Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dym W Zasobniku


gilal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z gromadzącym się dymem w zasobniku na węgiel. Mam piec z podajnikiem szufladowym sterowanym sterownikiem IRYD PID i palę ekogroszkiem (suchy). Piec i komin czyszczony. Wczasie pracy nie ma aż takiego problemu tylko w podtrzymaniu. Problem pojawił się po przełączeniu na tryb letni. W poprzednim sezonie (i jeszcze wcześniej) nie miałem takiego problemu. Tak myślę może to wina dmuchawy, bo wcześniej miałem dmuchawę z klapką, a w trakcie sezonu grzewczego kupiłem drugą, bez klapki tylko z przesłoną boczną. Już nie mam pomysłów :( . Bardzo dużo dymu się gromadzi i zaczyna mi się skraplać w zasobniku bo jest gorący.

Może miał ktoś taki problem i podzieli się poradą :)

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jeszcze też mi tak nie dymiło :(

Zasłoniłem całkiem przesłonę na dmuchawie i zobaczę co będzie. Już tak myślałem, że może tłok trochę źle sie ustawił :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z gromadzącym się dymem w zasobniku na węgiel. Mam piec z podajnikiem szufladowym sterowanym sterownikiem IRYD PID i palę ekogroszkiem (suchy). Piec i komin czyszczony. Wczasie pracy nie ma aż takiego problemu tylko w podtrzymaniu. Problem pojawił się po przełączeniu na tryb letni. W poprzednim sezonie (i jeszcze wcześniej) nie miałem takiego problemu. Tak myślę może to wina dmuchawy, bo wcześniej miałem dmuchawę z klapką, a w trakcie sezonu grzewczego kupiłem drugą, bez klapki tylko z przesłoną boczną. Już nie mam pomysłów :( . Bardzo dużo dymu się gromadzi i zaczyna mi się skraplać w zasobniku bo jest gorący.

Może miał ktoś taki problem i podzieli się poradą :)

Dziękuję za pomoc.

Gdzieś masz nieszczelność może uszczelka od zasobnika się rozszczelniła ,kawałki węgla nieraz się dostają w trakcie wsypywania węgla, a zamykając klapę niszczysz uszczelkę,czasami zamknięcie klapy się rozgina   .

Na szybko kup miału i domieszaj worek do zasobnika miał częściowo uszczelni to na teraz.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem że uszczelka i wymienilem na nową. Wypalę prawie do końca opał i zobaczę jak ustawia się szuflada, potem zamieszam z miałem.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mietek440 nie znam, a są jeszcze inne wejścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam montera który montuje Skam-y z irydem , obiecał mi podać wraz z instrukcją serwisową wraz z kodami dla serwisantów - to inna instrukcja niż podana w necie . Na obiecankach się skończyło . Umawiałem się z nim kilka razy gość bardzo niesłowny z gęby du..ę robi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał coś nowego, to bym prosił :)

Może jeszcze się zjawi monter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więcej takich wejść nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.