Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Z racji tego że jestem początkujący w temacie ogrzewania c.o proszę o poradę i schemat zastosowania kotła elektrycznego w celu użycia go do ogrzewania c.o.

Opiszę dokładnie jak wygląda sytuacja:

Posiadam pusty lokal (bez instalacji c.o), powierzchnia ok.50 - 70m2. Noszę się z zamiarem kupna i zamontowania kotła elektrycznego :  https://allegro.pl/oferta/kociol-kospel-piec-elektryczny-na-prad-4-6-8-kw-7560033475      , oczywiście będzie rozprowadzona nowa instalacja do c.o + 5 grzejników. Proszę o poradę i ewentualnie schemat podłączenia kotła elektrycznego z instalacją grzejnikową by wszystko działało jak należy. 

Z góry dziękuję za zainteresowanie,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobną powierzchnię mieszkania i kocioł CO Kospel 4kw i dodatkowo piec kozę z płaszczem wodnym, instalacja jest nowa póki co, działa ale jestem ciekawy jak podobny piec sprawdza się u innych i jakie są koszty ogrzewania takim kotłem elektrycznym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Blusik1998
      Witam mieszkam w starym robotniczym bloku na pierwszym piętrze blok nie jest nieocieplony w pokoju mam grzejnik 9 żebrowy temperatura w pokoju to 21 stopni lub 20 regulator odkręcony cały czas na 5 kryza w pozycji N.
      Pomieszczenie ma 13.5 m2 w ksztalcoe litery L.
      Wszystkich oknach zamontowane nowe uszczelki a na parapecie dane rolki przed przeciągami. Grzejnik nie jest zapowietrzony.

Czy spółdzielnia może mi wymienić czajnik na większy lub co można z tym zrobić.
      Mieszkam na 1 piętro blok ma 3 piętra woda w grzejniku ma 50 stopni. Nie kiedy zbiera się woda obok grzejnika na ścianie. Dzisiaj rano o 7 miałem 20 stopni w mieszkaniu 

Zaznaczone moje mieszkanie 

Pan serwisant jeszcze wyciągnął karteczkę na której pisało że na 5 mam mieć 25 stopni a na 3 20 stopni. 
      W takim tępie za ogrzewanie zapłacę fortunę

• Przez pawel1992xxx
      Dzień dobry,
      Mam problem z rozdzielaczem R1 - jest zimny, nawet jak na kotle jest 55 stopni. Sądzę, że pompka od podłogówki zabiera ciepło. Gdy przykręcę zawór od podłogówki lub ustawię pompkę na 1 bieg to wtedy ciepło idzie na R1, lecz podłogówka potrzebuje biegu 2 gdyż na 1 słabo grzeje. Ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy zamiana zasilania, czyli wyjście na R1 dać przed grupą pompową pomogłoby? Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.  

• Przez pawel1992xxx
      Dzień dobry,
      Posiadam pompę obiegową COSMO z siłownikiem, lecz nie wiem co oznaczają na niej wyświetlane symbole. Jest ich trzy rodzaje oraz trzy biegi do każdego. Lewym górnym przyciskiem zmienia się symbole (wykres). Występują: opadający, stały oraz ten co jest wyświetlany. Ustawienie potrzebne mi jest do podłogówki. Nie wiem też co oznacza przycisk po prawej stronie (jakiś tryb nocny?). Proszę o pomoc w wyjaśnieniu oraz wskazaniu najlepszej opcji dla podłogówki. 
      Pozdrawiam. 

• Przez Kaśka2
      Witajcie, mam pytanie (jak w temacie) czy istnieje możliwość dolania glikolu do instalacji CO bez spuszczenia z niej całości wody? Jej spuszczenie jest co najmniej kłopotliwe żeby nie powiedzieć że niemal niemożliwe bez zalania połowy pomieszczenia. Dodatkowym problemem jest brak możliwości uruchomienia w tym sezonie pieca. Czy jeśli spuszczę tylko cześć wody mogę dolać koncentratu glikolu i liczyć że wymiesza się po włączeniu pompy czy jest na tyle gęsty że bez uprzedniego rozcieńczenia nie ma szans?
      Wybaczcie jeśli to pytanie jest głupie ale niestety z instalacją grzewczą miałam do czynienia tyle co przytulenie rąk do kaloryfera zimą :/
    • Przez VirtualKris
      Witam wszystkich forumowiczów. To jest mój pierwszy post na tym forum.
      Przez ostatnie dwa tygodnie zgłębiam temat wykonania (przerobienia) kotłowni i sterowania automatycznego dla instalacji ogrzewającej dom (CO i CWU) oraz grzejącej basen w okresie letnim.
      Źródłem ciepła jest kocioł Cichewicz COMPACT 20 (pellet), instalacja jest teraz wykonana w obiegu zamkniętym, wszystkie pomieszczenia są ogrzewane grzejnikami aluminiowymi, ostatnio dołożyłem wymiennik do ogrzewania basenu i to jest powód do przerobienia instalacji w kotłowni.
      Zależy mi na:
      1.       priorytetowej ochronie powrotu kotła z możliwie stabilną temperaturą powrotu na poziomie nie niższym niż 55 C
      2.       niezależnym automatycznym sterowaniu grzejnikowymi obiegami CO1 i CO2 z wykorzystaniem termostatów pokojowych i czujnika temperatury zewnętrznej (jeden obieg wychładza się dużo szybciej od drugiego i muszą pracować niezależnie) Opis obiegów jest w załączonym schemacie.
      3.       ładowaniu wymiennika CWU do zadanej temperatury wody użytkowej
      4.       grzaniu basenu do zadanej temperatury wody basenowej (podobna zasada działania jak przy CWU) – basen jest grzany tylko latem
      Aktualnie dysponuję już (w mojej obecnej kotłowni) zaworem 4-drogowym 5/4 z siłownikiem, pompami obiegowymi (5 szt.) i chciałbym te elementy wykorzystać w czasie przeróbki. Jeśli to możliwe, nie chciałbym wykonywać tej instalacji na sprzęgle. Nie załączam aktualnego schematu, ponieważ dopuszczam całkowite przerobienie kotłowni.
      Po analizie informacji jakie wyczytałem na różnych forach, narysowałem załączony schemat wykorzystujący zawory mieszające z siłownikami. To jest schemat uproszczony. Pominąłem w nim odpowietrzanie, zawory spustowe i dopuszczające wodę, manometry itp.
      Chciałbym Was zapytać czy nie popełniłem w nim błędów w instalacji hydraulicznej. Czy co do zasady takie wykonanie będzie miało szansę na zadziałanie?
      Na temat podłączenia i doboru sterowników i modułów elektronicznych porozmawiam z producentem sterownika kotła. Chciałbym skupić się bardziej na przepływach czynnika grzewczego.
      Bardzo proszę o Wasze uwagi i pytania. Z góry dziękuję za pomoc.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.