Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana kotła w domku


truskawek36

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry jest możliwość wymiany kotła na ekogroszek w programie czyste powietrze,nie można wymienić na pompę ciepła stara instalacja elektryczna nie wiem czy wytrzyma,teraz mam pytanie na co wymienić, myślałem o kotle na pellet,dom parter około 80 m2,góra na razie jest nie użytkowa,ale może kiedyś byłaby zaadoptowana na użytkową .Nie wiem czy iść w pellet czy w gaz z butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie wiem ; Podałeś tyle danych że szok.

Jak chcesz "bezobsługowo" to jak najbardziej gaz z BUTLI a jak  "obsługowo" to pellet 😉

 

Edytowane przez jameess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2021 skonczyły sie dotacje na kocioł na ekogroszek do czystego powietrza.  

Teraz tylko pc lub pelet i tylko tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt z czystego powietrza dotacje się skończyły,ale są gminy gdzie w innych tzw. lokalnych programach dotują ekogroszki. Przykładem jest gmina Potęgowo w województwie pomorskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sam wymieniałem stary kocioł na piec na ekogroszek z dofinansowaniem z gminy ( u mnie 2k). Lecz chyba jest to ostatni rok, gdzie takie dofinansowania będą. I jeżeli masz zamiar to zadzwoń do gminy i dopytaj się czy mają takie dofinansowanie i jakie są wymogi oraz do kiedy maksymalnie trzeba złożyć wniosek by dofinansowanie jeszcze otrzymać zanim braknie pieniędzy. Nadchodzą zmiany, dodatkowe opłaty na węgiel itd. więc jak masz zmieniać to przejdź na pellet. Ewentualnie najlepszą opcją będzie piec z palnikiem umożliwiającym również palenie ekogroszkiem. Za rok będzie droższy ale zawsze jeżeli jednego nie będzie to szybką małą modyfikacją możesz przejść na chwile na pellet lub na odwrót.

Jeżeli chcesz wymienić na pompę ciepła to musisz dobrze się doinformować o tym jakie są rodzaje i ile to faktycznie kosztuje. Sama instalacja to jedno ale użytkowanie to już inna sprawa i zadać sobie pytanie czy odpowiada ci trochę niższa temp. Z tego co czytam po forum i o ile dobrze pamiętam to przy pompach ciepła ma się niższą temp w pomieszczeniach. I jeżeli masz stare żeliwne grzejniki to do wymiany, najlepsza opcja to ogrzewanie podłogowe. Dodatkowo mają poluzować ceny energii więc jeżeli nie masz instalacji fotowoltaicznej na starych zasadach to takie ogrzewanie imo będzie w najbliższym czasie najmniej opłacalna ale za to najmniej wymagające od użytkownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pjottter napisał(a):

I jeżeli masz stare żeliwne grzejniki to do wymiany

Ja nie wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.