Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

@Bietka opanuj ten zawór 3D. Wydaje mi się, że nastawy na sztywno będą lepszymi niż na podstawie temperatur ze sterownika, ustabilizuje to spalanie. Nie wiem czy to tak zdrowe dla kotła i ogólnie ekonomii to co teraz się dzieje. 

 

Tak poza tym ten Jaret Plus jest niezły. Za każdym razem przekracza 200 stopni C. Na ruskim tak nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł sobie poradzi  z takimi skokami temp. spalin, ważne żeby temp. wody była stabilna , mnie się wykres podoba, jeśliby jeszcze przy 190C wchodził w podtrzymanie a załączał przy 140C byłoby super, zaworem przy tej ilości wody sterować delikatnie. 

Edytowane przez Mancio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie 10 minutowe przestoje(0%) z totalnym odcięciem tlenu chyba nie są zdrowe dla kotła? W automacie pewnie by sobie kręcił na 33%, ale automat totalnie nie sprawdził się w tej instalacji.  @Bietka to już wiesz co kupować, ten Jaret Plus dobrze się pali. Nie masz po nim spieków i niespalonego węgla? Nastaw się już na jeden typ węgla, jednej firmy.  Ekogroszek musisz teraz kupować tylko latem. Akurat w Polsce lata są i będą gorące, więc tak do połowy sierpnia należy coś kupić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfekcyjnie ten Jaret Plus nie spala się jak ruski. Nie widać po wykresach żeby te spieki zapychały palnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie 10 minutowe przestoje(0%) z totalnym odcięciem tlenu chyba nie są zdrowe dla kotła? W automacie pewnie by sobie kręcił na 33%, ale automat totalnie nie sprawdził się w tej instalacji.  @Bietka to już wiesz co kupować, ten Jaret Plus dobrze się pali. Nie masz po nim spieków i niespalonego węgla? Nastaw się już na jeden typ węgla, jednej firmy.  Ekogroszek musisz teraz kupować tylko latem. Akurat w Polsce lata są i będą gorące, więc tak do połowy sierpnia należy coś kupić.

Zdecydowana większość regulatorów ( sterowników ) tak prowadzi kotły, znaczy z tymi przestojami i to znacznie dłuższymi, w lecie przy grzaniu tylko CWU myślę że dobrze ponad 90% czasu kocioł stoi w podtrzymaniu.

Mogę bez problemu ustawić go tak żeby pracował non-stop bez odstawiania ( podtrzymania ) "skacząc" sobie po dwóch mocach tyle że dla jednego zasobnika innego węgla mija się to z celem.

To jest trochę czasu lampienia się non-stop w ekran, można też "strzelać na oślep" ale nie zawsze wtedy trafia się do celu :)

Było tak przez kilka godzin pracy na tym syberyjskim podobno. Kocioł chodził 30/25 bez odstawiania na tych dwóch mocach.

Niektórych to pewnie przerażało i krzyczeli że to już koniec :)

Napisze może jakie to były różnice:

9 podań po 13s dla mocy 25kW to 9x13=117s w grupie

8 podań po 15s dla mocy 30kW to 8x15=120s w grupie

czy można tu pisać o jakiś końcach ? różnica w grupach to aż 3s:) ale jak się widzi 30kW to się sierść jeży na skórze, hehe

Zawijanowi pewnie szybciej by poszło z przeliczeniem tego bo on dłużej do szkół ode mnie chodził :) z jaką mocą pi razy drzwi pracował kocioł zakładając jakąś tam sprawność oczywiście realną a nie tą "badawczą"

Bietka mówiła mi wczoraj że poszło około 80kg/dobę teraz chyba jareta plusa, dobry jaret plus to między 25 a 26MJ/kg bliżej 26 zależy co tam napaprali i w jakich ilościach, ten syberyjczyk nie podejrzewam żeby miał więcej jak ze 23

Edytowane przez karoka65
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł przy tej konstrukcji wymiennika i ciągłym dość mocnym wentylu nie odbierze w pełni ciepła ze spalin , potrzebne mu jest ich spowolnienie żeby konstrukcja dzwonu też to ciepło odebrała (modulacja przy małej instalacji a tu 0/1 bo i tak nie ma co liczyć na długie podtrzymanie) i to widać po wykresach, bez drobnych poprawek nie ma co ganiać kotła powyżej 200C na spalinach, zawór tak jak pisałem po aptekarsku, pozdrawiam brać kotłową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijanowi pewnie szybciej by poszło z przeliczeniem tego bo on dłużej do szkół ode mnie chodził :) z jaką mocą pi razy drzwi pracował kocioł...

Kocioł pracował z mocą dokładnie zbilansowaną ze stratami cieplnymi ogrzewanego obiektu. I jeszcze zostaje mu co nieco rezerwy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam dzisiaj na składzie by kupic tego jareta co jest teraz na palniku ale niestety pracownik w sobotę po moim zakupie zapomniał nakryc groszek i zalany jest wodą.

Jedyny suchy to syberyjski więc kupiłam to co jest.Mam też 1 t rozsypanego po całej kotłowni ten  http://superopal.com/sklep/polski-ekogroszek-25-plus-promocyjna-cena  po 750 zł

Jutro jak  wypali się jaret to nasypiemy zasobnik perły i zobaczymy jak będzie się paliła na grupowym ustawionym dla syberyjskiego.

