Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Kotła Defro - Pilne Pytanie


radekrp90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolego ja mam palnik i kocioł z 2006 roku jest to zwykła fajka i po gruntownym czyszczeniu, wymianie paleniska i wianka dalej "śmiga", co do palenia na ruszcie awaryjnym to jak kupisz kocioł z podajnikiem to nie będzie Tobie się chciało palić na ruszcie awaryjnym (chyba że należysz do tych przekornych), rynny unikaj tak samo tłoka (sadza, niedopał itp), palnik najlepiej nowoczesny do groszku i miału wybór duży, osobiście wybrałbym obrotowe ardeo choć pancerpole to też dobre palniki. Co do Defro: niedaleko znajomy kotłem 25kw z palnikiem obrotowym ogrzewa dom ok 150m2, warsztat i halę i daje spokojnie radę na marketowych groszkach. Druga sprawa to sterownik, ale to inna historia.

 

pozdrawiam i trafnego wyboru życzę RedEd

 

ps Defro (inni produceńci też) ma wyprzedaże czasem sporo taniej, niektóre marketówki też są warte uwagi a CCC tylko trzeba być obeznanym ale to będziesz wiedział przy następnym kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom będzie ocieplony. To fakt, później kocioł może być zbyt duży. Obecny swoje lata przeżył. W nowym chcieliśmy wykorzystać zapasy paliw, które pozostały i do których mamy łatwy i tani dostęp (drewno oraz miał, czasami pellet).

Co do układu zamkniętego to wiem, że stosuje się np wężownice schładzającą ale nie wiem co na to gwarancja kotła ;-)

Polecilem więc szfagrowi przeczekać jeszcze jeden dzień. W tym czasie podejmiemy decyzję. Jakbym miał jeszcze jakieś wątpliwości będę pisać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź kocioł 19 kW, podajniki moga pracowac przez pewien czas z moca wyższą niż nominalna więc w duże mrozy nie zmarzniecie a po dociepleniu nie będzie on przewymiarowany 2 razy tylko raz. Przy ciągłym ogrzewaniu nie potrzeba pewnie więcej jak 10 kW, to po co Ci aż 25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie posiadam DDU 25kw fakt sadza jest ale nie jakies tam ogromne ilosci,raz na 2 tyg 15minutowe czyszczenie i po robocie,kazdy pisze ze to wina rynny w polaczeniu z rusztem wodnym,jeszcze tydzien temu tez tak dotad myslalem,kuzyn kupil Defro komfort eco 25kw i coz u niego tez wytwarza sie sadza a brak rusztu  wodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadza wynika tez ze złego dawkowania powietrza. I wentylacja kotłowni a raczej jej brak tez ma wpływ na to zjawisko, bo jak nie ma tlenu to węgiel się nie dopala jak trzeba. Jakość paliwa tez ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórym na tym forum to żaden kocioł nie bedzie pasował. Ja posiadam kocioł DDU 20 KW. Problem w tych kotłach polega na tym ze zarastają sadzą - połączenie rynny i rusztów wodnych. Czyszczenie kotła przynajmniej u mnie co 2 tygodnie. Spalić można prawie wszystko. Paliłem drzewem na ruszcie, Paliłem miałem , miałem mieszanym z eko groszkiem i samym grochem, a nawet próbowałem ale tylko jeden worek peletu mieszanego z miałem. Ogólnie kocioł nie sprawia problemów, prosty w obsłudze sterownik, wszystko czytelne, prosty do ustawienia parametrów. Poza tą sadzą która osadza się na sciankach kocioł mogę polecić. Mnie akurat az tak wielkiego problemu nie sprawia czyszczenie i obsługa. Ale jak to mówia jeden lubi córke a drugi tesciową. Wybór niestety nalezy do ciebie.

 

 

Ps. zaraz się rozpiszą jaka to rynna zła.

 

Zarastanie sadzą = niższa sprawność ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję Ci KMB-RP 19kW od  Witkowskiego z małą żeliwną ekoenergią do spalania groszku i miału.

Tylko nie daj się namówić na większy.

Są chyba dostępne od ręki,cena  6.800PLN.

To porządna konstrukcja i b. dobre wykonanie.

Osobiście palę ponad 3 lata w kociołku z tej firmy bez awaryjnie z tym,że u mnie jest ten nieszczęsny ruszt wodny(mój błąd)

Generalnie mogę z czystym sumieniem polecić tego producenta.

 

 

http://www.sklep-witkowski.pl/c-1_16/p-36/19-kw-kmbrp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom nie jest ocieplony.

O instalacji wiem tyle, że "genialny" hydraulik przerobił ją na zamkniętą - to będzie zmieniane.

