Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Robisz sobie "jaja", eksperyment jest wtedy jak firma Ogniwo lub Instytut z Zabrza wstawia taki kocioł na próbę do rzeczonego budynku za darmo i jeszcze daje paliwo , a tak to jest zwykłe qrestwo, względem wyrozumiałej koleżanki.

 

Przepraszam Cię bardzo, ale co wspólnego miała firma Ogniwo lub Instytut z Zabrza z wyborem kotła do obiektu bietki???

Czy Ty potrafisz myśleć logicznie? I niektórzy inni także...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku w połowie grudnia pisałem do Bietki:

Witam jeszcze raz , przeglądnąłem opis Twojego domu i reszty, przy takiej budowli , połączeniach i wymianiemas powietrza bardziej realna powierzchnia, którą należy zakładać  do ogrzania to 600 m2 , mam nadzieję że się mylę, pozdrawiam. 

zakładając 600m2 , 0C na zewnątrz , 10cm styropianu , powinno być 12-14kW z kotła , dopiero przy -20 C kocioł powinien pełną parą iść

 

Przeceniłem jednak trochę wielkość palnika. Trzeba też uwzględnić jakość wykonanej izolacji i słabe albo żadne ocieplenie pozostałych elementów budynku. Te -20C to trochę na wyrost, w takim budynku nie możemy zakładać liniowego wzrostu zapotrzebowania do temperatury ze względu na liczne mostki termiczne dające znać o sobie w niskich temperaturach.

 

Myślę, że to w miarę realne dane.

Edytowane przez Mancio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W poście #1 jest opis tego budynku - policz jaka to jest powierzchnia? ,czy to jest 400m2 ,czy znacznie więcej. 

Ciekawe ile ci wyjdzie? bo mnie wychodzi znacznie więcej.No chyba że ja zle liczę ,albo koleżanka dala zły opis tego budynku.

sambor -policz ,sam jestem ciekawy co ci wyjdzie?

Powierzchnia budynku: 140+100+ 180 = 420m2

Powierzchnia 1 przybudówki 70m2

Powierzchnia 2 przybudówki 60m2

 

A koleżanka podawała w innych postach " dom 380m2, styropian 8" i bądź tu mądry

Mając tak szczątkowe dane i stary szablon to wychodzi praktycznie tyle samo dla budynku - 20,7kW oraz 5,6kW dla przybudówki 1 i 4,5kW dla 2

Co daje nam ok 31kW.

Trzeba pamiętać, że jest stary styropian, nie znamy jego parametrów, jest stary montaż stolarki , więc wynik można śmiało w górę zaokrąglić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pojechał po bandzie. Dmuchawa 100% i "niech się dzieje co chce". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cię bardzo, ale co wspólnego miała firma Ogniwo lub Instytut z Zabrza z wyborem kotła do obiektu bietki???

Czy Ty potrafisz myśleć logicznie? I niektórzy inni także...

To inaczej - kto lub co było przedmiotem tego "eksperymentu", może związek Audytorów OZC - aby płacić za OZC a nie robić go samemu? ;)

Może sprzedawcy węgla - obecnie większe zużycie paliwa. :P

Podaj co miałeś na myśli tak pisząc - w tym temacie to słowo ma dla mnie negatywne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0C - 13kW,  -15C 26kW,  a dalej trzeba patrzyć na strefę klimatyczną albo na własne doświadczenie z temperaturą w regionie. 

Dobrze pan prawisz. Dlatego nie powinno się tak łatwo szafować mocami.

Inwestorka nie jest tu bez winy, ale skoro szukała pomocy na forach, to znaczy że nie wiedziała co będzie dobre. Jakoś nikt jej nie pisał, że będzie mało, wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej - kto lub co było przedmiotem tego "eksperymentu", może związek Audytorów OZC - aby płacić za OZC a nie robić go samemu? ;)

Może sprzedawcy węgla - obecnie większe zużycie paliwa. :P

Podaj co miałeś na myśli tak pisząc - w tym temacie to słowo ma dla mnie negatywne znaczenie.

 

Jest z pewnością kilka opcji rozwiązania "problemu bietki", ale z pewnością nie rozwiąże tego problemu wasze pitolenie.

