Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szybkie Rozpalanie W Kotle


Mancio

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomniałam sobie z jakiej kopalni jest orzech II, węgiel który jako drugi dzisiaj kupiłam. To Wieczorek. Czytając komentarze to dobry zakup dzisiaj zrobiłam, ale i tak muszę się przekonać abym mogła ten zakup pochwalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lysy,czytaj dokładnie kiedy czyszczony :P , do tej pory tylko raz  wymiennik, anie było co czyścić ;)  i bądż trochę bardziej kulturalny wobec kobiet B) ,nie każdy ma komputerek opanowany jak ty :) .Rachell,moje maleństwo mocy 8-12 kw. kosztowało sporo,choć robione "od siekiery" jednak żaden gotowy produkt polski mu nie dorównuje,a głównym załóżeniem było:czysta komora załadowcza,dopalająca i wymiennik jak i prostota w działaniu(funkcjonuje bez prundu,zaworów mieszających i sterowników,sondy lambda i innych pierdół).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie żebym się wymądrzał,ale jeszcze nigdy od zamontowania w sierpniu, kotła nie czyściłem a tak wygląda do tej pory palone sosną w ponad 90%,wymiennik raz czyszczony(właściwie w takim stanie jak dziś) dnia 3.11. praktycznie może pół szklanki pyłu.

Pół szklanki? A za wymiennikiem, na dole kociołka ile się zebrało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kupfer, czytam bardzo dokładnie, natomiast Ty nie przeczytałeś co o paleniu i czyszczeniu napisał Sony. 

 

Sorry @łysy" ale ja nie lubię się cofać. 

Więc naucz się tego, bo zaczynam już Cię widzieć nawet jak otwieram lodówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty co lysy nie masz własnego kotła,że cudzym się chwalisz.Ależ dokładnie to czytałem w owym czasie ;) i nie udaję jaki mam czysty wymiennik jak to inni chętnie robią uprzednio czyszcząc kocioł.Koledzy taka czysty kocioł może być tylko wtedy kiedy komora zał. bez płaszcza wodnego,komora dopalająca super zaizolowana i co najważniejsze palenie ciągłe na pełnej mocy,bez bufora praktycznie niemożliwe.Więc puki bufora nie macie darujcie sobie komentarze.Grzesiu znowu zaczynasz :( ? jak chcesz.Te pół szklanki wybrane na dole pod wymiennikiem.O ile pamiętam to ty do mnie pisałeś na pw jak rozpalić bezdymnie,z wami ani po dobroci ani po złości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@łysy to masz problem. Kiedyś to Ty tutaj królowałeś i pewnie niektórzy forumowicze tak jak Ty mnie teraz, mieli Ciebie w dzień i w nocy przed oczami (a może i dosyć) bo to, iż pozjadałeś wszystkie rozumy to da się zauważyć ale nie miej mi za złe tego iż bywam na tym forum. Ja naprawdę potrzebuję pomocy (mimo wszystko) doświadczonych ludzi. Tematy tu poruszane są dla mnie jak z kosmosu, ale nie poddaję się. Nie mam problemów z posługiwaniem się komputerem mimo moich 55 lat jednak laptop a komórka to jest różnica. Niestety do końca listopada to komórka prowadzić mnie będzie poprzez te internetowe przestworza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy się chwalą ładnymi wymiennikami, ja tez się pochwalę.

Węgiel 34.2 z  KWK "Rydułtowy-Anna".

Dolne płaszczyzny półek wymiennika nie czyszczone kilka tygodni, bo nie ma z czego, jedyne utrapienie tego węgla, to bardzo lekki i lepki popiół, który zalepia  pionowe części wymiennika i też odkłada się na półkach i wymaga czyszczenia co kilka dni.

Palone było na 60°, temperatura spalin 90-110°. Spalanie na 95% bezdymne, z dość dużą ilością PW, co też  wpłynęło na brak sadzy na wymienniku. Po znacznemu obniżeniu ilości PW, pojawiło się trochę sadzy, ale w śladowych ilościach, może 1mm na 10 dni. Na zdjęciu widać resztki smoły, bo kiedyś było palone z dmuchawą.

post-796-0-57538400-1416685381_thumb.jpg

Dla porównania wymiennik po spaleniu łopaty tego węgla przy źle ustawionym palniku i palenisku.

post-796-0-44559200-1416685643_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu znowu zaczynasz :( ? jak chcesz.Te pół szklanki wybrane na dole pod wymiennikiem.O ile pamiętam to ty do mnie pisałeś na pw jak rozpalić bezdymnie,z wami ani po dobroci ani po złości.

