Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie C.o Elektryczne


Rekomendowane odpowiedzi

do henryk1953: Niestety ale muszę Cię zaskoczyć, i nie są to bzdury. Teoretycznie nie ma możliwości odpięcia się, ale dziwnym przypadkiem u mnie w bloku na 32 rodziny, bodajże 8 rodzin ma własne ogrzewanie (7 gazowe, i ja jako jedyny Piece akumulacyjne). W przypadku jeśli SM nie jest w stanie zapewnić Ci ogrzewania, jak najbardziej masz prawo się odpiąć. A była taka sytuacja, że z powodu zadłużenia, nie było kasy na opał, każdy musiał się ratować "farelkami" itd. Po tej akcji, ludzie którzy mieli dosyć płacenia za innych... odpięli się i mają z głowy, a przy okazji ciepło !!!. Owszem do czynszu doliczana jest opłata za ogrzewanie np, klatek czy rury które idą w pionie (które i tak są zimne.. - ostatnie mieszkanie w pionie, nawet jak było ogrzewanie z SM, to nie było komfortu), ale nie jest to jak twierdzisz 40% - znacznie, znacznie mniej. I zgoda jest wymagana, ale SM nie miała wyjścia skoro nie była w stanie zapewnić ogrzewania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja na to jak na lato .To o czym ty piszesz jest ogrzewaniem indywidualnym - tak samo jest w kamienicach w ktorych są piece kaflowe opalane węglem . lub prądem  (2ga taryfa)To inna bajka .Powtórzę za ogrzewanie w budynku odpowiada wlaściciel budynku (nie właściciel  mieszkania) To własciciel budynku ponosi koszty naprawy urządzeń - nawet wtedy gdy ogrzewanie w bloku jest indywidualne.np gazowe , za naprawę kaflaków też ponosi koszty własciciel budynku.(fundusz remontowy) Ja mam ogrzewanie miejskie  z podzielnikami wyparkowymi - teraz po ociepleniu będą zmienione  na podzielniki elektroniczne  (za nie muszę zapłacić ).Zapłacić też muszę za uszkodzony zawór termostatyczny przy grzejniku ,inne koszty ponosi właściciel budynku.O zmianie podzielników zadecydowało glosowanie wlascicieli mieszkań -na 20 lokali za zmianą było 12 właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.