Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła gazowego jednofunkcyjnego proszę o pilną pomoc !!!


21WikiArt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc w doborze kotła gazowego jednofunkcyjnego. Planuję zakup kotła gazowego jednofunkcyjnego nie wiem jaki wybrać na co zwrócić uwagę. Chciałbym mieć bardzo dobrej jakości kocioł gazowy za przystępną cenę bezawaryjny o niskim zużyciu gazu i niskich kosztach eksploatacyjnych i serwisie. Mam dom parterowy z poddaszem użytkowym powierzchnia łączna 150 m2. dwie łazienki góra i dół. Grzejniki góra i dół. Komin 6 metrów na wylot spalin z kotła gazowego (jaki dobrać kocioł gazowy). Obecnie mam kolektor ciśnieniowy do ogrzewania ciepłej wody z zasobnikiem 240 l (tylko oprócz zimy pracuje).  Do kotła gazowego jednofunkcyjnego chcę dodatkowo zastosować zasobnik 200l z 2 wężownicami i wyjściem na grzałkę. Oglądałem kilka marek kotłów gazowych Viessmann, Buderus, Termagen, Warmhaus Enerwa nie wiem który wybrać? A może coś innego Państwo polecacie z własnego doświadczenia. 

Oprócz tego  kotła czy do tego układu również  zastosować magnetyzer na rurkach CO, czy zastosować system sprzęgła do układu. Proszę o ciekawe podpowiedzi.

Dziękuję za każdą pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.