Powinieneś zjeść snikersa.  Za bardzo bierzesz wszystko do siebie.  Ja się tylko dziwię, że pół szklanki.  W moim drewniaku na dole wymiennika po dwu tygodniach palenia zbiera się co najmniej z litr popiołu.  Zwyczajnie wywiewa go z paleniska. I jeszcze parę litrów w rurze czopuchowej, która ma ze 2,5m długości.  Ale to widać tylko u mnie tak z drewna popiół wywiewa w kierunku komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty co lysy nie masz własnego kotła,że cudzym się chwalisz.Ależ dokładnie to czytałem w owym czasie ;) i nie udaję jaki mam czysty wymiennik jak to inni chętnie robią uprzednio czyszcząc kocioł.Koledzy taka czysty kocioł może być tylko wtedy kiedy komora zał. bez płaszcza wodnego,komora dopalająca super zaizolowana i co najważniejsze palenie ciągłe na pełnej mocy,bez bufora praktycznie niemożliwe.Więc puki bufora nie macie darujcie sobie komentarze.Grzesiu znowu zaczynasz :( ? jak chcesz.Te pół szklanki wybrane na dole pod wymiennikiem.O ile pamiętam to ty do mnie pisałeś na pw jak rozpalić bezdymnie,z wami ani po dobroci ani po złości.

      Najważniejsze kupfer, że Ty jesteś zadowolony z wydanej kasy... Co do twierdzeń o komorze załadowczej i izolowanej komorze dopalającej to też prawda ale to przedszkole (piaskownica), można i bez tego, za połowę tej kasy... Wesołych snów  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gondoljerzy,snikers jest dobry bo ma orzeszki,osobiście zjadam dziennie garść orzechów i tobie też radzę robią dobrze na móżdżek ;) .Przecież piszę jasno i wyrażnie pół szklanki pyłu z wymiennika.Piec rakietowy znasz przecież  ^_^ ,zobacz na moją fotkę z wymiennika,tam jest z tyłu w prawym rogu cegła szamotowa podpierająca stojącą pokrywę.Ta cegła ma też 2 funkcję,zakrywa prawie połowę kanału wznośnego na górze,gdzie ruch wirowy przechodzi w prostolinijny-opadowy,tam większa część popiołu lotnego opada do popielnika na dole,ale przecież wy wszystko lepiej wiecie.Proponuje twoją wypowiedż uznać za najlepszą w tym wątku, a potem go rozwiązać tak potraficie najlepiej :P .Pozdrawiam mojego Guru, pokaż im filmy z testów,a ja im póżniej dołożę swoje jak kociołek pracuje po kilku godzinach,to im dopiero szczena opadnie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę napaliłem jankowicami, ale wcześniej zmieniłem 3 parametry w sterowniku i rozdrobniłem węgiel.Paliło się zdecydowanie lepiej.Ile wyciągnełem ciepełka napisze jak się dopali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gondoljerzy,snikers jest dobry bo ma orzeszki,osobiście zjadam dziennie garść orzechów i tobie też radzę robią dobrze na móżdżek ;) .Przecież piszę jasno i wyrażnie pół szklanki pyłu z wymiennika.Piec rakietowy znasz przecież  ^_^ ,zobacz na moją fotkę z wymiennika,tam jest z tyłu w prawym rogu cegła szamotowa podpierająca stojącą pokrywę.Ta cegła ma też 2 funkcję,zakrywa prawie połowę kanału wznośnego na górze,gdzie ruch wirowy przechodzi w prostolinijny-opadowy,tam większa część popiołu lotnego opada do popielnika na dole,ale przecież wy wszystko lepiej wiecie.Proponuje twoją wypowiedż uznać za najlepszą w tym wątku, a potem go rozwiązać tak potraficie najlepiej :P .Pozdrawiam mojego Guru, pokaż im filmy z testów,a ja im póżniej dołożę swoje jak kociołek pracuje po kilku godzinach,to im dopiero szczena opadnie :D .

