Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Z racji tego że jestem początkujący w temacie ogrzewania c.o proszę o poradę i schemat zastosowania kotła elektrycznego w celu użycia go do ogrzewania c.o.

Opiszę dokładnie jak wygląda sytuacja:

Posiadam pusty lokal (bez instalacji c.o), powierzchnia ok.50 - 70m2. Noszę się z zamiarem kupna i zamontowania kotła elektrycznego :  https://allegro.pl/oferta/kociol-kospel-piec-elektryczny-na-prad-4-6-8-kw-7560033475      , oczywiście będzie rozprowadzona nowa instalacja do c.o + 5 grzejników. Proszę o poradę i ewentualnie schemat podłączenia kotła elektrycznego z instalacją grzejnikową by wszystko działało jak należy. 

Z góry dziękuję za zainteresowanie,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobną powierzchnię mieszkania i kocioł CO Kospel 4kw i dodatkowo piec kozę z płaszczem wodnym, instalacja jest nowa póki co, działa ale jestem ciekawy jak podobny piec sprawdza się u innych i jakie są koszty ogrzewania takim kotłem elektrycznym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Kuba777
      Trochę czytałem i pytałem dwóch fachowców.
      opinie są skrajne różne. może tutaj mi ktoś podpowie.zakladam piec gazowy. już kiedyś miałem piec gazowy który grzał wódę ba bieżąco I gdy ktoś się kąpał A ktoś inny zaczął zmywać naczynia to tej osobie kąpiącej się i zaczynała lecieć zimna woda.

rozdzielamy dom 150 m na dwie godziny.
      zamiast 1 łazienki I 1 kuchni będą 2 łazienki I 2 kuchnie.
      chodzi mi o to by m więc ciepłej wody pod dostatkiem i by mozna bylo korzystac na raz z kilku punktow poboru.

wybieram teraz między dwoma placami:
      1. JUNKERS CERAPUR ACU ZWSB 24/28-3E - zasobnik 42 l
      2. Junkers CERAPUR MODUL ZBS22/150-3 SE - zasobnik 150 l

zastanawiam się który piec wybrać. jeden hydraulik mi mówi że ten pierwszy piec spokojnie wystarczy bo tam woda jest podgrzewana w specjalny sposób I poza tym jest dwufunkcyjny. obecnie mam piec na ekogroszek I bojler 80l . bilet akurat daje radę na 1 łazienkę i 1 kuchnię. co jak byłyby po dwie kuchnię i dwie łazienki? Czy w piecu gazowym 42 podgrzewane w specjalny sposób dałoby radę?

inny hydraulik mi mówi że trzeba wziąć ten drugi piec bo tam jest duży zasobnik (piec wielofunkcyjny) A na jedną osobę w domu potrzeba 30 l wody. więc skoro mniejszy piec ma 42 l A ten większy 150 to można sobie policzyć że trzeba ten większy.

Proszę o radę bo już teraz sam nie wiem. hydraulik który mówił że ten mniejszy piec wystarczy dalej twierdzi że większego nie trzeba.
      z góry dzięki za fachowe opinie.
    • Przez MRfoto
      Witam , koledzy jeszcze w tym roku chciałbym rozbudować dom i wykonać "sam" w możliwym do zrealizowania zakresie instalacje C.O. nowej części domu. Prawdopodobnie będzie to instalacja na rurach typu PEX + standardowe grzejniki i ogrzewanie podłogowe w łazience. Mam kilka pomysłów na poprowadzenie rur które chciałbym Wam przedstawić i proszę żebyście odnieśli się do tematu.Na ilustracjach standardowo zasilanie jest oznaczone kolorem czerwonym a powrót kolorem niebieskim.

• Przez Blusik1998
      Witam mieszkam w starym robotniczym bloku na pierwszym piętrze blok nie jest nieocieplony w pokoju mam grzejnik 9 żebrowy temperatura w pokoju to 21 stopni lub 20 regulator odkręcony cały czas na 5 kryza w pozycji N.
      Pomieszczenie ma 13.5 m2 w ksztalcoe litery L.
      Wszystkich oknach zamontowane nowe uszczelki a na parapecie dane rolki przed przeciągami. Grzejnik nie jest zapowietrzony.

Czy spółdzielnia może mi wymienić czajnik na większy lub co można z tym zrobić.
      Mieszkam na 1 piętro blok ma 3 piętra woda w grzejniku ma 50 stopni. Nie kiedy zbiera się woda obok grzejnika na ścianie. Dzisiaj rano o 7 miałem 20 stopni w mieszkaniu 

Zaznaczone moje mieszkanie 

Pan serwisant jeszcze wyciągnął karteczkę na której pisało że na 5 mam mieć 25 stopni a na 3 20 stopni. 
      W takim tępie za ogrzewanie zapłacę fortunę

• Przez pawel1992xxx
      Dzień dobry,
      Mam problem z rozdzielaczem R1 - jest zimny, nawet jak na kotle jest 55 stopni. Sądzę, że pompka od podłogówki zabiera ciepło. Gdy przykręcę zawór od podłogówki lub ustawię pompkę na 1 bieg to wtedy ciepło idzie na R1, lecz podłogówka potrzebuje biegu 2 gdyż na 1 słabo grzeje. Ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy zamiana zasilania, czyli wyjście na R1 dać przed grupą pompową pomogłoby? Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.  

• Przez pawel1992xxx
      Dzień dobry,
      Posiadam pompę obiegową COSMO z siłownikiem, lecz nie wiem co oznaczają na niej wyświetlane symbole. Jest ich trzy rodzaje oraz trzy biegi do każdego. Lewym górnym przyciskiem zmienia się symbole (wykres). Występują: opadający, stały oraz ten co jest wyświetlany. Ustawienie potrzebne mi jest do podłogówki. Nie wiem też co oznacza przycisk po prawej stronie (jakiś tryb nocny?). Proszę o pomoc w wyjaśnieniu oraz wskazaniu najlepszej opcji dla podłogówki. 
      Pozdrawiam. 

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.