Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Regulacja Zaworu 3 D


pkolo86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Piec Defro Eko Duo 15 kw z podajnikiem retortowym. Hydraulik montujac mi piec sprzeczal sie ze mna ze nie potrzebny jest zawor miszajacy. Po pewnym czasie zadzwonilem do niego ze ma mi zamontowac zawor 3D abym mogl regulowac tem na grzejniki. Ostatnio zmienilem w sterowniku Tryb Letni na Popmy rownolegle czyli CO i CWU. Na piecu ustawilem 55 stopni i mam taki problem z zaworem poniewaz dziala on na 10 i troche na 9 (grzejniki piekarnik)  a jak juz wezme na 8 czy miedzy 9 a 8 za zaworem woda juz jest zimna i nie wiem co jest zle zrobione i temperatura wzrasta na piecu jak ustawie np 7 . Prosze o pomoc bo juz nie mam sily. Z checia bym go udusil za te jego filozoficzne mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok narysowalem jak to wyglada sry za jakos i jeszcze dolaczylem zdjecie ktore robilem wczesniej  dla kolegi. Skala juz jest odwrocona bo mozna jak zmieniac. Cyli na 10 jest otwarty. I czy jest jakas roznica czy np podlaczyl  go do góry nogami :)

post-64923-0-62285700-1445196170_thumb.jpg

post-64923-0-11126600-1445196197_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiminero napisze Ci tak idzie rura zasilajaca w Góre jest trojnik w prawo na bojler i jest pompka w lewo na grzejniki zawor  3D i pompka. nie moge odpowiedziec Ci na to pytanie bo nie ma mnie u rodzicow teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 3D od strony powrotu ma zasysać tylko wode wracajacą z grzejników. U ciebie zaciąga wodę również z powrotu boilera. Jak tego nie poprawisz, to może to działać nieprzewidywalnie.

Zawór zwrotny za pompą CWU masz?

 

 

a jak bym mial taki zawor zwrotny za pompa cwu to by wszystko bylo ok? powiem tak juz nie mam sily na to wszystko. Wczesniej mi ten hydraulik robil troche centralnego i wszystko ladnie estetycznie a teraz nie wiem co sie z nim stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można  spróbować zdjąć pokrętło lub jego blokadę i przekręcić część ruchomą o 180 st i wtedy sprawdzić jak reguluje.

Innym przypadkiem jest to, że jest to zawór 3-D przełączający a nie mieszający

Bez podania producenta i modelu samego zaworu to można szukać tylko po omacku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 10 woda idzie na maxa 9 tez a juz powyzej 9 porazka na 3 powinny byc grzejniki letnie a nie czuc tego. Bylem w sklepie gdzie kupilem ten zawor polozenie grzybka na sksli 10 powinno pokazywac zakmniecie doplywu z powrotu. Czyli przepkyw piec>grzejniki.

Na 10 woda idzie na maxa 9 tez a juz powyzej 9 porazka na 3 powinny byc grzejniki letnie a nie czuc tego. Bylem w sklepie gdzie kupilem ten zawor polozenie grzybka na sksli 10 powinno pokazywac zakmniecie doplywu z powrotu. Czyli przepkyw piec>grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie jakimm? Jaki przeplyw?

Wg mnie to on zamiast zasysac wode z zasilanie zasysa z powrotu. Na 8 grzejniki zimne a tak min pezed 9 ruszylo sie i byly ok jak na ta pogode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie jakimm? Jaki przeplyw?

Wg mnie to on zamiast zasysac wode z zasilanie zasysa z powrotu. Na 8 grzejniki zimne a tak min pezed 9 ruszylo sie i byly ok jak na ta pogode.

Tak, jaki przepływ! Jeśli to 1'', to są dwa rodzaje, kv 8 i 12. 

Ale zasada działania zaworu 3D polega na tym, że zasysa wodę i z zasilania, i powrotu, stąd i nazwa - mieszający!

A jak jest źle wpięty, to będzie działał odwrotnie do zamierzonego :rolleyes:

A możesz zrobić zdjęcie z szerszej perspektywy, dokładniejsze podłaczenie tego zaworu, bo to faktycznie jakoś dziwnie wyglada!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem co moze byc przyczyna. A jak przykrece powrot tak na 1/4 na tym zaworku co idzie z powrotu na 3 drozny to juz jest cieplejsza woda na grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor. Robil mi instalacje wczesniej w pokojach nie bylo do czego sie przyczepic. A teraz mnie zawiodl. I co myslicie co moze byc przyczyna tego zlego regulowania tym zaworem 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.