Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dym z zasobnika


an_mat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zastanawia mnie co może być powodem że w moim zasobniku na ekogroszek jest dym , palę w pracy w podobnym kotle i tam nie ma żadnego dymu, nawet gdy zasobnik jest on otwarty.Komin mam fi 180 około 8 m .Nastaw mam podobny jak na kotle w pracy tzn.czas podawania 8-9 sek.czas przerwy 40 sek,moc dmuchawy 85%.W instrukcji wyczytałem że powodem może być niedrożne kanały powietrzne przez które dmuchawa podaje powietrze na retort,ale sądzę że to raczej inny powód, bo dym w zasobniku pojawił się już od 1 dnia palenia. ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie znam tej konstrukcji kotła ale może spróbuj podać troszkę powietrza do paleniska spoza wentylatora np. przez dolne drzwiczki o ile jest taka możliwość. Dym się może cofać gdyż zanika ciąg kominowy ( norma przy retortach - duża sprawność odzysku ciepła). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły kierunek obrotu dmuchawy to chyba by się skończył dymem wszędzie poza zasobnikiem ;) Ale pozostałe powody jak najbardziej. Generalnie ja w poprzednim palniku miałem zupełny brak dymu. Teraz mam brucera + większą dmuchawę i dym w zasobniku jest i nijak nie mogę się go pozbyć - ale nie wydostaje się poza zasobnik i generalnie nie zamierzam się tym przejmować, gdyż poza tym wszystko jest ok.

 

Poza tym zapraszam do tego tematu:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=1320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie znam tej konstrukcji kotła ale może spróbuj podać troszkę powietrza do paleniska spoza wentylatora np. przez dolne drzwiczki o ile jest taka możliwość. Dym się może cofać gdyż zanika ciąg kominowy ( norma przy retortach - duża sprawność odzysku ciepła). Pozdrawiam.

Witam.Dzięki Toku za trafną informacje,zrobiłem jak zasugerowałeś,uchyliłem dolne drzwiczki na około 2-3 cm.i problem znikł "0" dymu w zasobniku. :rolleyes:.Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam

Nie znam tej konstrukcji kotła ale może spróbuj podać troszkę powietrza do paleniska spoza wentylatora np. przez dolne drzwiczki o ile jest taka możliwość. Dym się może cofać gdyż zanika ciąg kominowy ( norma przy retortach - duża sprawność odzysku ciepła). Pozdrawiam.

Witam,

Od niespełna roku jesteśmy posiadaczami pieca z zasobnikiem na eko groszek firmy Seko. Powiem szczerze na dzień dzisiejszy użytkowanie kotła oraz firmę podsumowałabym jednym słowem KATASTROFA !!!!

Po miesiącu od rozpoczęcia palenia okazało się iż piec cieknie i cóż po tygodniu pojawił się jakiś tam Pan z serwisu - coś wewnątrz pieca pospawał i stwierdził - że to częsta wada :). I pewnie gdyby na tym skończyły się nasze kłopoty z tym kotłem to nie było by z czego robić problemu, ale problem jest od samego początku i tylko przybiera na sile. Otóż z podanika wydobywa się dym a właściwie kurz z bardzo dużą zawartością miału. Gdyby ten dym zostawał tylko w zasobniku nie było by problemu ale tak naprawdę pomimo iż drzwi do kotłowni są w miarę szczelne piec potrafi zadymić cały parter a to już jest znacznym problemem. A odpowieź serwisu to ileś tam przyczyn....... z których każdą wykluczyliśmy . Mam nadzieja, że może tu na forum ktoś mi doradzi jaka może być przyczyna tak silnego zadymiania całego domu. na dzień dzisiejszy nikomu nie poradziłabym rozwiązania na eko-groszek, a juz na pewmno firmy Seko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż z podanika wydobywa się dym a właściwie kurz z bardzo dużą zawartością miału. (...) pomimo iż drzwi do kotłowni są w miarę szczelne piec potrafi zadymić cały parter (...) . A odpowieź serwisu to ileś tam przyczyn....... z których każdą wykluczyliśmy.

Przydałby się nieco bardziej dokładny opis. Czy ten dym jest z zawartością miału, a więc niespalonego węgla, czy sadzy? Czy ma jakiś zapach? Czy w podajniku jest smoła? Ponadto te odpowiedzi serwisu warto by jednak zacytować i krótko powiedzieć, dlaczego są nietrafne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powodów dymienia ze zbiornika może być wiele. Może to być wina zbyt niskiego poziomu groszku w retorcie, nieszczelność uszczelki, regulacja wylotu spalin na kominie, czyszczenie półek wodnych oraz jeżeli kocioł jest wyposażony w skrócony obieg spalin to powinna byc minimalna luka na ok 0,5-1 cm.

Poza tym to dobrze byłoby gdybyśmy wiedzieli czy jest to dym czy pył bo to ma duze znaczenie jeżeli chcesz żeby ktoś Ci pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powodów dymienia ze zbiornika może być wiele. Może to być wina zbyt niskiego poziomu groszku w retorcie, nieszczelność uszczelki, regulacja wylotu spalin na kominie, czyszczenie półek wodnych oraz jeżeli kocioł jest wyposażony w skrócony obieg spalin to powinna byc minimalna luka na ok 0,5-1 cm.

Poza tym to dobrze byłoby gdybyśmy wiedzieli czy jest to dym czy pył bo to ma duze znaczenie jeżeli chcesz żeby ktoś Ci pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również kupiłem ten kocioł. Dym z zasobnika także się cofa, mam wrażenie że piec się męczy nad zadana temperaturą a ciepło ucieka kominem, pierwsze kroki na ustawieniach fabrycznych teraz zmieniam. Generalnie coś mi nie pasuje ale instalacja ciągle jest zmieniana więc mam dystans. Pozdrwaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.