Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Coś ten syberyjski nie chce się rozbujać. Pewnie znów palnik zalepiony spiekami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwon Kuźniecowa... Nie ma deflektora jak w innych kotłach. Deflektorem jest sklepienie ceramiczne na szczycie komory spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niech bietka  rano po kontroli palnika spróbuje na typ kotła ekoplus i korekta dmuchawy na 0

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim tu przeczytalam zrobiłam korektę -1 o 4.36 palimy syberyjskim.

Ocencie teraz jego pracę  po korekciw bo ja tych wykresów spalania nie umiem ogarnąć.Wszystko mi się rozjeżdża.

 

Czy mi się wydaje że po korekcie wzrosło spalanie ale poprawiła się stałopalność?

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy każdej zmianie węgla dokonujesz próby tzn. wsypujesz 10kG lub ile chcesz i patrzysz w jakim czasie ci się spali. Dzięki temu wiesz na ile ustawić podajnik do opróżnienia oraz ile wpisać KG na min pracy podajnika. Jak masz to dobrze ustawione to wtedy wykresy są rzetelne a tak na oko to nie ma co na to patrzeć bo każdy węgiel ma inną gradację i będzie miał inny czas. Ogólnie w twoim przypadku wskazanym by było znaleźć dobry groch i kupić go na całą zimę bo tak to się dziewczyno zjedziesz 

Edytowane przez bigber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Ty Bietka zostałaś sama na placu boju? Sprzedawco-Serwisanci i projekto-blogerzy juz nie prowadzą Twojego kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tu nie teges.... wyjdzie 90kg na dzień? Pełna moc?

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim tu przeczytalam zrobiłam korektę -1 o 4.36 palimy syberyjskim.

Ocencie teraz jego pracę  po korekciw bo ja tych wykresów spalania nie umiem ogarnąć.Wszystko mi się rozjeżdża.

 

Czy mi się wydaje że po korekcie wzrosło spalanie ale poprawiła się stałopalność?

Wygląda jakby to był  słabszy węgiel od tej czarnej perły  mniej kaloryczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośnie temperatura spalin, spada temperatury wody. Tak jakby dmuchawa wychładzała wymiennik albo energia cieplna w większości uciekała w komin.  Jak dla kotła się zechce to temp. może i podgonić do 57 stopni. Przychodzi moment i wszystko leci w dół. 

 

A powinno to wszystko iść w parze, rośnie temp spalin rośnie temp wody. I odwrotnie, spada temp. spalin i spada temp. wody. 

 

@bietka

Jak tam ten syberyjski, robi spieki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Ty Bietka zostałaś sama na placu boju? Sprzedawco-Serwisanci i projekto-blogerzy juz nie prowadzą Twojego kotła?

Ktoś prowadzi bo wczoraj ktoś kazał zmienić CWU na 57 stopni i powrót na 48 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie steruję tym kotłem. Od momentu, kiedy przekazałem bietkę z kotłem w ręce karoki, jestem wyłącznie obserwatorem.

 

Wielokrotnie już pisałem na różnych forach, że nie zatrudniam się nigdzie, ani jako instalator, ani jako palacz kotłowy.

Coś tam czasem podpowiem, zwrócę czasem na coś uwagę - kiedy dostrzegam taką potrzebę. Na razie takiej potrzeby nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w sytuacji identycznej  w jakiej był zalozyciel tego tematu , spodziewałem się tu wiarygodnych i rzetelnych opinii uzytkownikow OEP , a z tym co się tu dzieje , to jest niewiarygodne !

Nie wiem , mogę się tylko domyslac w czyjm i w jakim interesie działają  "etatowi dyżurni znachorzy" ,  zapewne bez interesownie nie , bo do tematu  wiele nie wnosza - tylko oszolomstwo !

 

Uzytkownik przed uruchomieniem , powinien dobrze zapoznać się z instukcja obsługi , taka jest rzeczywistość , a w tym przypadku szczególnie skoro nabyl tak inteligtne urządzenie , które jeszcze samo się nie skowiguruje , instalacji nie dostosuje , w dodatku odpowiedniego wegla sobie nie zakupi - pracując w tak ekstremalnych warunkach - spelniajac te warunki , uważam ze problemu by nie było .

 

Dla czego tu jestem , ponieważ byłem w podobnej sytuacji , nie znając tematu i poddajac się oszolomstwu stalem się niewolnikiem podajnikowca tłokowego i jestem w sytuacji gorszej niż w temacie , ponieważ piec to prymitw .

 

                   Pozdrawiam !

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A braku rezerw mocy Panie ZaiJan99 Pan tutaj nie widzisz? Czy może jeszcze spokojnie 10kw w razie W pociągnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A braku rezerw mocy Panie ZaiJan99 Pan tutaj nie widzisz? Czy może jeszcze spokojnie 10kw w razie W pociągnie?

Nie znam tej instalacji. Nie znam tego węgla.

Ale... bietka pisała, że jej ojciec spalał w zasypowcu 100kg węgla na dobę.

OEPM 26kW przy pracy na pełnej mocy (ciągłej, tak jak w warunkach testowych) spala ok. 125kg/dobę węgla o kaloryczności ok. 25.000kJ/kg. W razie potrzeby z pewnością może spalać jeszcze trochę więcej -, być może z nieco gorszą sprawnością, ale może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi jednego nawrotu spalin w tym kotle więc wentylator nie powinien tak dmuchać, zostawiłbym 35-40%, skoro robią się spieki to jest duża temperatura , może jednak na próbę wyciągnąć te cegły a spaliny bardziej dogrzeją boki kotła , powinien być duży kopiec więc niestety duże podawanie byleby za dużo węgla nie zrzucał. I ciągle mi brakuje deflektora na końcu płomieni chyba że chodzi jak rakieta pod samo sklepienie.

Edytowane przez Mancio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na tym syberyjskim praca jest bardziej ustabilizowana. Nie wiadomo co Bietka robi, czy biega co chwile rusztować czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.