Obecnie dom jest wyziębiony, ale dogrzewnae są najpotrzebniejesze pomieszczenia elektrycznymi nagrzewnicami. Co jednak nie jest rozwiązaniem długo-terminowym (małe dzieci).

Podsumowując tą jednak dość ostrą dyskusę - czasu na dokładne ozc nie mam. Informacji dotyczących zużycia opału również mi brak - nigdy to nie było zapisywane. A ja jako nie stały bywalec nie przejmowałem się tym zbytnio. Obliczenia więc przez podaną wyżej stronę (dzięki Ci za nią - dobrze wiedzieć, że nie trzeba machać wszystkich przegród z planami w ręku ;) ) nie będą miarodajne. Zresztą z uwagi na pewne sytuacje, nie mam teraz do tego głowy.

Wracam więc do pytania. Czy wymienione wyżej kotły są dobre. Jeśli nie, czy ktoś może polecić coś innego?

Jaką trwałość ma typowy palnik retortowy (tylko 2-3 lata??).

Co można powiedzieć o tych wymienionych wyżej kotłach/firmach (Defro, Termo-Tech, Heitztechnik, Galmet) - są one od ręki dostępne w okolicy więc liczę się z waszymi opiniami ;)

 

Kolego posłuchaj doświadczonych użytkowników - bez liczenia OZC wiem, że 17 kW będzie z dużym zapasem.

 

Palnik ma trwałość 10 lat lekko chyba, że będziesz palił węglem mokrym to na pewno skoroduje ślimak, zasobnik, rura podajnika po 3-5 latach i będą do wymiany, ale to niewielkie koszty.

 

Nie patrz co jest w okolicy bo kocioł wysyła się dzisiaj kurierem i jutro jest na miejscu więc wybierz to co lepsze a nie to co bliżej - jak w pobliżu chcą Ci ożenić podajnikowy 25 kW w miejsce zasypowca 25 kW to świadczy, że nie znają się na temacie i pomoc z nich po sprzedaży będzie niewiele warta.

 

"Co można powiedzieć o tych wymienionych wyżej kotłach/firmach (Defro, Termo-Tech, Heitztechnik, Galmet) - są one od ręki dostępne w okolicy więc liczę się z waszymi opiniami ;)"

 

Z tej czwórki Heiztechnik wygląda najlepiej, ale ja bym i tak wolał Skam-P Plus lub RBR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję Ci KMB-RP 19kW od  Witkowskiego z małą żeliwną ekoenergią do spalania groszku i miału.

Tylko nie daj się namówić na większy.

Są chyba dostępne od ręki,cena  6.800PLN.

To porządna konstrukcja i b. dobre wykonanie.

Osobiście palę ponad 3 lata w kociołku z tej firmy bez awaryjnie z tym,że u mnie jest ten nieszczęsny ruszt wodny(mój błąd)

Generalnie mogę z czystym sumieniem polecić tego producenta.

 

 

http://www.sklep-witkowski.pl/c-1_16/p-36/19-kw-kmbrp

 

Czy w nim na pewno jest Ekoenergia - w opisie jest:

 

"Kotły o mocy do 38kW są wyposażone w żeliwny palnik II generacji BRUCER"

 

a Brucer ma jak wiemy 40 kW ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda obecnie,trzeba zapytać.

Ja kupowałem z ekoenergią.

Wiem,że maja na stanie i sprzedają różne palniki,w tym małą i dużą ekoenergię.

Z tym akurat nie powinno być problemu,są elastyczni wobec oczekiwań klienta.

Podobnie z umieszczeniem wylotu spalin z kotła,co najmniej kilkanaście wariantów do wyboru.

Gwarancja 5 lat bez żadnych obwarowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz w okolicy to pomyśl o Ogniwo Eko Plus, ma bardzo dobre sterowanie. To chyba jeden z najlepszych kotłów podajnikowych na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w nim na pewno jest Ekoenergia - w opisie jest:

 

"Kotły o mocy do 38kW są wyposażone w żeliwny palnik II generacji BRUCER"

 

a Brucer ma jak wiemy 40 kW ...

Grześ

oni mają stare opisy na stronie.

ten nieszczęsny Brucer ciągnie się za nimi już kilka lat. ostatnio oglądałem kociołek Witkowskiego i miał małą ekoenergię. poszli po rozum do głowy ale chyba zapomnieli zaktualizować stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ

oni mają stare opisy na stronie.

ten nieszczęsny Brucer ciągnie się za nimi już kilka lat. ostatnio oglądałem kociołek Witkowskiego i miał małą ekoenergię. poszli po rozum do głowy ale chyba zapomnieli zaktualizować stronę

 

Jakby poszli jeszcze bardziej to by mieli inny palnik, ale co ja będę im podpowiadał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja

nic im nie mów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.