Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cala kotlownia jest zrobiona w miedzi 28 i na poziom mieszkania tez jest 28. Wystepuje jeszcze jeden problem bo kapie z zaworu bezpieczenstwa ktory jest w bojlerze jak tylko na piecu jest powyzej 60 stopni to zaczyna troche kapac i przestaje. Czyzby za maly zawor bezpieczenstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brak naczynia przeponowego dla CWU, to kapać będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obiaw braku naczynia przeponowego - podgrzewana woda się rozszerza, co powoduje wzrost ciśnienia w instalacji CWU

Powinieneś wstawić pomiędzy bojlerem i ZB naczynie przeponowe ok 18l dopuszczone do pracy z wodą pitną i ciśnieniu roboczym 10bar.

Np takie http://allegro.pl/zbiornik-naczynie-przeponowe-do-cwu-reflex-de-18-l-i5285264450.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio bylem u mamy i postanowilem zerknac do pieca i zaniepokoilo mnie ze jest w srodku oblepiony smola az sie wszystko swieci. Temperatura zadana podczas palenia na. cwu to 70 stopni z histereza 2 stopnie. Palone jak narazie drewnem z tego roku ale wydaje mi sie ze jest suche

Niepokoi mnie rowniez szum wody jak sie zalaczy pompa tj jak piec sie nagrzeje do 45 stopni. Moze uklad jest zapowietrzony. Naczynie wzbiorcze robili mi koledzy w pracy z rury bo mowili ze te kupne to z cienkiej blaszki bo i w naczyniu byly tylko 2 krocce tak jak pisalem wczesniej. Czy to moze byc problem i uklad sie nie odpowietrzy? Zdjecie naczynia jest z czzasu montazu instalacji i te odejscuie wyjej jedt zaslepione bo woda sie przelewala.

post-62850-0-39337400-1440521396_thumb.jpg

post-62850-0-82885700-1440521445_thumb.jpg

post-62850-0-74931900-1440521477_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Sam napisałeś cytat : "Zdjęcie naczynia jest z czasu montażu instalacji i te odejście wyżej jest zaślepione bo woda się przelewała". Do tego przewężenia na przyłączu i pewnie średnica rury też nie ma 28. Powinno być naczynie wzbiorcze otwarte a ty przez zamknięcie przelewu zrobiłeś instalację zamkniętą i o ile naczynie takie użytkowanie wytrzyma (jak jest z to rura bez szwu to można mówić o pewności) to kocioł czy któreś rury lub złaczki już nie muszą wytrzymać takiego użytkowania. Jak zadbałeś o bezpieczeństwo i zastosowałeś zawór bezpieczeństwa na kotle to możesz mówić o wielkim szczęściu, i może ten zadziała i tragedii nie będzie najwyżej mokra podłoga. A jak nie masz ZB to niestety igrasz z losem i narażasz się na ryzyko rozerwania któregoś z elementów instalacji lub kotła, czego skutki można zobaczyć na forum bo już kilka razy zdjęcia po takich wypadkach były zamieszczane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to chodzi. Zle sie wyrazilem tzn oczywiscie od tego gornego wyjscia rura puszczona do kanalizacji i normalnie woda sie przelewa jak dopuszczamy do ukladu. Chodzilo mi o ten trojnik co tam jest u gory bo mam tylko 2 mufki w naczyniu a wszystkie naczynia w sklepach maja po 3 i ten trojnik z kolanem mial sluzyc jako ten 3 krociec ale woda sie przez niego przeleeala i zostal zaslepiony. Dojscie do naczynia to rura 28 tylko naczynie ma mufke 3/4 i instalator to zredukowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo na raz opału, kocioł dobija do zadanej i odcina powietrze. Niespalony opał "destyluje na sucho". Stąd smoła. Trzeba się nauczyć palić małymi porcjami.

Inna rzecz, że kocioł nie do drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może za mała moc grzania kotła lub za krótki czas grzania CWU.

Nie zapominaj, że przy paleniu na potrzeby CWU (latem) cała moc kotła szła w grzanie wody a teraz to się dzieli i woda w bojlerze może się tak szybko nie zagrzać.

Jak będziesz grzał CO cały czas to woda w bojlerze będzie ciepła, gdyż będzie podgrzewana non stop a przy przepalaniu to niestety trzeba poczekać dłużej lub reczenie sterować grzaniem CWU - to wada wynikająca z braku oddzielnej pompy grzania CWU, sterowanej termostatem w bojlerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.