Obecnie po powrocie do domu podniosłam temp o 1 st i widzę jak to zaburzyło spalanie. Oj,dużo nauki mnie czeka.

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten polski z superopał jeszcze nie odparował z wody? Niestety z zakupami w internecie na ten sezon musi zrezygnować. Prawdopodobnie co nie kupisz to i tak przyjedzie mokre/zawilgocone.

 

Jaki masz płomień przy tych 46%? Pionowy i biały czy leniwy i żółty?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł pracował z mocą dokładnie zbilansowaną ze stratami cieplnymi ogrzewanego obiektu. I jeszcze zostaje mu co nieco rezerwy. :)

No to na pewno ale bardzo dyplomatycznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym na prawdziwe testy przyjdzie jeszcze czas, muszą być porządne ujemne temperatury w dzień  i w nocy. Na razie jest "lato",  niektóre domy można wygrzać czajnikiem ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz płomień przy tych 46%? Pionowy i biały czy leniwy i żółty?

Jeśli już bierzemy ognień przez "analizator źrenicowy" to wygląda to mniej-więcej tak:

biały-pionowy-krótki-fuczący = za dużo tlenu czytaj nadmuchu, źle

żółtawy-intensywny = jako-tako, uznajemy że tlen w miarę dobrze ( nadmuch )

czerwonawy-leniwy = za mało tlenu ( nadmuchu ) źle.

Nie rozregulujcie Bietce tego kotła bo święta idą a ja w święta piję gorzałę :) nie będę siedział przed lapkiem.

Powodzenia życzę i pamiętaj Bietka co Zawijan napisał w jednym poście nie dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł przy tej konstrukcji wymiennika i ciągłym dość mocnym wentylu nie odbierze w pełni ciepła ze spalin , potrzebne mu jest ich spowolnienie żeby konstrukcja dzwonu też to ciepło odebrała (modulacja przy małej instalacji a tu 0/1 bo i tak nie ma co liczyć na długie podtrzymanie) i to widać po wykresach, bez drobnych poprawek nie ma co ganiać kotła powyżej 200C na spalinach, zawór tak jak pisałem po aptekarsku, pozdrawiam brać kotłową.

Poproszę Andrzeja_M o zajęcie stanowiska w tej teorii :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już bierzemy ognień przez "analizator źrenicowy" to wygląda to mniej-więcej tak:

biały-pionowy-krótki-fuczący = za dużo tlenu czytaj nadmuchu, źle

żółtawy-intensywny = jako-tako, uznajemy że tlen w miarę dobrze ( nadmuch )

czerwonawy-leniwy = za mało tlenu ( nadmuchu ) źle.

Nie rozregulujcie Bietce tego kotła bo święta idą a ja w święta piję gorzałę :) nie będę siedział przed lapkiem.

Powodzenia życzę i pamiętaj Bietka co Zawijan napisał w jednym poście nie dawno.

 

Nic nie będę gmerała.Jest ciepło więc jutro wsypię perłę i zobaczymy jak się będzie paliło na tych samych nastawach co dziś ew.po obserwcji płomienia i kopczyka przestawię grupowe dla syberyjskiego.Po tym czasie będzie sypany syberyjski.Jak przyjdą duże mrozy to uruchomię kominek/lubię palić w nim/ a chłopaki na dole przestana narzekać że za ciepło i zmuszeni są palic papierosy w otwartych drzwiach by połączyć 2 rzeczy w 1.

Karoka- przyklepujesz taki plan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze , jako , że nastała cisza powiem co widzę po wykresach, sterowanie zaworu 3D nie nadąża za układem ( jego bezwładnością) a właściwie jest za szybkie i należy to sterowanie wyłączyć, tu nie ma cudów i nie ma co oczekiwać , że po kliknięciu w sterownik zrobi się nam na CO 45 gdy było 38 , nie jest to wina kotła , sterownika ani operatora, po prostu takie układy przechodzą do lamusa i taka jest kolej rzeczy. Ustawmy ten zawór tak jak pisałem na 25%(ręcznie) i poczekajmy aż wszystko się unormuje. Piszę to bo steruję taki zład wody zaworem 4D i widzę na wykresach to co było u mnie tylko 7 lat temu. Jeśli wymiennik jest czysty to wysterujemy ten kociołek spalinami 150-180C, pozdrawiam.

Edytowane przez Mancio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wina węgla już innego czy lekkich korekt ustawień bo takie były, ale kocioł już nie potrafi nawet dobić do 50 stopni. Temperatura na zewnątrz taka sama jak wczoraj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel nadal jaret plus od wczoraj.Byłam właśnie-naprodukował się duży spiek z tyłu i zapchał palnik.Zrzuciłam go.U nas nadal strasznie wieje Zmniejszyłam też dmuchawę

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bietka ty zużywasz 2-3tony na miesiąc nie lepiej ci kupić cały samochód z kopalni a nie po 1 tonie co 2 tygodnie i siedzieć na etacie palacza bo za każdym razem jest co innego. A tak raz ustawisz i masz spokój na 12 miesięcy. Licz się z tym że chłopaki niebawem stracą chęci do pomocy jak co chwile dajesz im nowe zadania bo to mokre a to taki a to ciepło a to zimno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.