Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sadza We Wnętrzu Kotła


PioKar

Rekomendowane odpowiedzi

Bry wieczór.

Chyba nie ten wątek :)

Temat jest o smole a u mnie chyba już tylko sadza i to biała.

To co widać na zdjęciach dokonało się dziś w nocy po kilku godzinnym wypalaniu kostek z palet i na koniec zarzuceniu szufelką węgla z marketu.

Też pewnie czytacie gorące tematy z innych forum o białej sadzy-białym nalocie i ich składzie.

Ja te zdjęcia wklejam tylko, bo zdziwiłem się jak dziś po pracy poszedłem rozpalić i otworzyłem moje PER-EKO.

Sadzo pale używałem kilka dni temu, to co widać to nie to.

Oczywiście pod spodem jest kożuszek z sadzy brązowej, ale wszystko daje się pędzlem zamieść.

Pozdrawiam.

post-58158-0-97108300-1423331833_thumb.jpg

post-58158-0-48777500-1423331850_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że śmiecę. Ale nie chcę zakładać nowego tematu.

W poprzednim poście widać efekty spalania orzecha z bricko .

Teraz wklejam to co zostało po spaleniu moze 4 kg orzecha z casto " tani opał"

Ja się nie znam.

Co jest grane ?

Piec w środku czarny i obrośnięty lużnymi czarnymi frędzlami.

post-58158-0-59028400-1423934120_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi udzieliłes sobie sam-tani opał.Podobny efekt palenia miałem jak kupiłem 2 worki na próbę z pobliskiego nowo otwartego składu opału.Podobno miał to być dobry opał z naszych kopalń a z nieoficjalnych źródeł wiem że jest z Kazachstanu.Kupa kamienia i grube firanki z sadzy w wymienniku.Na szczęście nie kupiłem większej ilości tego szmelcu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że śmiecę. Ale nie chcę zakładać nowego tematu.

W poprzednim poście widać efekty spalania orzecha z bricko .

Teraz wklejam to co zostało po spaleniu moze 4 kg orzecha z casto " tani opał"

Ja się nie znam.

Co jest grane ?

Piec w środku czarny i obrośnięty lużnymi czarnymi frędzlami.

Węgiel z Bogdanki podobny ma popiół i w dużej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruski węgiel tak wygląda. Bardzo duża zawartość popiołu i kamienia.

No i ja miałem tę wątpliwą nieprzyjemność zakupić to g...o i dobrze że tylko 1 tonę i już po niej nie ma śladu chociaż gdybym wiedział skąd to badziewie jest to nigdy bym tego nie kupił . Ze 3 czubate  taczki tego syfu po paleniu zostało ale tylko to ratuje sytuacje że pójdzie to w podsypke na podjazd bo do tego się super nadaje .I co za palant to sprowadza - powinien dopłacać że ktoś tym pali . W pobliskim składzie już się na to nie nabiorą bo tyle im się epitetów od ludzi dostało że teraz przepraszają jak się po węgiel jedzie a nawet zniżki dają na kolejny zakup ale już węgla PL.

      PioKar

Znajoma kupiła coś podobnego też w casto..w workach  i efekt ten sam aż musiałem jej ruszt ruchomy w ogniwku rozbierać bo zablokowało na amen . Z trzech szufelek węgla szufelka kamienia - masakra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.