Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak konie czabawy to poszłam do kotla.W popielniku były czarne wegielki takie że mozna je ponownie pewnie spalić.Tem węgiel nie robi spieków.Po otwarciu kotła po raz pierwszy nie buchnął mi w twarz dym .Mogłam gapic się na palnik bez smrodu czadu.Pali się żywo mocno i nie ma kupy wegla.Sam się wypalił i przesypał bo nikt nie rusztował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

węgiel nie robi spieków.Po otwarciu kotła po raz pierwszy nie buchnął mi w twarz dym .Mogłam gapic się na palnik bez smrodu czadu.Pali się żywo mocno i nie ma kupy wegla.Sam się wypalił i przesypał bo nikt nie rusztował.

Dobra wiadomość. Widzisz jak ważna jest jakość węgla. 

 

Bym jeszcze dodał, że pewnie sprawdzałaś przy mocy dmuchawy 60% bo od pewnego czasu tak dmucha. Przy 54% już zaczynają się problemy z niedotlenieniem palnika.

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawią się sterownikiem, raz podajnik przyspieszają raz zwalniają(raczej skracanie lub wydłużanie czasu podawania paliwa). Tym się nie przejmuj, to tylko testy. Najlepiej takie rzeczy robić będąc przy kotle a nie zdalnie nie widząc co się dzieje w palniku. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie 

Nie sledze wątku od początku , możne bylo to tłumaczone , ale dlaczego temperatura CWU jest 18.5* ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na przyszłość co jest przyczyną że spada niespalony do popielnika?

Niewłaściwe proporcje ilości podawanego powietrza do ilości podawanego węgla (za mało powietrza).

 

Jeszcze jedno: Nic w nocy nie reguluj. Zostaw te nastawy, które Z_2 ustawi.

Edytowane przez ZawiJan99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać zaczyna się chrzanić spalanie jak moc dmuchawy schodzi poniżej 60%. @Bietka sprawdzała palnik przy 60% i jest ok, bez dymu w komorze spalania i prawidłowy płomień. Temperatura też zaczęła rosnąć na kotle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na przyszłość co jest przyczyną że spada niespalony do popielnika?

 

Spiekalnośc, tj. tzw RI węgla, jak jest już ok. 15RI lub więcej, to zaczyna przy palnikach żeliwnych z jednej strony spadać niewypalony do końca koks.

Wysoką spiekalność mają najczęściej węgle z przedziału 28-30MJ, mówiłem, abyś nie kupowała Chwałowic, Bobrka, Wesołej i Ekoretu. To najczęściej węgle typ 32.1

 

Niską spiekalność mają węgle płomienne typ 31.2, najłatwiej spalić Jaret czy poprawnie Retopal (21-24MJ) tymi jednak nie ogrzejesz swojego budynku

 

Musisz celować w średnią półkę 25-27MJ, sugerowałem najmniej zwykły Anmag, ale to na ciepłą jesień i wiosnę

a dalej Jaret-Plus czy np. Anmag Gold (ten drugi lekko może przyszlakować, ale do 3,75kg/h się spala tworząc jedynie nieco większe spieki, bez większej ilości niedopalonego koksu.)

 

W warunkach domowych ok.4kg/h to jest stałe generowanie mocy w granicy 25kW, zatem średnio96kg/24h to moc 25kW i tyle powinnaś na palniku w miarę poprawnie spalać (a nawet mniej ok. 3,75kg/h dla węgla 27MJ przy sprawności 89%). Oczywiście życzę Tobie spalania <50kg/24h, z całą pewnością inwestycje powinny isc w izolację budynku, warto pomyśleć o buforze, już w miarę prosto najmniejszy jaki powinnaś brać pod uwagę to ok.25L * 1kW mocy kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać zaczyna się chrzanić spalanie jak moc dmuchawy schodzi poniżej 60%. @Bietka sprawdzała palnik przy 60% i jest ok, bez dymu w komorze spalania i prawidłowy płomień. Temperatura też zaczęła rosnąć na kotle. 

Nieprawda. Złe wnioski. Przeanalizuj dokładnie całą historię naszych dzisiejszych działań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile koleżanka ma tego węgla? bo jeśli sporo to lepiej wyregulować na perle, jak będzie wszystko ok. z kotłem to może i z perłą nie będzie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiekalnośc, tj. tzw RI węgla, jak jest już ok. 15RI lub więcej, to zaczyna przy palnikach żeliwnych z jednej strony spadać niewypalony do końca koks.

Wysoką spiekalność mają najczęściej węgle z przedziału 28-30MJ, mówiłem, abyś nie kupowała Chwałowic, Bobrka, Wesołej i Ekoretu. To najczęściej węgle typ 32.1

 

Niską spiekalność mają węgle płomienne typ 31.2, najłatwiej spalić Jaret czy poprawnie Retopal (21-24MJ) tymi jednak nie ogrzejesz swojego budynku

 

Musisz celować w średnią półkę 25-27MJ, sugerowałem najmniej zwykły Anmag, ale to na ciepłą jesień i wiosnę

a dalej Jaret-Plus czy np. Anmag Gold (ten drugi lekko może przyszlakować, ale do 3,75kg/h się spala tworząc jedynie nieco większe spieki, bez większej ilości niedopalonego koksu.)

 

W warunkach domowych ok.4kg/h to jest stałe generowanie mocy w granicy 25kW, zatem średnio96kg/24h to moc 25kW i tyle powinnaś na palniku w miarę poprawnie spalać (a nawet mniej ok. 3,75kg/h dla węgla 27MJ przy sprawności 89%). Oczywiście życzę Tobie spalania <50kg/24h, z całą pewnością inwestycje powinny isc w izolację budynku, warto pomyśleć o buforze, już w miarę prosto najmniejszy jaki powinnaś brać pod uwagę to ok.25L * 1kW mocy kotła

Nie popisuj się.

Przecież nie wiesz, co jest prawdziwą przyczyną tego stanu rzeczy.

Może się dowiesz po wizytach u bietki serwisów producentów. A może się nie dowiesz wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZawiJan99 co sie Pan tak piekli, na forum es co chwila ma ktos podobne problemy z tym waszym wnalazkiem, to sie Pan nasmiewa z nas tlukow nie umiejacych palic, i jakos w trybie pilnym obu sewrwisow naraz nie wysyla, jak pisalem ze wywala koncem  niedopal to  Pan  zemnie sie nasmiewal ze Kopciuszek jestem. 

Edytowane przez makog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ten kocioł tak wystrzelił jak z torpedy mimo braku zmian ustawień. Bietka pewnie była przerusztować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, to on tak sobie sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby ktoś nowy soft podesłał?

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.