    Kupfer, ja wcale nie neguje że pali się Ci w tym dobrze. W końcu nie jest to jakaś nowatorska konstrukcja i ma  prwawie wszystko co jest potrzebne do takiego spalania. Tylko piszę, że można równie dobrze przy mniejszych ceregielach. Jak zaczynałem swoją przygodę z tym forum i efektywnym spalaniem drewna też myślałem że tylko szamot, itd. Ale z biegiem czasu i kolejnymi wersjami przeróbek i ulepszeń trochę zmieniłem swoje poglądy, pewnie nie ostatni jeszcze raz... I wiem niestety, że nie zawsze mam rację... :) . I tak sobie myślę, że za jakiś czas też pewnie zaczniesz dostrzegać nie tylko same plusy ale znajdziesz też i minusy swego "skarbu" ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto suche fakty,wnioski każdy wyciągnie sam .18kg Ziemowita typ 31 282Mj stałopalność 27h temp.zew 8* PP i PW dobrane prawidłowo.18kg Wesoła typ 32 306Mj stałopalność 23h temp zew 3* PP i PW źle dobrana (nastawy od Ziemowita). 18kg Jankowice typ 33 306Mj stałopalność 24h temp zew2* PP i PW dobrane intuicyjnie do paliwa.Vera każdy obliczy sobie sam jeśli będzie zainteresowany.Swoje przemyślenia w tej sprawie opisze później.Czekam na komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie oceniasz nastawy jako prawidłowe, lub nieprawidłowe i w jakim momencie pracy kotła i zasypu? Masz analizator spalin i stoisz cały dzień przy kotle kręcąc śrubką? Nie ma czegoś takiego, jak prawidłowe stałe nastawy PW w stosunku do PG. Jest zbyt dużo zmiennych, żeby takowe istniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony, nie będę się powtarzał,wiesz wszystko najlepiej to poszukaj choć jednego HG z  komorą załadowczą i rusztem ceramicznym bez wody ;) ,bo tu tkwi cały sekret,ale ty przecież wiesz że czym wyższa temp w palenisku tym lepsze dopalanie albo twierdzisz że tak nie musi być?Żałosne te wypowiedzi i jałowe.Lysy już nie raz pisałeś żeby forumowicze nie kupowali kotłów Przemka,powiedz  kolego co ciebie to obchodzi na co inni wydają pieniądze :( .Jak ci konkurencja za to płaci albo jesteś jego śmiertelnym wrogiem rozumiem, jeśli nie to dorośnij wreszcie bo to dziecinne wygłupy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Nikt inny w tym kraju nie spalał dotychczas sosny na takim poziomie. Megakocioł będący ewenementem na skalę światową produkuje tylko cztery szklanki pyłku na sezon, a z komina sam para wodna i CO2. Mam dla Ciebie małą radę. Wejdź sobie na Youtube i wpisz пиролизный котёл. Oni osiągają podobne efekty od wielu lat w piecach w kotłach zgazowujących drewno rosyjskiej produkcji, które kosztują połowę tego co wydałeś i jest ich od groma.

Przemek jest rzemieślnikiem i wyprodukuje dla każdego to, co sobie każdy wymarzy. Nawet kocioł dla snoba i wcale mu się nie dziwię, sam bym tak robił.

Hand Made kosztuje, a snoby się zawsze znajdą... :). Najważniejsze jest to, że jesteś zadowolony i masz poczucie dobrze wydanych pieniędzy.

Po co dopisywać do tego dodatkową ideologię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie precyzyjnie określiłem to czy PP i PW są prawidłowe ale chodziło mi o wizualną ocenę spalin.Na jednym z tematów ktoś pytał o zależność miedzy kalorycznością a zużyciem,więc chciałem porównać węgiel z tych 3 kopalni i wyniki wyszły takie jak napisałem i nic po za tym.Myślałem że może to kogoś zainteresuje od strony ekonomicznej,bo sam zrezygnowałem z miału na rzecz węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony, nie będę się powtarzał,wiesz wszystko najlepiej to poszukaj choć jednego HG z  komorą załadowczą i rusztem ceramicznym bez wody ;) ,bo tu tkwi cały sekret,ale ty przecież wiesz że czym wyższa temp w palenisku tym lepsze dopalanie albo twierdzisz że tak nie musi być?Żałosne te wypowiedzi i jałowe.Lysy już nie raz pisałeś żeby forumowicze nie kupowali kotłów Przemka,powiedz  kolego co ciebie to obchodzi na co inni wydają pieniądze :( .Jak ci konkurencja za to płaci albo jesteś jego śmiertelnym wrogiem rozumiem, jeśli nie to dorośnij wreszcie bo to dziecinne wygłupy.Pozdrawiam.

    No i  czego się tak pieklisz ? Myślisz, że nie miałem u siebie rusztu ceramicznego ? Jeszcze dziś wala się w kotłowni, nawet wkładałem go dla próby na żeliwny... :lol:  I co ? A no nic, pali się tak samo a obsługa upierdliwsza... Brak płaszcza wodnego w komorze, może i fajnie -jeżeli dobrze przemyślane i wykonane. Ale czy możesz być tego pewien ? Jeden kol. już kiedyś na forum coś takiego popełnił (ramzeus) i z tego co pamiętam to musiał przerabiać bo nie wytrzymały blachy. To nie znaczy, ze tak musi być u Ciebie ale ta opalona farba nad drzwiczkami powinna już zapalić Ci pomarańczową lampkę w głowie... No i widzisz można na spokojnie i merytorycznie... ^_^ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.