Skocz do zawartości

Pilus

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie na korzyść peletu przemawia całkowita automatyzacja spalania.Druga sprawa to uniezależnienie od jednego rodzaju paliwa,można zawsze coś innego wsypać.

 

Widziałem że wszystkie moce palników są budowane na tej samej zasadzie obrotowego walca,wiec nie będzie różnicy w działaniu.Atutem jest dosyć szeroko modulowana moc takiego palnika i automatyczne rozpalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carinus

 

Z tego co się orientuję,palniki 5-16 kW nie są wysokich lotów,lepsze są te 20 kW ale może być za duży do Twojego kotła.

Przydał by się do tego niewielki bufor 300-500l i cena inwestycji wzrośnie.

 

Jeśli chodzi o ceny paliw taniej nie będzie,zwiększy się popyt na pellet i ceny poszybują co najmniej na 1000zł/t,a ceny węgla będą na stałe również w tym przedziale,niestety...

Ponura,szara rzeczywistość w lll RP(jakby nie patrzeć dalej komunistycznej)

 

Moglbys uzasadnic dlaczego palniki 5-16kW nie sa wysokich lotow i co oznacza wysokich lotow?w ekonomi funkcjonuja rownolegle dwa okreslenia popyt i podaz,w obecnej chwili nie ma konkurencji albo jest mala,znam lokalnych producentow ,ktorzy maja bardzo dobry pellet w cenie 610zl za tone a wegiel jest tak promowany bo w polsce dziala mafia weglowa ile kosztuje koszt wydobycia a ile kosztuje wegiel na skladzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się że ceny winduje wzmożony popyt,gdyż jeszcze wiosną pytałem kolegę ile płaci za stelmetowski pelet i wówczas cena była w okolicach 650zł/t.Może gdybym dostał sam palnik z podajnikiem i akcesoriami w cenie obecnie 3.800.- i było dojście do tańszego peletu to jeszcze przemyślę sprawę z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko skrót myślowy,lepiej się sprawdza większy palnik do 20kW,mam na myśli samoczyszczenie itp.

Nawet ktoś z firmy sprzedającej palniki Kipi potencjalnemu nabywcy powiedział o tym,była o tym wzmianka na forum.

Musi być coś na rzeczy,mniejsza średnica być może jest powodem ale to nie jest krytyka palnika w ogóle.

 

Pozwól,że o cenach pelletu porozmawiamy najwcześniej za rok,a najlepiej dwa,nie napisałem,że tyle będzie kosztował za m-c.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak sprawuje się palnik 20kw ale ja mam 5-16kw i według mnie nawet na palecie za 450 zl dawał sobie radę z czyszczeniem bardzo dobrze . Co jeżeli chodzi o informacje z forum to prawda bo sam się kontaktowalem z kipi jak chciałem kupić i owszem było wspomiAne ze występują problemy z czyszczeniem i polecali 20 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś może jest na rzeczy z tym większym palnikiem.Większa średnica może nieco zmienić sytuację samoczyszczenia,popytam u źródeł,powinni coś o ty wspomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na efekt finalny trzeba bedzie jeszcze troche poczekac,w miedzyczasie pojawil sie problem przepalonego komina i musialem caly kociol przeniesc do drugiego nie uzywanego komina a to opoznilo moje prace,do tego niestety mieszkam za granica w domu rodzinnym jestem rzadko,takze trzeba sie uzbroic w cierpliwosc,co do drzwiczek to wymyslilem cos takiego, ze palnik bedzie zamontowany nie z przodu a z boku kotla,ma to sluzyc temu aby przy paleniu weglem nie bylo problemu z otwieraniem drzwiczek popielnika,dostep do czyszczenia palnika bedzie przez wlasnie drzwiczki popielnika,jesli chodzi o usuwanie popiolu to mam odkurzacz przemyslowy i nim bede usuwal popiol z pelletu(ten odkurzacz to troche z lenistwa bo juz nie chcialo mi sie glowic z dzwiczkami,zawiasy itd.)do tego zestawu zdecydowalem ze bedzie zrobiony bufor tak aby palnik pracowal w temp.ok 65° pozdrawiam i czekam na nastepne porady.

