Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Ani czytać nie potrafisz ze zrozumieniem, ani pisać poprawnie.

Komin ? A co Cię obchodzi mój komin ? Ja nie jestem taki, że się nie przyznam że coś zapieprzyłem, ale to moja sprawa i ew. kogoś kto chce mi pomóc - Ty się do takich nie zaliczasz :]

Nie mam urazu do zawijana, po prostu nie mam kolegów, i walnę w oczy każdemu, gdy mi nie pasuje jego słodkie pierdzenie.

Tyle.

Akurat zawijanowe zdanie na temat spalin, potraktowałem jak dobrą radę. Bez niepotrzebnego roztrząsania - na zasadzie "mądrej głowie, dość po słowie" :)

Edytowane przez verb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam urazu do zawijana, po prostu nie mam kolegów, i walnę w oczy każdemu, gdy mi nie pasuje jego słodkie pierdzenie.

 

No, z tym urazem do zawijana to nie jesteś tak całkiem na "zero", ale walnąć w oczy mi możesz, jak musisz. Nie jestem przeczulony na swoim punkcie. Nie rozumiem jednak, o co Ci chodzi z tym "słodkim pierdzeniem". Za głupi jestem, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wynika z zapotrzebowania na sam budynek bez przybudówek, które też są grzane z tego samego kotła!

Ile przybudówki biorą ciepła podałem w tym samym poście, który cytowałeś , a wtedy mamy już 31kW 

Trzeba czytać do końca i ze zrozumieniem i to nie tylko moje posty, ale też posty które dajesz w odnośnikach.

Sambor -ja to wszystko rozumię .Poblem polega na tym ,ze koleżanka moc kotła dobrała nie na tym wątku , a na tym  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19292-wybór-kotła-z-podajnikiem-proszę-o-pomoc-was/,Tambyło wszystko włącznie z wymiarami budynku i przybudówek. To tam na podstawie tych danych obliczono moc kotła dla bietki.To tam koledzy nie czytali do końca i ze zrozumieniem.

To tam powstał obecny problem bietki.Wystarczyło tylko policzyć tak jak ty to teraz zrobiłeś i sprawy bietki by nie było.

A tu tyle emocji i niepotrzebnych przepychanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie rozumiem jednak, o co Ci chodzi z tym "słodkim pierdzeniem". Za głupi jestem, czy co?

Przecież to nie było do Ciebie bezpośrednio, tylko ogólne moje podejście do niektórych forumowych specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Poblem polega na tym ,ze koleżanka moc kotła dobrała nie na tym wątku , a na tym  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19292-wybór-kotła-z-podajnikiem-proszę-o-pomoc-was/,Tambyło wszystko włącznie z wymiarami budynku i przybudówek. To tam na podstawie tych danych obliczono moc kotła dla bietki.To tam koledzy nie czytali do końca i ze zrozumieniem.

To Ty tak to widzisz, w tym wątku też pytała i podała co prawda szczątkowe informacje (#34)  ,ale o więcej informacji dotyczących budynku instalacji itd..nikt już nie spytał  tylko od razu dostała odpowiedź.  

Więc przestań   ............   (brzydki wyraz).

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, czym się różnimy?

Ano tym, że Wy potraficie tylko doradzać, najchętniej cudzym kosztem, a ja potrafię rozwiązywać problemy. Mówię tu publicznie, że problem bietki zostanie rozwiązany jak należy. Spokojnie. Nie popisujcie się.

Możesz coś więcej ? o to rozwiązanie problemu pytam bo co do pierwszej części to znowu muszę się z Tobą zgodzić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję.  Spiek żużlowy po prawej, duży zahaczył się o mocowanie cegły, chyba wymaga interwencji pogrzebacza. Bardziej na lewo małe spieki koksowe, z mojego doświadczenia niegroźne. Jeszcze bardziej na lewo nie pali się i to jest już poważny problem, może zapchane dysze. Co do oceny płomienia to zdjęcia płomienia robione bez szyby są zwodnicze ale gdybym miał oceniać to raczej płomień kopcący - sugerują mi to te czerwone "duszki" po obu stronach płomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol  Bietka mam prośbę-napisz jak się ma góra palnika  po drugiej stronie czyli od wymiennika czy tam jest też taki spiek dużo popiołu jak z przodu co widać na zdjęciu z przodu bo wg mojego widzi misie na 100% jestem pewny że tak nie jest-- z zdjęcia co widać zasobnik węgla jest a raczej musi być po lewej stronie patrząc na front pieca  -i zaczniemy dyskusję czarno na białym 

czekam na odpowiedź B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopci z obu stron, z lewej bardziej.

To teraz recepta potrzebna, bo: zwiększenie nadmuchu, lub wydłużenie przerwy, powoduje prawie natychmiastowe zatkanie palnika lawą. I to nie były duże ruchy w nastawach - plus 1% wiatru, lub plus 1sec przerwy.

Obniżenie mocy - nie robi temp. CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co znajduje się na blogu Zawijana https://zawijan.wordpress.com/regulatory-kotlow/algorytm-spalania/

Niewielkie zmiany mocy dmuchawy powodują znaczne zmiany ciśnienia. Ja nie mam sterownika z regulacją mocy dmuchawy tylko reguluje ciśnienie przysłoną na wlocie dmuchawy. Zmiany nawet o milimetr przesunięcia tej przysłony są istotne dla kopcenia. 

Jeżeli u Bietki jest przysłona to ustawić dmuchawę o 1% więcej niż wcześniejsze ustawienia gdy nie robiły się spieki i zmniejszać przysłoną jeżeli jest a jak nie ma to zaklejać wlot powietrza taśmą.

Do obserwacji tego co dzieje się na palniku dobrze dociąć szybę na otwór drzwiczek i oberwować na bieżąco zmiany w płomieniu.

Tu coś więcej o szybie i metodzie oceny jaką stosuję https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20308-optymalne-ustawienie-kotła-defro-akm-22kw/#entry227640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek61

Szyba fajna rzecz, jeden z kolegów ma.

Ale nie każmy koleżance robić takich rzeczy, bo jest już wyczerpana tą ciągła walką z cudem techniki.

Dodanie 1% wiatru oczywiście zmniejsza dymienie... ale długo się tym nie nacieszy.

 

Konkretne nastawy proszę tu w temacie podawać, a nie pisać mnie czy jej na pw, jak to ujowo prowadzę to guano.

Będzie dokładnie jak tu napiszecie.

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie

czy ma ktoś zdjęcia z palnika em -jak wyglądają dysze- jak są rozmieszczone dookoła w środku B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest opis co tam swiszczy po drugiej stronie na palniku-NIE

są zdjęcia dysz-NIE

to nawet VERBOMAT NIC NIE WSKÓRA

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Komentować.

Czy można odkręcić uchwyty cegieł ,utrudniają odpopielanie.  ;)

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.