Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Pieklorz vel Jarecki79

Umówmy się tak - wrócisz Pan z urlopu do firmy, zrobisz Pan porządne skany certyfikatów wystawionych dla kotłów SKAM-P, opublikujesz Pan je na wątku o kotłach SKAM-P. Wtedy sobie o nich tam porozmawiamy.

A jak już te skany dla kotłów SKAM-P będą opublikowane - to ja opublikuję skany certyfikatów dla kotłów OGNIWO, które Pana interesują, na stosownych wątkach o tych kotłach. I też sobie o nich porozmawiamy.

Do czasu opublikowania skanów certyfikatów dla kotłów SKAM-P jesteś Pan dla mnie osobnikiem nie wartym dyskusji. Dlaczego? Sam Pan dobrze wiesz.

P.S.

Nie mam "Mojego Instytutu". Coś się Panu pokręciło  :)

Edytowane przez ZawiJan99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwijan ty to jednak masz tupet, lata forumowych wojenek zrobiły swoje. spaliny 142,8 st C? czy to nie jest oszustwo i wprowadzanie w błąd? czy spaliny u bietki są podstawą do reklamacji kotła w całości? czy może tylko wymianą czujnika spalin, może on też jest uszkodzony, czy parametry pracy kotła są prawdziwe? takich i innych pytań jest wiele na które oczywiście nie odpowiesz bo akurat nie masz ochoty.

fajnie że udzielasz się w temacie i nic nie wnosisz

 

PS. temat nie jest o innych kotłach i atestach. dajcie możliwość zainteresowanym kotłem wczytać się :D w rzeczywiste osiągi tego cuda, tak aby mogli w spokojny i rzeczowy sposób podjąć decyzję !

A ty się lepiej zastanów nad tym, co piszesz. Przede wszystkim nad tym, co to są badania atestacyjne, a co warunki eksploatacyjne i jakie związki zachodzą, lub nie zachodzą, pomiędzy tymi warunkami.

A jak już się zastanowisz - to pytaj. Chętnie odpowiem.

Edytowane przez ZawiJan99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijam z bloga autorskiego vel Jacek Zawistowski w przeszłości dyrektor Instytutu Chwmicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, Twoje podpisy widniały na starszych atestach.

 

Zatem jak wiadomo gdzie pracujesz to wiadomo ze wgląd w atesty masz i niczego Tobie wklejać ne muszę.

 

Może admin zrobi porządek z wypisywanymi oszczerstwami i nieprawdziwymi informacjami wypisywanymi o innych wyrobach.

 

No a teraz to czego się dowiemy o tych spalinach u Bietki? Pomyślmy 1primo węgiel. Jaki zatem musi kupić bo zgodnie z nową norma musi to być paliwo średniej klasy które normalnie można nabyć na wolnym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty się lepiej zastanów nad tym, co piszesz. Przede wszystkim nad tym, co to są badania atestacyjne, a co warunki eksploatacyjne i jakie związki zachodzą, lub nie zachodzą, pomiędzy tymi warunkami.

A jak już się zastanowisz - to pytaj. Chętnie odpowiem.

sęk w tym, że ja pytam, ale Ty nie odpowiadasz lub odpowiadasz wybiórczo.

a co do badań atestacyjnych,  nigdzie nie ma adnotacji że parametry które są podane w dtr są nieosiągalne w warunkach "domowych" i nie wolno się nimi sugerować. co się stanie w sytuacji gdy ktoś kupi ten kocioł, dostanie na zakup kotła dotację z gminy i ktoś będzie chciał sprawdzić czy aby $$ wyłożona na dotację nie poszła w błoto i zacznie się "dokładnie" przyglądać osiągom tego kotła w warunkach domowych. do jakich wniosków może dojść porównując drt i odczyty ze sterownika. przecież zapisy na karcie pamięci to miecz obosieczny. a zdarzyć się może również inna sytuacja, że ktoś podejmie decyzje o zakupie kotła na podstawie drt i bardzo spodoba mu się temp spalin na poziomie 140 st C, a po odpaleniu kotła dostanie zawału?!

tam jest wiele rzeczy napisane, które w delikatny sposób się zajeżdżają.