Po tym sezonie bietka będzie wiedziała o swoim obiekcie wszystko, co powinna wiedzieć. Będzie także umiała (Ona i mąż) sterować kotłem automatycznym. Z pewnością dokonają optymalnego wyboru, bo wydaje mi się, że już dostatecznie dobrze przekonali się, co jest warte wasze pitolenie na forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi, że nawet na tym forum przysłowie znane szeroko w biznesie "sukces ma wielu ojców porażka jest sierotą" jest też aktualne.

mam dylemat czy da radę ogrzac moje metry-ok 380 z lat 80 ocieplenie 8 cm st. On u mnie będzie miał co robić.  jak poradzi sobie z dużą mocą w pracy ciągłej? Instalator upiera się przy żeliwnym klimoszu 32 kw.

OEPlusM da sobie z tym radę. Bez obaw.

Ja powiem tak - jestem na chwilę obecna mega zadowolony.

W takich przedziałach temperatur jestem w totalnym szoku, jak mało potrzeba by utrzymać temperaturę wewnątrz 20 - 21°C.

Obserwując to co się dzieje w kotle przy takich temperaturach, jestem niemal pewien, że przy niższych wartościach na zewnątrz, luksus palenia tylko wzrośnie.

Brudzenie kotła w chwili obecnej praktycznie nie występuje (prawie nie ma co czyścić, za wyjątkiem popielnika).

Spieki, po zmniejszeniu nadmuchu (30%) i wyregulowaniu czasu podawania paliwa do 4 sek - praktycznie nie istnieją.

Wygoda w kontrolowaniu piecyka za pomocą aplikacji - naprawdę nieoceniona - wszystkie te wykresy z początku wyśmiewane, teraz się okazują BARDZO POMOCNE podczas nauki palenia. Zero notesów / stoperów / ślęczenia z długopisem / itp, jak przy poprzednim piecu. 

Kocioł zamówiłam Mam już dość czytania i wybierania który lepszy.Zrobiłam wieczorem przelew by po nocy kornik znowu nie namieszał w głowie.

 

 

 

 

Nie ma się co dziwić Bietce, po takiej argumentacji kolegi Adama zrobilibyście pewnie tak samo .

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak w temacie kto ma doświadczenie z kotłem Ogniwo Eko Plus M?

Czy jest to kocioł godny polecenia?

Jak wygląda jego faktyczna praca w Waszych kotłowniach? (FOTKI INSTALACJI MILE WIDZIANE)

 

Czy 2 metry prześwitu w kotłowni wystarczy do jego montażu i bezproblemowej obsługi? 

 

 

Bardzo proszę użytkowników o opinie, bo zastanawiam się nad jego kupnem. Brałem wcześniej pod uwagę Stalmark'a, Defro i Heiztechnik'a.

 

Pozdrawiam - Adam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest reszta do Adama Jas a nie do Bietki  :D 
 

Na nowe budownictwo  dla tego kotła  400m2  to nie przesada.
Może wziąć przecież  inny kociołek Ogniwa o mniejszej mocy .

Musisz rozgraniczyć co to jest nowe budownictwo i stare . :P

Usilnie??? Odpowiedziałem tylko, że kocioł OEPM26kW da sobie radę z ogrzaniem 380m2. To było tylko jedno zdanie.
I nadal podtrzymuję, że da sobie radę.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia budynku: 140+100+ 180 = 420m2

Powierzchnia 1 przybudówki 70m2

Powierzchnia 2 przybudówki 60m2

 

A koleżanka podawała w innych postach " dom 380m2, styropian 8" i bądź tu mądry

Mając tak szczątkowe dane i stary szablon to wychodzi praktycznie tyle samo dla budynku - 20,7kW oraz 5,6kW dla przybudówki 1 i 4,5kW dla 2

Co daje nam ok 31kW.

Trzeba pamiętać, że jest stary styropian, nie znamy jego parametrów, jest stary montaż stolarki , więc wynik można śmiało w górę zaokrąglić.

Z twoich wyliczeń wynika że na 420m2 wystarczy kocioł o mocy 20,7kW. Zawijan zaproponował kocioł o mocy 26kW 

Nie boisz się ze zostaniesz zlinczowany jak zawijan pisząc takie  herezje,Bo przecież "doświadczalnie" ci "oni" udowadniają że 26kW jest za mało.

I co na to ci "oni"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jak się na czymś nie znasz, to siedź cicho, i zostaw temat tym co się znają.

To nie jest skierowane do kogokolwiek, ale ogólna zasada, której warto się trzymać, zamiast zgrywać speca.

