Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Piecem


krzycho81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem napisać ten post i poprosić o radę. Mój dom to ok 250mkw, podłogówka na dole to będzie z 60mkw. Budynek nowy ocieplony 15cm styropianem, sufity na poddaszu wełna 30cm. Posiadam piec od powiedzmy lokalnego producenta na eko Rejs z Rypina 25kw. Opał w tej chwili to retopal. Sterownik na piecu to st 37.

Mam duży problem z uzyskaniem temperatury zadanej na piecu, obecnie mam ustawione 50stC. Piec jak juz po bardzo długim czasie, długo utrzymuje sie na 49stC, dobije do 50stC to w podtrzymaniu utrzyma z 4min, a później temperatura spada do 46stC i znowu zaczyna się zabawa.  Nigdy nie miałem doczynienia z piecem na eko, ale zużycie 25kg eko na 15h to jakaś masarka.

Moja instalacja wygląda tak, że od pieca idzie zasilanie trójnik odejście na podłogówkę ( tu zawór z regulacją temperatury) i pompka, dalej trójnik i pompka na grzejniki, od trójnika w lini prostej idzie do bojlera i powrót. Nie mam wstawionego żadnego zaworu 3 lub 4D.

Zasięgałem opinii kolegi Timona120777 i już wiem, że mam za duży piec, wietrzę porządnie cały budynek 2x dziennie.

Zapomiałe napisać, że w palenisku na trochę dymu (zwiększam powoli ilość powietrza) i duzo sadzy w piecu.

Moje obecne ustawienia to:

czas podawania: 11

czas przerwy : 1:15

siła nadmuchu 37

histeza 2stC

załączanie pomp od 40stC

podtrzymanie nie ważne bo nigdy nie osiągnał tego stanu.

wentylator odsłonięty na 3cm.

Panowie doradźcie coś bo zostanie chyba tylko w łeb z rozpaczy sobie strzelić (z korkowaca). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzycho

zjedź z podawaniem do 5 sek

masz teraz 11/75 czyli 1:6,81

zrób 5/34 czyli tez prawie to samo - 1:6,8

spróbuj tez odsłonić przesłone mocniej jak dym i sadza bo za mało jest powietrza, jak to nie pomoże to wtedy wiatr do góry o kilka oczek

 

jesli kocioł osiaga zadaną to bardzo dobrze,

bardzo dobrze że odstawia się na bardzo krótko- to zły stan dla kotła.

jak opał dobrze wypalony bez niedopałów i dużych spieków to nic wiecej nie zrobisz a chałupę musisz wygrzac i wysuszyć. nie strzelaj w głowe bo to dużo sprzatania potem jak się rozchlapie po ścianach- możliwe że malowac by trzeba a to koszty :P

a poważnie

wysuszysz i wygrzejesz to spadnie zużycie opału i to znacząco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem napisać ten post i poprosić o radę. Mój dom to ok 250mkw, podłogówka na dole to będzie z 60mkw. Budynek nowy ocieplony 15cm styropianem, sufity na poddaszu wełna 30cm. Posiadam piec od powiedzmy lokalnego producenta na eko Rejs z Rypina 25kw. Opał w tej chwili to retopal. Sterownik na piecu to st 37.

Mam duży problem z uzyskaniem temperatury zadanej na piecu, obecnie mam ustawione 50stC. Piec jak juz po bardzo długim czasie, długo utrzymuje sie na 49stC, dobije do 50stC to w podtrzymaniu utrzyma z 4min, a później temperatura spada do 46stC i znowu zaczyna się zabawa.  Nigdy nie miałem doczynienia z piecem na eko, ale zużycie 25kg eko na 15h to jakaś masarka.

Moja instalacja wygląda tak, że od pieca idzie zasilanie trójnik odejście na podłogówkę ( tu zawór z regulacją temperatury) i pompka, dalej trójnik i pompka na grzejniki, od trójnika w lini prostej idzie do bojlera i powrót. Nie mam wstawionego żadnego zaworu 3 lub 4D.

Zasięgałem opinii kolegi Timona120777 i już wiem, że mam za duży piec, wietrzę porządnie cały budynek 2x dziennie.

Zapomiałe napisać, że w palenisku na trochę dymu (zwiększam powoli ilość powietrza) i duzo sadzy w piecu.

Moje obecne ustawienia to:

czas podawania: 11

czas przerwy : 1:15

siła nadmuchu 37

histeza 2stC

załączanie pomp od 40stC

podtrzymanie nie ważne bo nigdy nie osiągnał tego stanu.

wentylator odsłonięty na 3cm.

Panowie doradźcie coś bo zostanie chyba tylko w łeb z rozpaczy sobie strzelić (z korkowaca). 

Zrób zdjęcia palnika w czasie pracy ,wymiennika jak wygląda ,instalacji  itd ...co tam masz wklej tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.