świadomość społeczeństwa sukcesywnie się podnosi i coraz trudniej robić ludziom wodę z mózgu, ale jak widać jeszcze ciągle się udaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biatka jak tam kocioł? Nie marzniesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim węglem teraz palisz w te mrozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijam z bloga autorskiego vel Jacek Zawistowski w przeszłości dyrektor Instytutu Chwmicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, Twoje podpisy widniały na starszych atestach.

 

Zatem jak wiadomo gdzie pracujesz to wiadomo ze wgląd w atesty masz i niczego Tobie wklejać ne muszę.

 

Może admin zrobi porządek z wypisywanymi oszczerstwami i nieprawdziwymi informacjami wypisywanymi o innych wyrobach.

 

No a teraz to czego się dowiemy o tych spalinach u Bietki? Pomyślmy 1primo węgiel. Jaki zatem musi kupić bo zgodnie z nową norma musi to być paliwo średniej klasy które normalnie można nabyć na wolnym rynku.

 

Jak dla mnie - to nic nie musisz.

Dobrze byłoby jednak, gdybyś pokazał te certyfikaty swoim potencjalnym klientom. Ty jednak wolisz rozwadniać im mózgi. A może nie masz tych certyfikatów? To nie jest oszczerstwo, tylko pytanie, które nasuwa mi się na podstawie Twoich zachowań. No, bo dlaczego nie chcesz ich pokazać? Tylu producentów pokazuje je bez żadnych oporów. A Ty...???

Przedstawiłem Ci propozycję. Podtrzymuję ją. Jeśli nie opublikujesz certyfikatów dla kotłów SKAM-P, to będzie znaczyło, że... Dobrze myślę?

Do zobaczenia na wątku o kotłach SKAM-P  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym, że ja pytam, ale Ty nie odpowiadasz lub odpowiadasz wybiórczo.

a co do badań atestacyjnych,  nigdzie nie ma adnotacji że parametry które są podane w dtr są nieosiągalne w warunkach "domowych" i nie wolno się nimi sugerować. co się stanie w sytuacji gdy ktoś kupi ten kocioł, dostanie na zakup kotła dotację z gminy i ktoś będzie chciał sprawdzić czy aby $$ wyłożona na dotację nie poszła w błoto i zacznie się "dokładnie" przyglądać osiągom tego kotła w warunkach domowych. do jakich wniosków może dojść porównując drt i odczyty ze sterownika. przecież zapisy na karcie pamięci to miecz obosieczny. a zdarzyć się może również inna sytuacja, że ktoś podejmie decyzje o zakupie kotła na podstawie drt i bardzo spodoba mu się temp spalin na poziomie 140 st C, a po odpaleniu kotła dostanie zawału?!

tam jest wiele rzeczy napisane, które w delikatny sposób się zajeżdżają.

świadomość społeczeństwa sukcesywnie się podnosi i coraz trudniej robić ludziom wodę z mózgu, ale jak widać jeszcze ciągle się udaje. 

Masz rację. Ciągle jeszcze niektórzy robią ludziom wodę z mózgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci trochę żartobliwie - to nie jest nowy wyrób, tylko udoskonalony stary  :) Udoskonalony dzięki tysiącom testerów, tak jest.

 

Ja widzę to cienko i to wcale nie przez pryzmat kotła koleżanki, choć tu dała się ponieść ciepłym słówkom i zapewnieniom "Fachowców",

Pewnie wyjdzie z tego jak : znajdzie dobry opał, ociepli budynek i instalację oraz zmieni inst w kotłowni.

Proponowany zaw 4-D może być złym związaniem.

 

Koszt poz 2 i 3 to ok 30 kzł.

 

Ale wracając jeszcze do kotła to chciałbym wiedzieć na jakim modelu opiera się obecna konstrukcja - przecież nie ma starszym Ogniwie

Choć jeden @Zawijan podaje u nas 

 

 

 

Napisano 02 październik 2015 - 16:09

Odpowiem Ci trochę żartobliwie - to nie jest nowy wyrób, tylko udoskonalony stary  :) Udoskonalony dzięki tysiącom testerów, tak jest.