Najgorsze, że taki zdemaskowany spec, zamiast podkulić ogon i zniknąć na zawsze, nadal gra swoją rolę.

 

Ty, panie "doświadczony forumowicz", ślepy chyba nie jesteś, co ? Aaa.. wiem, robisz za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O o o o... Ciekawe...

Co jest tak ciekawe ? Z jednej strony SJ mnie ***, z drugiej właścicielka troszkę... Wędki rozdaję, nie ryby.

Dziś podjąłem interwencję, przysłowiową karmę dla ryb :)

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jak się na czymś nie znasz, to siedź cicho, i zostaw temat tym co się znają.

To nie jest skierowane do kogokolwiek, ale ogólna zasada, której warto się trzymać, zamiast zgrywać speca.

Najgorsze, że taki zdemaskowany spec, zamiast podkulić ogon i zniknąć na zawsze, nadal gra swoją rolę.

 

Ty, panie "doświadczony forumowicz", ślepy chyba nie jesteś, co ? Aaa.. wiem, robisz za wsparcie.

@verb tak to już jest z "forumowymi fachfcami ", ale bietka też dała się ponieść "cudom" zawijana. z jednej strony klient z drugiej sprzedawca i jeszcze trzeci "kanstuktor".

 

z drugiej strony przecież było wiadomo jaki miała poprzednio kocioł, ile spalała opału, jak instalacja, jaki budynek - to są dane na podstawie których można było wyliczyć ile energii potrzebuje budynek, jakiej mocy kocioł powinien być kupiony, a ze http://cieplowlasciwie.pl/ porównać dane i wprowadzić korekty.

 

 

PS. od jakiegoś czasu to i inne fora bardziej przypominają bazarek i przepychanki kto ma dłuższego certyfikata, a najgorsze jest to że im się na to pozwala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twoich wyliczeń wynika że na 420m2 wystarczy kocioł o mocy 20,7kW. Zawijan zaproponował kocioł o mocy 26kW 

Tyle wynika z zapotrzebowania na sam budynek bez przybudówek, które też są grzane z tego samego kotła!

Ile przybudówki biorą ciepła podałem w tym samym poście, który cytowałeś , a wtedy mamy już 31kW 

Trzeba czytać do końca i ze zrozumieniem i to nie tylko moje posty, ale też posty które dajesz w odnośnikach.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony przecież było wiadomo jaki miała poprzednio kocioł, ile spalała opału, jak instalacja, jaki budynek - to są dane na podstawie których można było wyliczyć ile energii potrzebuje budynek, jakiej mocy kocioł powinien być kupiony, a ze http://cieplowlasciwie.pl/ porównać dane i wprowadzić korekty.

Widzisz... dla mnie wiedza o budynku, czy poprzednim kotle jest niewystarczająca. Dlatego, że się na tym nie znam.

Znam się trochę na instalacjach i poprawnym spalaniu - w tych tematach udzielam się chętnie.

Edytowane przez verb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze werb ze ci nerwy puszczają ,co ? nacisnąłem ci na odcisk , widzę że cię to bardzo  boli .Każesz mi siedzieć cicho i zostawić temat tym co sie znają .Uwazasz ze się do nich zaliczasz?-wątpię.

Widzisz kolego w przeciwieństwie do ciebie ja nie zgrywam speca.W tym wątku doradziłem tylko żeby nie montować zaworu 4D ,oraz pozwoliłem sobie(jak śmiałem) doradzić tobie "specjaliscie"  co zrobić z twoim przemoczonym kominem.Taki specjalista ,a tu  taka wtopa. 

 

cytat-"Ty, panie "doświadczony forumowicz", ślepy chyba nie jesteś, co ? Aaa.. wiem, robisz za wsparcie."

Ślepy nie jestem duzo czytam ,na tym i innych forach ,w przeciwieństwie do ciebie ,mało piszę i wiem ze masz uraz do zawijana. , teraz widzę że do mnie też.

Nie jestem nie byłem i nie będę żadnym wsparciem dla zawijana.Z prostej przyczyny ja tego nie chcę a on tego nie potrzebuje.

  Wiesz kolego mnie z zawijanem nic nie łączy - a sorry jedno - Jesteśmy mieszkańcami MB  w moim przypadku MB3-co to znaczy -w moim przypadku mieszkaniec bloku ,piętro 3

No i kto tu ma podkulić ogon? i zniknąć na zawsze?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.