Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana ogrzewania wody na elektryczne


sakundo10

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontuj/wkrec termostatem od dolu.

Tak aby spirala byla nad termostatem.

Powinno byc to opisane na grzalce np. strzalka do dolu/lub gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w poziomie, ale mozna ja obracac wkrecajac w tym poziomie chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie grzałka zamontowana. Wszystko działa tak jak trzeba. Woda wystarczająco ciepła. Powiedzcie mi jeszcze jak to jest z temperatura. Im wyższa ustawie na grzalce to tym więcej prądu będzie pobierała? Bo czytałem różne opinie. I kolejne pytanie. Przez tydzień ogrzewania wody grzałka i normalnym użytkowaniu prądu w domu na liczniku wyszło zużycie około 100kwh. Wartość normalna? Wydaje mi się że w miarę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Miałem ten sam dylemat, wybrałem grzałkę elektryczną.
W domu dwie osoby dorosłe i dziecko. Bojler uruchomiony 22 Maja. Przed grzałka wpięty licznik, żeby sprawdzać ile to kosztuje. Do dziś zużycie 123kWh. Temperatura wody 43 stopnie.
Myślę że nie ma tragedii.917d04c300cf437705af524b1f012ec1.jpg2878182102050555a4e49e01cb94cff7.jpga18a432cde0b4831fcf18ab973d2c80d.jpga1edb3fb635b08a35c98dbc4dab39039.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i żona prysznic,dziecko wanienka.
Ja też się obawiałem ogrzewania prądem,ale jak widać nie ma czego.
Wszystko zależy od zużycia. Powodzenia

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Kąpiel we wannie będzie zawsze droższa niż prysznic. Oczywiście, że i pod prysznicem można zrobić mega pobór prądu, ale w większości ludzi wchodzi pod prysznic... Chwila cieplej wody... Mycie się... I płukanko.... I koniec... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jeszcze seks hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener jak bez wody ? woda musi się lać bo to cała przyjemność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener woli na sucho :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BHP ponad wszystko haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2019 o 09:11, sakundo10 napisał:

Przez tydzień ogrzewania wody grzałka i normalnym użytkowaniu prądu w domu na liczniku wyszło zużycie około 100kwh

 

4 godziny temu, Neosternik napisał:

Przed grzałka wpięty licznik, żeby sprawdzać ile to kosztuje. Do dziś zużycie 123kWh

 

Chyba - za naciskiem na chyba - ale mierzycie dwie rozne rzeczy, w dwoch roznych rodzinach.

 

Aha, dygresje fajne, posmialem sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem w końcu uszkodzony bojler. Zamontowałem 100 litrowy dwupłaszcz od Galmeta. Przez tydzień kocioł pelletowy Laguna P 12 spaliła 15 kg pelletu czyli wychodzi 2,14 kg na dobę. Z CWU korzysta 2 osoby dorosłe, trzynastolatka (tutaj zużycie jest spore) i czterolatek, tylko prysznice. Zaznaczę tylko, że kocioł gdy zagrzeje wodę w bojlerze do 55°C przełącza się w tryb "Stand by" i przez dwadzieścia minut pracuje z minimalną mocą dogrzewając łazienkę. Dobowy koszt grzania to 1,65zł za pellet plus grosze za prąd do Laguny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.