 

To na swojej stronie https://zawijan.wordpress.com/podstawy/a-teraz-ogniwo-eko-plusm/  , post z dn  27 Czerwiec 2015 o 18:21 drugi @ Zawijan podaje tak

 

Jak widać, konstrukcja OEPM różni się znacznie od OEP.

Na sąsiednim forum (FM)  http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235435-Ogniwo-Eko-Plus-M-pytania-i-odpowiedzi-czyli-jak-to-jest-z-tym-kot%C5%82em/page3 sugerowano , że podobne rozwiązanie jest w kotle RBR  B)  :D

Ale nie o tym chciałem się wypytać:

 

Podstawowe i właściwie jedyne pytanie: jaka jest naprawdę moc tego kotła????

Na w/w forum @zawijan podaje:

 

 

W przeciwieństwie do dotychczas produkowanych kotłów, OEPM nie ma rezerwy mocy. Jego moc nominalna (26 kW) jest równocześnie jego mocą maksymalną. Podkreślam to szczególnie mocno, bo to różnica bardzo istotna. Także w stosunku do kotłów OEPlus.

 

 

Tak naprawdę, to jest kocioł 7,5 kW "przystosowany" do pracy z mocą maksymalną 26 kW. Wyjaśnię to później, może nawet dopiero jutro, bo dostałem teraz trochę roboty. Proszę zwrócić uwagę, że na mocy 7,5 kW ma on wyższą sprawność niż na 25 kW.

 

 

 

bietka, dnia 20 List 2015 - 08:09, napisał:

Interesuje mnie ten kocioł tylko mam dylemat czy da radę ogrzac moje metry-ok 380 z lat 80 ocieplenie 8 cm st.Tu 26 kw to max?a inne np stare ogniwo 25 kw ma jakieś rezerwy mocy?

On u mnie będzie miał co robić. Nie obawiam się pracy ma małych mocach tak jak Wy tylko właśnie jak poradzi sobie z dużą mocą w pracy ciągłej?Instalator upiera się przy żeliwnym klimoszu 32 kw.

i odpowiedzi 

 

 

ZawiJan99, dnia 20 List 2015 - 10:41, napisał:

OEPlusM da sobie z tym radę. Bez obaw.

 

 

ZawiJan pisze:

20 Listopad 2015 o 11:49

Wystarczy. Bez obaw.

Odpisałem Ci już także na tym drugim forum :)

I tu pytanie z branży motoryzacyjnej: jak kupujecie samochód , który ma jechać przeważnie 200km/h to czy kupicie auto które może osiągnąć a na co dzień 150, a chwilowo te 200, paląc 2x więcej niż przy 150

Czy kupujecie takie, które może bez problemu jechać 250, a 200 to dla niego standard, a spalanie ma mniejsze niż to pierwsze.

Poniżej kilka wybranych zrzutów cytowanych wyżej, aby przypadkiem nie zaginęły 

 

Pozdrowienia Noworoczne dla Forum

post-18578-0-06800300-1451672660_thumb.jpg

post-18578-0-38269900-1451672674_thumb.jpg

post-18578-0-06838200-1451672861_thumb.jpg

post-18578-0-35743400-1451672873_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sambor

Aleś się napracował.

To teraz jeszcze napisz, o co ci chodzi, bo nie za bardzo rozumiem.

To jest wątek o kotle OEPM. Zgadza się. Pytaj. Tylko proszę, po jednym pytaniu na raz. Nie jestem w stanie dorównać wam szerokością horyzontów myślowych. Proszę więc ułatwić mi odpowiadanie. Dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pytanie z branży motoryzacyjnej: jak kupujecie samochód , który ma jechać przeważnie 200km/h to czy kupicie auto które może osiągnąć a na co dzień 150, a chwilowo te 200, paląc 2x więcej niż przy 150

Czy kupujecie takie, które może bez problemu jechać 250, a 200 to dla niego standard, a spalanie ma mniejsze niż to pierwsze.

Bardzo fajnie to przedstawiłeś.

Ale teraz wczuj się w rolę bietki, i spróbuj się poczuć tak, jak ona się czuje czytając te teksty.

Naprawdę nie można dać spokoju ? Coś mądrego doradzić ? Życzyć jak najlepiej ?