WItam,

Pilus czy zamontowałeś ten bufor? Jeśli tak to jak to się sprawdza w instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, w końcu ktoś z buforem.

Powiedz mi jeszcze jak to wszystko u Ciebie działa. Grzejesz wodę w buforze do jakiej temperatury? Z bufora masz wyprowadzenie poprzez zawór 3D na grzejniki?

Jakąś ochronę powrotu kotła masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, w końcu ktoś z buforem.

Powiedz mi jeszcze jak to wszystko u Ciebie działa. Grzejesz wodę w buforze do jakiej temperatury? Z bufora masz wyprowadzenie poprzez zawór 3D na grzejniki?

Jakąś ochronę powrotu kotła masz?

 

Wode grzeje do temperatury jak ustawisz na sterowniku palnika,najlepiej minimum 60°,z bufora przez zawor 3D dalej na instalacje idzie 40°,ochrona powrotu przez grawitacje kotla z buforem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam serio,bo z Twoich informacji wynika że chciałeś trzymać 65* na kotle,ale do czego ma służyć bufor skoro palnik jest temperaturowo stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Kupiłem niedawno używany piec Sas Gro Eco 23kW z podajnikiem pancerpol na ekogroszek z 2006r :) 650zł.

Chce palic peletem.

Czytając powyzsze posty myślę ze kociol powinien dobrze pracowac po dołożeniu szamotu.

Myślałem żeby wykorzystać zasobnik na opal, motoreduktor ze slimakiem. Dokupić tylko palnik (nie wiem jaki) i ewentualnie sterownik.

Jak myslicie?

 

Pozdrawiam

Shekin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.

Pytanie odnośnie pracy kotłów na pellet. Spotkałem się z opiniami, że podczas rozpalania wydziela się sporą ilość palnych gazów które w momencie zapłonu potrafią nieźle "strzelić" niczym w kotle miałowym. Paliłem 2 sezony miałem i nieraz potrafiło tak "walnąć",że obudziło w nocy wszystkich domowników a ja chodziłem sprawdzać czy komin jest cały. Możecie coś powiedzieć na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,płaszcz wodny w moim kotle jest do wysokości ruszty żeliwnego. Czy zamontowanie palnika pelletowego nie naruszy konstrukcji kotła, blacha w popielniku grubości dół 3mm,boki 5mm?

Wystarczy wyłożyć popielniku płytami szamotowymi lub płytami wermikulitowymi?

post-46502-0-95166000-1510566005_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,płaszcz wodny w moim kotle jest do wysokości ruszty żeliwnego. Czy zamontowanie palnika pelletowego nie naruszy konstrukcji kotła, blacha w popielniku grubości dół 3mm,boki 5mm?

Wystarczy wyłożyć popielniku płytami szamotowymi lub płytami wermikulitowymi?

 

Tam chyba troche malo miejsca zeby wszedl palnik pod ruszta?Jesli te ruszta nie sa wodne to troche slabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest dużo miejsca i praktycznie każdy palnik z rynku wejdzie , a ruszt wodny bezpośrednio nad palnikiem to bzdura- jego nie powinno być nad palnikiem, najwyżej pod palnikiem.

Ten kocioł jest bardzo dobry ba przeróbki - można go zabudować szamotem i będzie cacy.

Jedyną przeszkodą może być głębokość - palnik nie może być zbyt blisko tylnej ścianki.- powinno być min 10cm odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwór w drzwiczkach popielnikowy ma wymiary 35x30 cm. Komora spalania ma wymiary:

-wysokość od dna popielnika do pierwszego wymiennika 63cm

-szerokość 35cm

-głębokość od drzwiczki popielnikowych do tylnej ściany kotła 50cm

Kocioł ma ruszt żeliwny, sztabkowy jest w połowie wysokości drzwiczek popielnikowych i można go wymontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.