Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Krzaczek Skpt 18Kw


MALHYD

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was drodzy forumowicze posiada kocioł z podajnikiem tłokowym firmy Krzaczek,dokładnie to jest to model SKPT 18kW?Jeżeli znajdzie się ,ktoś taki,kto ma taki kocioł,to niech napisze,pozytwne i negatywne strony tego kotła,oraz czym pali w/w. kotle i jaki metraż nim ogrzewa.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja posiadam kociol firmy krzaczek 24 kw skpt i ogrzewam 210 m domu instalacja jest nowa i dom jest bardz dobrze docieplony. Palę tym kotlem juz drugi sezon i jak narazie jest wszystko ok i mało nawet mi tego opału spala.

w lecie mialem wyladowanie atmosferyczne i popalilo mi urządzenie elekt. w tym spaliło mi sterownik, zadzwoniłem do serwisu kazano mi przywiezc przy okazji do firmy i naprawiono mi od reki. Firma sama produkuje sterowniki i są

bardzo proste w obsludze. Koszt naprawy niewielki a myślałem ze będę musial kupić nowy sterownik.

Ostatnio jak byly duze mrozy nie mialem prądu, paliłem wiec tradycyjnie bez żadnego problemu drzewem i węglem.

Uwazam ze jest to kocioł b. oszczędny. Miałem do wyboru wielu producentów, wybrałem krzaczka i nie żałuję tego wyboru.

Moj kuzyn ma Krzaczka taki tradycyjny kocioł juz 15 lat jest tez zadowolony bo jest oszczedny ma trzy pionowe kanały gdzie jest barzo długa droga plomienia i jest bardzo dobrze wykorzystane ciepło tylko estetyka teraz jest zupelnie inna. Mysle ze jest godny polecenia zwracam ci jeszcze uwagę ze wazne jakim opalem sie pali bo na rynku trafiają sie rozne buble i trzeba sie pozniej meczyc, ja najpierw kupuje nieduza ilosc opału robie probę a wtedy kupuje wieksza ilosc. Kocioł jest troche cięzk trzeba do niego kilku mocnych facetow do wniesienia do kotłownii. Instalator narzekał ze bardzo cięzki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię,

Jeśli jesteś zadowolony z Krzaczka to proszę powiedz mi czy ten piec nadaje się do palenia drewnem i jaką ma dużą komorę zasypową.Jest to dla mnie ważne bo zamierzam coś takiego kupić a drzewo mam pocięte na ok.33 cm długości.

I drugi pytanie czy masz instalację miedzianą i czy układ zamknięty i jak to wszystko Ci gra w całości a może masz bufor cieplny?

Proszę o informację.

Pozdrawiam wszystkich,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Myślę , że spokojnie możesz zastępczo palić drewnem w SKPT. Komora spalania ma długość około 50 cm . tak że twoje drewno spokojnie wejdzie do pieca. Ja czasem zastępczo palę drewnem i wszystko jest OK. Instalację mam otwartą , ale z tego co wiem montują też takie kotły w układach zamkniętych tylko trzeba zamontować dodatkowe zawory bezpieczeństwa, ale co do tego musisz popytać instalatora który ci bedzie podłączał piec. Bufora cieplnego też nie mam. Ogólnie piec sparawuje się bardzo dobrze i na mojej instalacji i nawet w największe lutowe mrozy dawał sobie radę i nawet był oszczedny. Ja do tej pory spaliłem około 2 tony groszku i 2 tony miału i ze 3 metry drzewa pozostałego po budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Czy ktoś z was drodzy forumowicze posiada kocioł z podajnikiem tłokowym firmy Krzaczek,dokładnie to jest to model SKPT 18kW?Jeżeli znajdzie się ,ktoś taki,kto ma taki kocioł,to niech napisze,pozytwne i negatywne strony tego kotła,oraz czym pali w/w. kotle i jaki metraż nim ogrzewa.Pozdrawiam.

 

Mam kocioł skpt 24 kw narazie pierwszy sezon paliłem nim ekogroszkiem ,miałem, weglem kostka,drewnem a nawet owsem polecam zwłaszcza owsem jest tani i dobrze sie pali zamierzam spróbowac palic pelets powinno przejsc przez tłok w wyniku ciezkiej zimy zasyp był co 2 dni ale to była moja pierwsza zima i chyba zle ustawiłem sterownik (brak doswiadczenia z tym kotłem) jedyny minus to ze szfankuje elektronoka ale zamierzam zgłosic to w ramach gwarancji. ogolnie jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie, niedawno uruchomiłem swojego skpt 24 Krzaczka i mam wielką prośbę, posiadam mniej więcej podobny metraż do ogrzania co kolega powyżej, czy może ktoś z szanownych forumowiczów posiada taki kocioł i ewentualnie ze swoich obserwacji mógłby podać swoje ustawienia na tym kotle wielkie dzięki Pozdrawiam. Nadmieniam że nie bardzo daje sobie z nim rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam Krzaczka SKP25 zawór czterodrożny, sterownik SKP-9000 i również mam trochę problemów z odpowiednim ustawieniem

Obecne ustawienia to: Fabr. moje Temp. CO 60 60 Temp. CWU 50 49 Praca podajnika 12 15 Przerwa podajnika 30 80 Moc dmuchawy 40 80 Przedmuch 2 0,30 Czas przedmuchu 10 45 Moc przedmuchu 40 75 Podajnik w podtrz. 3 7 Histereza c.o. 2 2 Histereza c.w.u. 2 2 Temp. zał. pompy 30 30

temp na kotle, zasilaniu i powrocie można obejrzeć wybierając "Leśna" tu

http://www.thermoweb.wtx.pl/pomiary/

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.