razie palę miałem więc i tak miarkownik podobno odpada. W sumie nie ma problemu miec dmuchawkę i miarkownik paląc różnym opałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest chyba takie bardzo dziwne. Sam ogrzewam poddasze 80m2 + trochę dogrzewam suszarnię 18m2 i cwu ( zużycie wody chyba dość duże, bo 240l grzeje do 65 stopni i ledwie starcza na 2 dni) nie przekraczam na sezon 1,2t (ekogroszku 26MJ) + kilka deseczek na rozpałkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej nie napisałem, że palę ciągle. Na kotle mam koło 65 - 70 stopni, pompki załączają się przy 68.Mimo zmniejszenia paleniska, pali się około 0,8 kg/h przy zasypie 4 - 5kg. Przy większym zasypie wolniej, bo na ruszcie nazbiera się więcej popiołu i znaczenie ma też czas rozgrzania instalacji i cwu. Dopiero przy mrozach poniżej -20 zaczynam palić w miarę ciągle i spala się około 12 - 14 kg/dobę (zależy od wiatru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej nie napisałem, że palę ciągle.

Tak myślałem:)

Przy ciągłym paleniu byłoby abstrakcją spalić 1-1,5t na sezon

Ja przy ocieplonym 100mkw domu spalam 3t,pali się naokrągło

W domu ok 24st,zasobnik cwu 120l

Co do palenia od góry to fajna rzecz jeśli ktoś nie pali ciągle,albo dla emeryta :)

Paliłem tak trochę,ale stałopalność jest różna,raz się paliło dłużej raz krócej

Człowiek pracuje i nie będzie brał przepustki żeby przyjść do domu i napalić,bo akurat w południe wygasło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ja przy ocieplonym 100mkw domu spalam 3t,pali się naokrągło

W domu ok 24st,zasobnik cwu 120l

Co do palenia od góry to fajna rzecz jeśli ktoś nie pali ciągle,albo dla emeryta :)

Paliłem tak trochę,ale stałopalność jest różna,raz się paliło dłużej raz krócej

Człowiek pracuje i nie będzie brał przepustki żeby przyjść do domu i napalić,bo akurat w południe wygasło ;)

Wiec wymień kocioł na dolnopalacy, bo najwidoczniej tonę węgla puszczasz przez komin ;)

Znajomy ma domek trochę ponad 100mkw w dolinie Popradu gdzie ciągle wieje. Pali ciągle, kocioł Junkers dolnopalacy 16kw w domu ma tez koło 24 stopni i spala 1,8 - 2 t na sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa tam gadasz

W komin nie idzie,bo temperatura na czopuchu nie przekracza 100stC

Żeby spalać niecałe 2t na sezon,na dobę można spalić nie więcej niż 10kg węgla-średnio

Przy obecnej temperaturze 10kg wystarczy,ale jak przyjdzie -10,-20,to i 20kg na dobę pewnie będzie mało

No ale dobra,nie będę szedł w zaparte,bo może ktoś faktycznie tyle spala

Co do kotła,to jak ten padnie,kupię z podajnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa tam gadasz

W komin nie idzie,bo temperatura na czopuchu nie przekracza 100stC

...

Nie napisałem, że wypuszczasz ciepło przez komin tylko węgiel ;) Sprawność pieca to nie tylko niska temp spalin, ale dokładność spalania. Sprawność kotła górnopalącego rozpalonego od dołu określa się na około 30%, a rozpalanego od góry i dolnopalacego to 60%.

Na stronie http://cieplowlasciwie.pl/start możesz orientacyjnie określić ile powinieneś spalać, a ile puszczasz przez komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalasek to mój temat :https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18716-bezdymne-spalanie-drewna-w-kotle-gs/?do=findComment&comment=202900- sfilmowany. Po krótce 6,5- 7 kg drewna przy dobrym przygotowaniu mogę spalać bezdymnie powyżej 5h i taki wkład przy temperaturach na dziś wystarczyłby dla niektórych jako całodobowe ogrzewanie, ponieważ temperatura w moim mieszkaniu 60m spadłby max do 19 stC. Jednak mi poniżej 23-24 jest zimno, dlatego palę węglem bo jest mniej uciąźliwy 1x dziennie np. dziś (średnia dnia i nocy ok 5stC) Chwałowice ok7kg (czas podawania na mieszkanie powyżej 10-11 godzin wody o temperaturze 42-46stC ) (na marcelu powyżej12h)  - podłogowe robi robotę- nabite od 26-34stC trochę więcej niż pod 1/3 mieszkania, a grubość betonu pod którymi leżą rurki od 12 do 22  cm.  W obiegu mam ok 90-100 l glikolu. Jeżeli temperatury średnie dobowe są wyższe niż 12 stC to przepalam co półtorej dnia a nawet co 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kocioł DS i tez rozpalal co dzien tylko wieczorem i pali się około 6-8h, teraz żałuje ze nie kupilem GS bo on do rozpalania codziennego lepiej się nadaje. Temperatura spada mi do 21 a jak pale to mam 24. Żeby palić non stop bez kiszenia musiał bym mieć piec ze 3-4kW a mam 10kW, dom ma 120m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się przekomarzać i schodzić z tematu lepiej byście podpowiedzieli czym można zastąpić awaryjnie sterownik.

P.S.

 

Ja reklamowałem telefonicznie w Tech'u i na drugi dzień już był kurier z nowym na wymianę ;)

Miałeś podane kilka propozycji czym można zastąpić

Ja ze swej strony polecę elektroniczny miarkownik ciągu unister

Trzyma temperaturę praktycznie co do 1stC

Przy paleniu od góry jak znalazł:)

Mam teraz st880,ale nieraz posiłkuję się tym miarkownikiem i w niektórych sytuacjach spisuje się lepiej jak ten z pid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.