Już powiedziano, że obiekt przejdzie planowaną modernizację... Pomóżmy przetrwać te kilkanaście dni mrozu i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor wg zawijana to kocioł 7.5kW który może pracować na 26kW.

Moim zdaniem norma każe mówić o kotle 26kW który wg tej normy też należy zbadać na30%mocy czyli tych właśnie 7,5kW

 

Zawijam publikuje, że nie ma szans na to by szedł powyżej 26kW co sam cytowałeś a na tym wątku podaje ze bez problemu spali więcej jak będzie trzeba.

 

Moim zdaniem gubi się we własnym mataczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zadam proste pytanie. Na stronie producenta jest napisane, że to kocioł do max 240m^2 powierzchni użytkowej( pewnie było brane pod uwagę budownictwo nowoczesne ) , więc co ten OEPM robi u Bietki? 

 

Hmm, jest sobie ten Sas Solid -> http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/produkty/cennik/sas_solid_14_48kw.pdf

 

Punkt 22 w tabelce. Dla 300-400m^2  jest 36kW, gdzie 300m^2 to dom niecieplony a 400m^2 dobrze ocieplony. 

 

Przecież te dane nie są z syfitu. Wszystko jest obliczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to przedstawiłeś.

 

Ja nie mam nic do @bietki,  mocno jej współczuję i życzę ciepłego przerwania zimy

Natomiast złoszczą mnie półprawdy na temat technicznych danych tego kotła i ich dowolna interpretacja przez jego twórców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zadam proste pytanie. Na stronie producenta jest napisane, że to kocioł do max 240m^2 powierzchni użytkowej( pewnie było brane pod uwagę budownictwo nowoczesne ) , więc co ten OEPM robi u Bietki? 

 

Hmm, jest sobie ten Sas Solid -> http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/produkty/cennik/sas_solid_14_48kw.pdf

 

Punkt 22 w tabelce. Dla 300-400m^2  jest 36kW, gdzie 300m^2 to dom niecieplony a 400m^2 dobrze ocieplony. 

 

Przecież te dane nie są z syfitu. Wszystko jest obliczalne.

Nie widzę tu pytania do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie było bezpośrednio do Ciebie. Napisałem ogólnie, kto chce ten odpowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ? Grudnfos Alpha2 32-60, pracująca w trybie AA. Co jeszcze chcesz wiedzieć ?

4D ma być remeduim ? Dlaczego ?

Dyskusja jest tak gorąca, że w tej chwili proszę już nie brać moich porad jako jakiegokolwiek wyznacznika, żeby mnie potem ktoś nie chciał ukrzyżować za ten 4D, proszę zatem potraktować poradę jako nieaktualną. Podam tylko z mojego podwórka, czyste fakty odpowiadając na pytanie Verb-a bo akurat nadarzyła się okazja, która nie zdarza się co dzień. Zostawiłem dom z wygaszonym kotłem bo wyjechałem w góry, dom klocek, 3 kondygnacje, ocieplenie jak u Bietki, 10 kaloryferów żeliwnych, 300-400 l , pompa 6m na drugim biegu (70 W). Kocioł śmieciuch 23 kW, bez ocieplenia domu był na styk teraz ma zapas mocy. Kocioł wygasł ponad 2 doby temu, średnia dobowa -6C, dzisiaj dotarłem zobaczyć co w domu. 14 C, na zewnątrz -10C. Rozpalam o 19, opał 3-4kg suchego drzewa, 8 kg węgla, po 45 minutach woda na CO 35C, wszystko do tej pory sterowane ręcznie, wrzucam 10 kg flotu i załączam automat, w tej chwili na CO 45. Dodam, że gdy dom był nieocieplony paliłem ciągle a zaworem sterowałem pogodowo z Estymy. Wiecie już czemu czytam dział podajnikowce z dostępem do netu i chwalę 4D. Bez 7 lat praktyki i zaworu który sam dobrałem siedziałbym teraz i kwiczał. Rano odpalam ponownie i wracam w góry, w niedzielę albo poniedziałek powtórka. Dobrze, że mam niedaleko. Ciepła życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.